Skocz do zawartości

Szczoty :)


Gość zetrix666

Rekomendowane odpowiedzi

juz lepiej na jakiejsc bezdotykowce postaraj sie go konkretnie domyc, nie za 4-5zl ale zaladuj ze 20zl i postaraj sie jakos domyc aktywna piana czy proszkiem, cudow nie bedzie ale chyba i tak lepiej niz szczoty (w sensie bezpieczniej a efekt wcale nie koniecznie gorszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, szczoty nie sa takie zle :-]

Pomyslcie tylko - cala zime mycie tylko na takich myjniach i na wiosne mamy milion swirlsow, rysek i lakier jak 90% aut na polskich ulicach. Jaka przyjemnosc sprawi wtedy doprowadzenie tego do idealu :ad:

Jak czlowiek tak dba na codzien to potem ciezko jest zauwazyc roznice a tak? Niewielkim kosztem (nie liczac strat na psychice) mozemy sobie zafundowac material do wiosennego detailingu :D

 

A teraz juz zupelnie serio - polecam przyjrzec sie z bliska jak wyglada "wlosie" takiej szczoty na pierwszej lepszej myjni na stacji benzynowej. Strach sie bac :shock:

Do takiego syfu to wstawilbym najwyzej wojskowego Hummera z matowym lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są teraz te nowe piankowe szczotki, pracowałem jakiś czas temu nad autem znajomego - śmigane raz w miesiącu na takiej myjni. Nie było widać, nie wiem czy kwestia lakieru ale na prawdę byłem pewien, że o lakier odpowiednio dbano a tam szczoty:D

Inny przykład- jeden z dealerów w Poznaniu też ma taką myjnię, efekt mycia na niej też jest niczego sobie i większych zniszczeń nie zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuflik, no faktycznie dziwne, raz wlazłem na jakiejś stacji do myjni pomacać te piankowe frędzle i okazało się że ma to konsystencję hmm pociętej karimaty lub podkładki pod mysz, generalnie mało piankowe, bardziej plastikowe. Na chłopski rozum nawet gorsze od typowych szczotek, ale z tego co piszesz może pozory mylą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuflik, ale nie mozna powiedziec ze jest to w Polsce regula, predzej jednostkowy wyjatek.

Przy automatach moim zdaniem najwiekszym problemem jest to, ze nie ma sie kontroli nad stanem szczoty w czasie mycia. Wystarczy odrobina zywicy i pare ziarenek piasku w nia wbitych - takie cos jak sie przyklei i obleci cale auto to mozna sie potem powiesic.

Wogole to jestem ciekawy co sadzisz o myjni przy BP na Ratajach (Car Royal czy cos w tym stylu, zielony budynek kawalek dalej niz stacja). Pamietam ze swego czasu zdarzylo mi sie pare razy umyc tam auto i z nudow czytalem ich propagande ze maja jakies innego typu szczotki ktore nie rysuja lakieru. Sciema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na CAR ROYAL byłem dwa razy(mieszkałem na ratajach wiec miałem blisko)pierwszy raz pojechałem jak otworzyli ją(wtedy wydawało mi sie ze jest to cud techniki-zostawiasz samochód na rolkach i przesuwa sie przez wszystkie spryskiwacze,dmuchawy,szczotki a ty mozesz isc z boku i patrzec na mycie lub pic kawke)a drugi raz pojechałem jak zatrudnili fajne laski które na koncu po czyszczeniu wycierały autko do sucha(było na co po patrzec)-wiecej razy nie pojechałem,po rozmowie z lakiernikiem ktory powiedział ze mam sobie dac spokój z automatyczna myjnia a tym bardziej z plastikowymi włosami(zgadzam sie z przedmówca ze odrobinki zanieczyszczenia które moga sie przyczepic do piankowych fredzli uszkadzaja lakier-a na pewno czesto takich fredzli sie nie wymienia ,bo koszt jest wysoki)-myjnia istnieje juz pare dobrych lat i ma na pewno wielu zwolenników jak i przeciwników,ale przejezdzając koło niej nie widac juz kolejek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety każdy rodzaj stosowanych "szczotek" na myjniach portalowych rysuje lakier. "Żyłki" są najbardziej agresywne. Gąbkowe (Carlite) są delikatniejsze ale mają podstawową wadę: jeżeli wjedziesz na taka myjnie autem z piachem to wbija się w gąbki i "jedzie" po lakierze jak papier ścierny :cry: . Portale z gąbkami powinny być wyposażone w ciśnieniowe dysze boczne i dla pełni szczęścia górne do zmycia największego brudu przed myciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...
  • Moderator
W dniu 19.10.2010 o 20:00, Gość napisał:

Witam, czy jednorazowa wizyta na szczotach robi straszne spustoszenie na lakierze ?

Nie mam jak umyć samochodu w tej chwili, dodam że nigdy z takich wynalazków nie korzystałem.

Złota łopata dla mnie - ale fajny filmik się pojawił 😉 Odpowiedź jest jedna - robi mega spustoszenie:

 

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś w kolejce na bezdotyku widziałem jak gościu Q8 mył to szczotką z pianą a potem wycierał , takimi grubszymi szmatami do podłogi. Najgorsze jest to że cały ten spektakl widziałem jak wjeżdżałem po nim na stanowisko jak sobie kawałek dalej stanął. Miałem iść już z Mikrofibra do niego bo aż mnie oczy bolały. Ale Żona mnie zatrzymała 😁🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Strus napisał:

Ja wczoraj pacjenta widziałem co wjechał na stanowisko na bezdotyku całkowicie ujebanym autem, zarzucił pianę z myjni i zaczął jechać gąbką. Trochę mną trzęsło ale co ja tam wiem 🙂

i w "studiach" tak się zdaża , heheheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.