Skocz do zawartości

Polerka dla profesjonalisty


dariusz68

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zauważyć można, że większość profii używa Festool Shinex 150 a czy zamieniliby go na niemieckiego Flex'a :-) Być może nie trzeba będzie używać iPoda podczas pracy :-)

 

Może mała walka polerek FLEX vs. FESTOOL. Na pweno ciężko będzie wybrać zwycięzce.

1111.jpg.842258cfa7dd4fab9576f514ab854b7f.jpg

111.jpg.d5ea5b89a9296fb49de428ff14c6bae6.jpg

41.jpg.c958d76416bfbe232f09a093def68cc3.jpg

1.jpg.c00f540abbf3341a1080f414569cacaf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie zawsze, jak nie zawsze, brakuje w prównaniach typu: "Najlepsi z najlepszych" maszyny Fein WPO 14-15 XE.

 

Suche dane:

Pobór mocy: 1200W

Prędkość obrotowa biegu jałowego: 200-1 500 obr/min

Ciężar: 2,5kg.

Oczywiście łagodny rozuch, stabilizacja obrotów itd. są

Cena: Około 1750 PLN brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Kilka dni temu stanąłem przed takim samym wyborem.

Padło na Flexa. Dlaczego?

Spotkałem się z kilkoma opiniami dotyczącymi awaryjności Festoola .Wiem jednak ,że to o niczym nie świadczy. Może akurat źle koledzy trafili.

Flex dużo bardziej mi pasuje "do ręki" no i kolor lepiej zgrywa się z logo teamu :P

Na Flexa dostałem też dużo lepszą cenę.

 

Maszyna jest już u mnie i jestem nią zachwycony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z kilkoma opiniami dotyczącymi awaryjności Festoola
A ja z kolei z mocno nieprofesjonalnym serwisem Flexa i awaryjnością maszyn tej marki.

Moj jak na razie dzielnie znosi trudy pracy, choć muszę przyznać ze zrobił się ciut głośniejszy.

Flex ma kiepsko umieszczone pokretło regulacji obrotów
To prawda,ale można się przyzwyczaić. Mi przeszkadza tylko kiedy trzeba polerka wyginać się w esy floresy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Przed chwilą otworzyłem pudełko z metabo i pierwsze co mnie bardzo negatywnie zaskoczyło to miejsce pokrętła od obrotów, gorszego miejsca chyba nie mogli wybrać :wallbash: . Szkoda ,że nie przeczytałem tego tematu przed zakupem :/

 

Miałem takie same odczucia, ale szybko sie przyzwyczaiłem. Druga sprawa to sposób trzymania maszyny, jedna ręka za korpus, druga na głowicy(nie używam bocznego uchwytu) , bardzo przypadło mi to do gustu i świetnie sie prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczyłem się polerować na makicie, więc pierwsze wrażenie po wzięciu polerki boscha do ręki: ''O kurde jaka lekka!''. Początkowo trudno jest się na nią przestawić, bo pokrętło regulacji prędkości obrotowej jest lewo/prawo, a nie góra/dół jak w makicie. Denerwuje też przycisk blokowania stałych obrotów, który jest zintegrowany z przyciskiem uruchamiania polerki - nie zawsze zaskakuje. Przez pierwsze kilkanaście roboczogodzin strasznie rzęzi (ale tak ma być według sprzedawców), 'po dotarciu' pracuje już bez urywania uszu. Tak jak napisałem, pracuję na niej awaryjnie, na co dzień pracuje nią mój szef i sobie bardzo chwali, a ja pracuję makitą. Płaciliśmy za nią w czerwcu 2012 około 1050zł (z dwoma uchwytami), śmiga od tamtej pory bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie co z tym Rupesem. P.Dalton duzo rzeczy promuje, taka jego rola, nie zawsze sa "najlepsze". Mial ktos do czynienia z tym urzadzeniem.

Z tego co można wyczytać to robi szał. Dużo ludzi ogarniających temat chwalą tą maszynę i coraz więcej ludzi ją kupuje.

Sam chciałem ją przetestować ale niestety nie udało się go wyrwać na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie co z tym Rupesem. P.Dalton duzo rzeczy promuje, taka jego rola, nie zawsze sa "najlepsze". Mial ktos do czynienia z tym urzadzeniem.

Z tego co można wyczytać to robi szał. Dużo ludzi ogarniających temat chwalą tą maszynę i coraz więcej ludzi ją kupuje.

Sam chciałem ją przetestować ale niestety nie udało się go wyrwać na testy.

 

Dalton promuje bo jest dystrybutorem ;)

I wrzuca filmy jak to w 3h ogarnał porsche tą maszyną prawie na cacy.... taaaaa

 

zegarek podał dobrego linka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.