Skocz do zawartości

3D Speed


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W najbliższym dniach zostałem poproszony o przygotowanie 2 samochodów do sprzedaży.

Jedno auto to czarne BMW sąsiadki które ma mnóstwo rys, ma byc to zrobione dość po kosztach i stwierdziłem że najlepiej będzie to zrobić dobrą pastą wypełniającą.

Po ostatnich doświadczeniach z czarnym Mondeo zakupiłem wełniane pady i z mikrofibry bo gąbkowe nie dawały rady nawet z pastami mocno tnącymi.

Tu ma być szybka robota, zastanawiam się nad pasta 3D speed na żółtym padzie, jak nie pójdzie to mikrofibra lub wełną pójdzie w ruch.

Drugie auto to Audi A6 , tu grafit i mocno sfatygowany lakier, auto też na sprzedaż więc o normalnej paście i powłoce kosztowo nie ma mowy.Ma być ładnie, w miarę tanio i dość trwałe.

Lakier powinien być podobnie twardy jak na BMW, więc myślałem o takiej samej kombinacji.

Mam jeszcze Zvizzer One, gdyby 3D było za słabe to będę męczył Zvizzera

Więc informacji o 3D Speed jest mało tylko tyle że ma w sobie niewiele wypełniaczy ale ma sealant i wosk więc to nie jest pasta pod ceramikę, ale nie ma informacji czy można na to kłaść woski, czy jeśli nie ma potrzeby to ile utrzymuje się wosk z pasty?

Myślę że pasta jest popularna i znajdzie się chętny coś podpowiedzieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel wątek oczywiście przeczytałem , jakiś rok temu i wróciłem do niego w ostatni weekend, jaki jest fenomeny Speed skoro ma wosk ale praktycznie nie ma wypełniaczy?Zamówiłem butelkę na próbę, jak będzie się dobrze pracować to zamówię też One, choć kupiłem ostatnio Ewocar dużą 1 kg butle to będę miał zapas na długo.

Widziałem ostatnio zdjęcia znajomego Audi zrobione Speedem, robiło wrażenie.

Z pastą zamówiłem jeszcze niebieski pad twardy oraz 2 wełniaki gdyby były problemy.

Gdyby jednak się okazało że Speed nie poradził sobie z większymi rysami to co dokupić żeby wypełnić mocniejsze rysy?

Rupes Uno miałem, na czarnym uni zero efektu, bardzo mocny połysk ale średnią gąbką nie wiele zdziałał .....wyszły tu akurat braki materiałowe.

Czy na speed jest sens nakładać wosk lub sealant czy nawet QD, czy wosk zawarty w paście wystarczy i jaka jest jego trwałość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ostatnio czerwone audi. 3D Speed na niebieskim NATcie. Swirle i drobne rysy znikły. Grubsze zostały. Chce jeszcze sprawdzić te paste właśnie z padem mikrofibrowym.  To jest dobra opcja na szybkie odświeżenie lakieru, ale nie mocno zniszczonego. Drobnica, oksydacja schodzi i w 1 kroku zabezpieczasz. Moim zdaniem kładzenie na to wosku mija sie z celem bo jak tak chcesz robić to lepiej zrobić 1step i potem wosk twardy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marcineke napisał(a):

Czy na speed jest sens nakładać wosk lub sealant czy nawet QD, czy wosk zawarty w paście wystarczy i jaka jest jego trwałość?

A gdyby po 3D Speed położyć 3D Car Care POXY Montan Wax & Sealant? Ponoć to dość częsta kombinacja i ciekawy efekt.
Chodzi mi to po głowie, ale dopiero za jakiś czas będę mógł to zrobić na własnym aucie i przekonać się co do efektu i trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2023 o 21:20, am1974 napisał(a):

A gdyby po 3D Speed położyć 3D Car Care POXY Montan Wax & Sealant?

To właściwa kombinacja, bo w składzie Speed znajduje się m.in. wosk montana - ten sam, jaki jest w Poxy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2023 o 09:06, BiałyGTi napisał(a):

ja od siebie np polecam

Car Pro essence 

Angelwax enigma

dwie najlepsze pasty wypełniające do sprzedawania aut. 😛 

Dla mnie to są dwie różne pasty:

- Essence - typowy odświeżacz, mało wycinający (w zasadzie cięcie w nim nie istnieje), mocno wypełniający, daje bardzo dobrą śliskość. Nie testowałem trwałości zabezpieczenia.

- AW Enigma AIO - pasta która spokojnie usunie większość rys, nie posiada wypełniaczy. Nie daje aż takiej śliskości jak Essence, ale za to wg. mnie daje minimalnie lepszą głębię. 

Dodam, że obie pasty kiedyś wymyłem od razu po wypracowaniu i po Essence mikro rysy powróciły.

Także, jeśli cos do wycięcia z tych dwóch to prędzej Enigma AIO. Obie pasty idealnie nadają się na podkład pod powłoki.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakis czas temu kupiłem 3D speed, podchodziłem chyba 3 razy i za każdym razem po 1-2 elementach odkładalem i brałem coś innego.

Dla mnie pasta nic nie zbiera, nic nie wypełnia za to bardzo mocno nabłyszcza.

Cel zakupu była korekta auta pod sprzedaż, gdzie miał zebrać rysy i to co się nie uda wypełnić i zamaskować.Niestety nic takiego nie robi.

Dziś znów miałem zamiar użyć tylko Speeda, Audi A6, przygotowanie do sprzedaży, po korekcie coś szybkiego, a że nabyłem Chemical Guys HydroCharge to ma tam iść.

Niestety rys nie zebrał ani nie wypełnił więc standardowo poszło Ewocar 2in1 na całość , większe wycinanie Ewocar Heavy Cut, i na to 3D Speed dla połysku.Ale miało być szybko i łatwo a nie jest.Chyba że robię coś źle....podpowiedzcie....

Już dużo lepsza dla mnie pasta do takich zadań jest Zvizzer One , fajnie mi się nim pracuje tylko trochę drogi jest

Może podpowiecie jakąś pastę mocno wypełniająca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005 próbowałem na czerwonym Nat i pomarańczowy Zvizzer.

Nie próbowałem na wełnie czy mikrofibrze.

Zostało mi jeszcze z 3 elementy więc spróbuję coś mocniejszego założyć.

Ja przyznam się zawiodłem....liczyłem na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...
W dniu 2.06.2023 o 21:20, am1974 napisał(a):

A gdyby po 3D Speed położyć 3D Car Care POXY Montan Wax & Sealant? Ponoć to dość częsta kombinacja i ciekawy efekt.
Chodzi mi to po głowie, ale dopiero za jakiś czas będę mógł to zrobić na własnym aucie i przekonać się co do efektu i trwałości.

No i co? Położyłeś? Jakie efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.