Skocz do zawartości

fotografowanie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 275
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

DaV, ogólnie zasada jest taka że lepiej kupić lepsze szkło a gorsze body. I teraz musisz się tylko zastanowić czy jak weźmiesz 60D to to za 2 czy 3 miechy będziesz mógł kupić sobię coś więcej niż kit czy już przy nim pozostaniesz. Jeżeli planujesz zakup innego obiektywu to chyba lepiej uderzać w lepsze body teraz bo masz tam pewnie i uszczelnienia i lepszą jakość wykonania; jeżeli nie chcesz więcej obiektywów to chyba lepiej 550D i do tego lepsze szkło. A na akcesoria przyjdzie czas też :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... A na akcesoria przyjdzie czas też :-]

 

Domyślam się, że DaV planuje zakup aparatu między innymi pod kątem udokumentowania relacji detailingowych, dlatego w mojej opinii akcesoria o których wspomniał są niezbędnymi elementami podstawowego zestawu.

statyw: jak pewnie zauważyłeś 80% zdjęć przedstawianych w PSB są poruszone/nieostre - w fotografii architektury. martwej natury jak również samochodów dobry statyw to podstawa do wykonania udanego/ostrego zdjęcia, gdyż czas potrzebny do wykonania poprawnej fotki obiektywem kitowym, zazwyczaj przekracza maksymalny dla najmniejszej przysłony przy zdjęciach robionych z "ręki". Szczególnie dotyczy to zdjęć garażowych i wnętrza auta

filtr UV/ochronny: w przypadku zdjęć "w akcji" z użyciem APC, IRON-X itp. chemii, przypadkowe zabrudzenie szkła obiektywu tymi środkami może skutkować uszkodzeniem powłok ochronnych, dlatego rozsądnym jest zabezpieczenie obiektywu filtrem.

karta: w zestawie z aparatem są zazwyczaj dołączane karty o śmiesznej pojemności 16-32Mb....

 

Niestety nie ma lekko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quadrifoglio, narazie chce kupic z kitem, odrazu mówie, że doskonale zdaje sobie z tego sprawe, że nie jest to najlepszy obiektyw, ale aparat bedzie mi służył do odstresowania się w weekendy, porobienia fot " na zmułe" Poprostu, żeby miec jakies zajecie gdy nie ma co robic. Jak mnie to wciagnie na dobre to oczywista sprawa jest, ze bede rozgladał sie za czyms lepszym, narazie nie widze powodów do tego. Tym bardziej, że dodatkowy obiektyw pozarł by całe moje oszczednosci :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te amatorskie lustrzanki to nie maja szans :P, z kolei ci bardziej pro pójdą wlasnie do nich bo jeszcze nigdy nie widziałem, żeby w MM był 5D mark II albo chciaż 7D.

Odbiegajac troche od tematu wyboru i cen to ponoc wiazka laseru skierowana prosto na matryce niszczy ją.

Wiecie może czy to prawda :)?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaV, Temat już dawno poruszany i w jakiś tam sposób laser może mieć wpływ na matryce, może zniszczyć może uszkodzić a może i nic nie zrobić - loteria !

 

Na imprezy z laserami to ludzie chodzą sie bawić :D a jak ktoś sie wczuwa i nagrywa z tego film no to .... Ryzyko zawodowe :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weźcie pod uwagę to, że w lustrzance żeby cokolwiek padło na matrycę musi się podnieść lustro. Robiąc w klubach zdjęcia najczęściej korzystamy z czasów 1/40 (jak ktoś ma "dobre" ręce) i w górę. Myślę, że musieli byście wystawić matrycę na trochę dłuższe działanie lasera aby coś jej się stało, choć jest to możliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dobre filtry to bierz Hoya lub B&W ... resztą nie warto sobie zawracać głowy.

 

Jeśli chodzi o UV, to służy obecnie tylko i wyłącznie jako ochrona soczewki a jeśli będzie słabej jakości i za gruby to będziesz miał winietę na zdjęciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuflik, ja chciałem tylko się dowiedziec czy filtry tej firmy do dobre produkty :).

Jeśli chcesz dobre filtry to bierz Hoya lub B&W ... resztą nie warto sobie zawracać głowy.

Przyjełem do wiadomości :P. O tych firmach to już akurat czytałem i nikt złego słowa o nich nie powiedział :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoya bym sobie odpuścił, jeśli ma być porządny filtr.

 

Ja piszę o modelach od Super HMC w górę a co do jakości to są na tym samym poziomie z lekką przewagą Hoya.

 

testy stare, ale poczytać można

 

http://www.optyczne.pl/5.1-Inne_testy-T ... 3w_UV.html

 

http://www.lenstip.com/115.1-article-Po ... _test.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dobre filtry to bierz Hoya lub B&W ... resztą nie warto sobie zawracać głowy.

 

Jeśli chodzi o UV, to służy obecnie tylko i wyłącznie jako ochrona soczewki a jeśli będzie słabej jakości i za gruby to będziesz miał winietę na zdjęciach

 

kolego chyba Ci sie coś pomyliło z tą winietą

 

kiepskiej jakości UV'ka daje flary, odbicia itp.

np. cos takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.