Skocz do zawartości

Gama kosmetyków Auto Glym


tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Tu pojawiła się większa oferta w porównaniu z tym co było do tej pory.
Widziałem tę ofertę, ale cały czas jest to tylko część pełnej oferty ;)

 

Fakt, dyskusję nie dotyczącą Porsche, możnaby przenieś do osobnego tematu dotyczącego kosmetyków Autoglym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 529
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

strzema, Czy ja już mogę Cie zaatakować :) Pait renovator jak mocno jest agresywny to raczej pasta wykańczająca typu SwirlX, Poorboys SSR1 ,3M Ultrafine ,czy bardziej zgrubna typy Ultimate Compound ,SSR 2,5. Jak się z ta pasta pracuje ,jakie daje efekty . To jest czarna dziura na tym forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pait renovator jak mocno jest agresywny to raczej pasta wykańczająca typu SwirlX, Poorboys SSR1 ,3M Ultrafine ,czy bardziej zgrubna typy Ultimate Compound ,SSR 2,5. Jak się z ta pasta pracuje ,jakie daje efekty

 

Paint Renovator Marco jest to pasta jak to nazwales "bardziej zgrubna". Chyba nie bal bym sie uzyc slowa lekko scierny compuand. W mojej ocenie sprawia sie bardzo dobrze, szczegolnie na autach starszych gdzie lakier jest porysowany i mocno zmeczony zyciem. Przy recznym uzyciu ladnie usuwa rysy ale nie swirl marksy! Jest to rzecz, ktora najlepiej radzi sobie z odbrawieniami na lakierze niemetalizowanym z jaka ja osobiscie mialem doczynienia. Jest tylko jedno ale - jesli ktos porwie sie z ta pasta do renowacji calego samochodu recznie to ja zycze krzyz na droge :/ Tylko maszyna i medium pad. Ja uzywam Rupes :ad: . Zawsze! po nalozeniu PR naluz SRP, a efekt bedzie wiecej niz zadowalajacy.

ps. Tydzien temu PR-orem usunolem wszystkie rysy z okolic klamek w Hondzie Accord z 2004 roku -recznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz. Wreszcie rozjaśniłeś sytuacje :) No to jadę dalej :) Czy jest środek w ofercie AG do konserwacji plastików wewnątrz dający matowe wykończenie? Czy jest to Vinyl&Rubber Care?? Czy on pozostawia powierzchnię matową? Bo jest jeszcze Interior shampoo ale to raczej środek do czyszczenia a nie konserwacji...

Czy Autofresh i Odour Eliminator są to środki zamienne czy należy je stosować w parze? Czy OE zostawia jakiś zapach czy tylko eliminuje nieprzyjemne zapachy?

I jeszcze jedno: czy Bodywork Shampoo Conditioner jest faktycznie tak mocno skoncentrowany i wystarcza na długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez jade dalej :).

odp1. Vinyl Rubber Care - najlepszy srodek do wykonczenia plastikowych elementow wewnatrz auta, ktory nadeje i tu uwaga polysk, nie jest to plak - blee , ale naprawde wydajny i pozostawiajacy lekko lsniacy efekt. Zdradze pewien sekret tego produktu, mozna go zmieszac z woda aby zredukowac jego polyskliwosc nawet 1:5.

Dla osob, ktore lubia mat finish najlepszy bedzie Interior Shampoo, czysci i pielegnuje tapicerke ale na plastikach nie pozostawia zadnego polysku. Moj szef (kierowca wyscigowy) uzywa tylko ISH, ja VRC :).

odp2. Autofresh to typowy odswierzacz powietrza o wonii owocow cytrusowych jak. np. limonka/lemon. i prosze nie wierzcie w to co pisza na allegro, ze eliminuje brzydkie zapachy, nie on je tylko "zaglusza" na jakies 2-3 dni, potem nalezy go psiknac ponownie. Nie jest uciazliwy dla kierowcy, bo nie jest to slodko pachnacy zapach.

Nie radze mieszac tego produktu z Odour Eliminator.

Odour Eliminator dla samochdou, to tak jak zapach armaniego dla faceta :roll: Jest to produkt, ktory ma za zadanie usunac nieprzyjemne zapachy z auta i tak faktycznie robi. Nalezy spryskac powierzchnie z materialu w calym samochodzie i zamknac auto, zasunac szyby i pozostawic na noc w garazu. Rano po powrocie do auta bedziemy mile zaskoczeni swiezym zapachem. Sluchajcie jak wasza kobieta spryska swojego np. Yarisa czyms takim i nie powie Wam o tym wczesniej, to Wy kiedy wejdziecie do auta oskarzycie ja o zdrade! heh , dlaczego? Dlatego, ze AutoGlym zaplacil duza kapuche za zdobycie prawa do tego zapachu od jednego z najbardziej znanych na swiecie producentow wody kolonskiej... nie bede wymienial nazwy. W ocenie moejej i wielu moich klientow pachnie jak droga woda po goleniu ale oczywiscie w pozytywnem tego slowa znaczeniu :P . Sam sie nim czasem spryskuje przed wyjsciem na impreze 8-) . Zartuje. ps. zapach po odorze pozostaje na jakies 2 dni w samochodzie.

odp3. Bodywork Shampoo Conditioner - "nasze dziecko" - naprawde najwyzszej jakosci szamponik dla samochodu. Zalety. Neutralne PH, spora dawka "plynnego wosku" (po ktorym woda z auta splywa jak z kaczki) i mocne skoncentrowanie. Ja wlewam 2-3 nakretki na wiaderko i polecam ciepla wode do tego. Dealerzy np. Porshe, Astona i Jaguara uzywaja tylko tego szamponu na moim terenie. Co do wad, ktore ja wychwycilem ma chyba tylko jedna... Z uwagi na duuuza ilosc tzw. "plynnego wosku" pozostawia lsniaca powierzchnie na calym aucie ale na przedniej szybie tez.... a to oznacza , ze kiedy bedziecie jechac w nocy i wlaczycie wycieraczki beda pozostawiac tzw. film, dlatego warto uzyc produktu Fast Glass albo Car Glass Polish po umyciu auta na przedniej szybie.

- aha ! 4 tygodnie temu zostala zmieniona w formula w laboratorium AutoGlym tego szamponu, jest gestszy i ma byc przez to bardziej wydajny.

 

Pozdrawiam!

ps. mam nadzieje, ze sprostalem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja.

 

Aquawax opowiedz coś o tym produkcie. Na wyspach bardzo popularny i chwalony - w Polsce właśnie się pojawił - sprzedawca twierdzi ,że zawiera carnaubę. Czy to prawda?

Jest to produkt do stosowania między myciami czy pełnowartościowe zabezpieczenie o dłuższej trwałości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquawax - jest to produkt w postaci plynnego wosku carnauba. Szybki i poreczny. Po umyciu samochodu spryskuje sie go bezposrednio na mokra powierzchnie danego elementu i pierwsza microfiba z zestawu rozciera sie go np, po masce, a druga spolerowuje. Efekt napewno nie lustra ale powierzchnia lakierowana i szyby blyszcza sie niemisiernie po takim zabiegu. Firmy, ktroe maja w swojej flocie limuzyny kupuja ten produkt odemnie w 5ciolitrowych bankach i twierdza, ze nie ma na rynku nic lepszego do szybkiego odswiezenia i nablyszczenia lakieru. To taki blink-blink efekt. Ja uzywam go co 6-7 mycie, czasem raz w miesiacu. Dziala ale nie nalezy spodziewac sie, ze zostanie na dlugo. Z tego co widze po moim samochodzie nalezy powtarzac czynnosc po 3-4 myciach aby utrzymac efekt. To jest bardzo wygodny LAZY WAX. Jedno co mnie bardzo sie podoba, to to ze woda z lakieru i szyb podczas jazdy w deszczu po tym waxie znika w mgnieniu oka.

 

 

ps. gosc na filmie to Karl, szef Technical Support Team AG wogle nie pije vodki :shock: dziwak :acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak o trwałości rzędu 2-3 dni można zapomnieć przy normalnym używaniu samochodu

 

zgodzam sie! Ja opisuje moja sytacje gdzie korzystam ze swojego prywatnego samochodu 2-3 razy w tygodniu na przemian z firmowym.

 

Ciesze, ze AF mimo wszystko nie drazni Twojego :good: nosa Marcinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie drazni Twojego :good: nosa
nie ma mowy o drażnieniu, zapach jest bardzo przyjemny i nie narzuca się. Ten produkt to moim zdaniem dobry wybór dla aut nowych lub prawie nowych. AF jest jedynym zapachem, którego używałem w swoim aucie. Dobrze określiłeś jego woń - owoce cytrusowe, ja bym powiedział po prostu, że pachnie świeżością ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielmy te sztandarowe produkty AUTOGLYM na trzy linie uwzgledniajac ich poziom sprzedazy.

Linia A) produkty detaliczne - retail

Linia B) produtky trade - premium professional range

Linia C) inne

 

LINIA A)

SUPER RESIN POLISH

High Definition Wax - to dla mnie osobiscie absolutne nr 1 AG.

Bodywork Shampoo Conditioner - od 1 miesiaca nowa ulepszona formula.

Instant Tyre Dressing

Interior Shampoo

Vinyl Rubber Care

Car Glass Polish

 

LINIA B)

Radiant Wax Polsih 5l - czyli SRP pod inna nazwa.

Clean All 25l - w mojej ocenie najlepszy detergent AG (multifuncyjny-glownie pranie)

Powermax 3 Multiwash TFR 25l - najlepszy silny detergent do mycia samochodow os.

Super Sheen 5 l - dokladny odpowiednik Vinyl Rubber Care

Wheel Cleaner 25l - kwas do mycia felg alu

Rubber Cleaner - oleisty dressing do opon (niedostepny w detalu)

High Foaming TFR 25l - aktywna piana.

 

LINIA C)

Life Shine - tylko dla osob specjalnie przeszkolonych

Magic Sponge

Surface Detailing Cley kit

Hi Tech Flexiblade - packa do osuszania samochodu po umyciu

Black Valeting Collection - cos co ja za kazdym razem zabieram ze soba do PL, kiedy jade na urlop :) produkty o wartosci 180 euro (16 pozycji) w cenie 100 euro.

Bodyshop Range 01B,02B,03B,04B - compaunds

 

Zycze kazdemu z milosnikow autodetailingu aby kiedys mial taki zestawik w swoim garazu :good:

 

Pozdrawiam!

59442a5a3edc1_AutoglymValetCaseblack.jpg.01c0196cebae8e6eea6c20f566eef423.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzema, możesz napisać co jest lepsze Super Resin Polish czy Ultra Deep Shine do koloru czerwonego (link w podpisie), na warstwą SRP lub UDS chcę nałożyć Extra Gloss Protect.

UDS maskuje rysy tak samo dobrze jak SRP :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z gotowymi zestawami jest często taki kłopot, że zawierają rzeczy których nie potrzebujemy, a nie zawierają rzeczy których potrzebujemy

 

nie mam linka w danej chwili. Ta kolekcja nie jest oglno dostepna w kazdym sklepie, jest tylko tam gdzie zadecyduje ja pozostawic oficjalny dystrybutor na danym terenie.

 

Kupowac to co jest w walizce i nie mozesz nic pozamiecniec tylko w sklepie! a kto powiedzial, ze ja niemglbym stowrzyc takiego zestawu w swoim magazynie pod zamowienie???

 

 

możesz napisać co jest lepsze Super Resin Polish czy Ultra Deep Shine do koloru czerwonego (link w podpisie), na warstwą SRP lub UDS chcę nałożyć Extra Gloss Protect.

UDS maskuje rysy tak samo dobrze jak SRP

 

Do koloru czerwonego napewno SRP bedzie lepsze i lepiej zamaskuje wszelkie drobne zarysowania. UDS jest lepsze w przypadku ciemnych lakierow gdzie bardzo widoczne sa swirl marksy.

Jesli chcesz zrobic szal czerwonego koloru na swoim samochodzie pojedz po calosci i zrob zabieg typu:

Paint Renovator (najlepiej maszyna) + SRP (recznie) + EGP = i dziekuje auto jak nowe!

w innym przypadku SRP + EGP, a do mycia BSC lub inny szampon z woskiem i nuetralnym PH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowac to co jest w walizce i nie mozesz nic pozamiecniec tylko w sklepie! a kto powiedzial, ze ja niemglbym stowrzyc takiego zestawu w swoim magazynie pod zamowienie???

Bardzo podoba mi się Twój tok rozumowania! :) Liczę na to, że w przyszłości będą dosępne dla forumowiczów takie zestawy ;) Tzn. każdy z forumowiczów będzie mógł sobie ułożyć zestaw w bardzo dobrej cenie ;) Cóż Damian, pozostaje nam czekać aż zajmiesz się przedstawicielstwem/dystrybucją/sprzedażą kosmetyków Autoglym w Polsce ;):)

 

[ Dodano: 1 Luty 2010, 20:35 ]

Jaka jest trwałość sealanta Extra Gloss Protectant w warunkach zimowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe info - Całkiem bogata oferta Retail Rangu Autoglym dostępna jest w Halfordsie we Wrocławiu. Z ciekawszych rzeczy widziałem tez kilka produktów zymola - ale to chyba tylko jako dodatek traktują bo niewielkie ilości i jakoś nikt nie potrafił powiedzieć czy będą mieli coś więcej.

 

 

[edycja : 02.02.2010 19:35]

... I jeszcze pytanie do praktyków - który z produktów AG najlepiej nadaje sie do czyszczenia alcantary? Wystarczy interior shampoo, czy są może jakies dedykowane produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to ja opisze swoje przygody z AG:

Użyty zestawik - wylicytowany na aukcji na Allegro w BARDZO atrakcyjnej cenie - 140 zł :evil: (nie wszystkie produkty użyłem):

 

IMGP3227.jpg

 

IMGP3228.jpg

 

Stan przed:

 

IMGP3151.jpg

 

Mycie na stacji "bezdotykowej" z użyciem szamponu z zestawu. Prawie skończyłem myć gdy wpadł kolo i mnie opierdzielił, że to myjnia bezdotykowa i nie wolno używać tu własnych środków czyszczących i jak natychmiast nie skończę to mi wyłączy stanowisko. Na szczęście zostały mi do umycia jedne drzwi więc dokończyłem i spłukałem samochód.

Koszt myjki 5 zł - płukanie przed i płukanie po myciu.

 

Szampon dobrze się pienił i był bezzapachowy. Dobra wydajność.

To fotki po myciu:

 

IMGP3153.jpg

IMGP3154.jpg

IMGP3155.jpg

 

Samochód wytarłem irchą z zestawu http://www.autoglym.com/enGB/product-pr ... =I&Range=1 i nie bardzo jakaś szczególna jest. Może dlatego, że jeszcze nie była używana. W każdym bądź razie nie powala.

 

Następnie zabrałem się za szyby. Do aplikacji pasty do szyb użyłem aplikatorów z zestawu.

IMGP3156.jpg

Co do pasty do szyb to powiem jedno super co do aplikatorów też powiem jedno lipa - jakieś takie niedorobione wyglądają jak by dużą pieluchę tetrową pocięli na kawałki, strzępią się i sypie się z nich. A oto efekty :

 

Szyba przed:

IMGP3157.jpg

 

Szyba w trakcie:

IMGP3158.jpg

 

Szyba po:

IMGP3159.jpg

IMGP3160.jpg

 

No to teraz za lakier. Na początek Super Resin Polish z aplikatorem z zestawu (ta jasna szmata) i polerowanie rękawicą Nigrin.

IMGP3163.jpg

 

Efekty zadowalające. Pastę łatwo się aplikuje i dość łatwo poleruje. Pasta daje dość ciekawy efekt. Bo nie likwiduje rysek ale lakier tak się prezentuje, że te ryski stają się jakby niewidoczne (ciężko to opisać).

 

IMGP3166.jpg

IMGP3169.jpg

IMGP3173.jpg

 

Następnie poleciał kolejny produkt z zestawu czyli sealant Extra Gloss Protection.

IMGP3175.jpg

 

Łatwo się nakłada i łatwo poleruje.

 

A oto efekt:

IMGP3178.jpg

IMGP3180.jpg

IMGP3185.jpg

IMGP3184.jpg

 

Czas na felgi. A jak felgi to Custom Wheel Cleaner.

IMGP3186.jpg

 

Zdjęcie przed:

IMGP3188.jpg

 

I zdjęcie po:

IMGP3189.jpg

 

Jak widać nie wyczyścił wszystkiego ale jak na pierwszy raz nie było źle. Zwłaszcza, że jest to bez kwasowy środek. Solidny produkt ale bez zachwytu.

 

No to teraz czas na gumy i plastiki czyli Vinyl & Rubber Care.

IMGP3203.jpg

 

I tu powiem, że ten środek jest naprawdę bardzo fajny. Zastosowanie ogólne i do środka i na zewnątrz. Spodziewałem się jakiegoś czarnidła a tu się okazało, że to środek bezbarwny, który naprawdę fajnie ożywia elementy gumowe i plastikowe.

 

przed:

IMGP3211.jpg

 

zaraz po nałożeniu

IMGP3214.jpg

 

2 godziny po nałożeniu:

IMGP3220.jpg

 

i plastiki zewnętrzne po nałożeniu:

IMGP3218.jpg

 

Uffff kuniec :D:D

 

IMGP3207.jpg

IMGP3209.jpg

 

I na parkingu marketu już było ciemno więc zdjęcie takie se.

IMGP3225.jpg

 

No i dzisiaj w czasie deszczu to co lubimy najbardziej czyli kropelkowanie (sorry za jakość zdjęć spieszyłem się i dałem na automat więc ostrość złapał nie tam gdzie trzeba):

 

IMGP3229.jpg

IMGP3230.jpg

IMGP3231.jpg

IMGP3232.jpg

 

No to dorzucę jeszcze kilka zdjęć po:

 

IMGP3190.jpg

IMGP3192.jpg

IMGP3193.jpg

IMGP3196.jpg

IMGP3197.jpg

 

Mam nadzieje, że komuś się ta relacja przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.