Skocz do zawartości

Polerka dla profesjonalisty


dariusz68

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

gadałem z Daltonem jakiś tydzień temu i raczej ciężko mu było określić wady, jedyne na co zwrócił uwagę to nie każdemu może przypaść do gustu ergonomia pracy z maszyną, dosyć mocno ja promuje ale jak sam stwierdził nie podpisuje sie po czymś co jest gówniane :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitachi SP 18 VA - czy ten sprzęt ma jakieś istotne minusy ? :)

Tak obudowa mało starannie złożona, poza tym jak na razie spisuję się bardzo dobrze :)

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... ht=#192704

 

Tutaj możesz zerknąć, oczywiście Tobie może się trafić lepiej spasowana. Reszta wygląda bardzo solidnie. Regulator wg mnie trochę lepszy niż w makicie ale to kwestia gustu.

 

Mam też polerkę podobną do lare i tu nie ma porównania jeśli chodzi o moc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem na Kastrelu, Lare i na Flexie i wybór jest jednoznaczny - Flex.

Ujmę to tak, Lare jest do prywatnego użytku i czasami do pracy na aucie kolegi. Zdecydowanie poleciłbym ją dla osób rozpoczynających przygodę z polerkami rotacyjnymi.

 

Flex to wg mnie kwintesencja polerek. Jak dla mnie leży idealnie, zapewnia b. komfortową pracę.

... no ale jest droższa. Za coś się w końcu płaci:)

 

Myślę, że jakbym miał wybierać krok po kroku, czyli pierwsze lekcje z polerką, potem nieco ambitniejsze prace to kolejność byłaby następująca:

 

1. Lare EPL-41 lub Kestrel Das-6 Power +

2. Lare EPL-11

3. Flex lub Festool

 

Ostatecznie te tańsze urządzenia DA w późniejszych pracach zawsze się przydadzą.

 

...ale to moja subiektywna ocena;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożę swoje 3 grosze: w moim rankingu rządzi Festool, Lare miałem jako pierwszą polerkę i do nauki/sporadycznego użycia jest ok, ale do większych prac, albo częstej - Festool rządzi. Z tego po co wiem Flex ma bardzo podobna ergonomię co FL, dlatego to chyba kwestia indywidualnych upodobań. Jeszcze jedna rzecz: jakość kabla w Festoolu to Maybach - po pół roku intensywnego użytkowania nie dość że wygląda jak nowy, to nigdy się nie skręcił, zagiął. Dodatkowo ma coś takiego co nazywam "pamięcią" - po rozpakowaniu z pudełka i odwinięiu kabla był pozaginany w swoich miejscach i do dziś mimo rozprostowywania "pamięta" pierwotne zagięcia. Powoduje to ze jak wkładam polerkę do pojemnika, to kabel niejako sam się układa w zgrabny kłebek i wszystko wyglada bardzo porządnie. To sa niuanse produktów premium ale też składa się na zadowolenie z uzytkowania (pomijam ergonomię, wyważenie, chłodzenie ręki itd. które są dla mnie perfekt). W lare na dzień dobry wywaliłem plastikowy chiński kabel, który po 3 pracach wygladał jak po 10 latach - ale rozumiem że oszczędza się na rożnych rzeczach żeby końowa cena była zachęcająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ze swojej strony mogę z ręka na sercu polecić maszynę hitachi. Pracuje codziennie ok 10 h od ponad 2 lat i wymienialem jedynie 2 razy szczotki.

To chyba najtańsza maszyna z rzeczywiscie profesjonalnych.

Minusy to ergonomia i krótki kabel, dlatego przymierzam sie do Flexa, ale Hitachi zostanie u nas już pewnie na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a ja mogę polecić polerki firmy RUPES ja od 5 lat używam LH22E i LH18 a także mam jedną włoskiej firmy FELISATTI PA20 i to tez dobra maszyna tylko że bez ustawień obrotów 2 pierwsze mają regulację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Lare, Kraussy... Gdzieś to jeszcze znają poza naszym forum? :lol:

 

w Chinach? :idea:

:)

Uważaj co piszesz :mrgreen:

 

Na zachodzie też znają! W DE!

A dokładnie w Hamburgu! A jeszcze dokładnie w porcie, terminalu kontenerowym.. :)

Płyną z Chin... No, ale w sumie jak wszystko dziś :)

 

OK, koniec z OT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.