Skocz do zawartości

Nowy Neoxal 111 Coating. Test


NEOXAL EUROPE

Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj! 🖐️ 

Neoxal 111

Auto na jakim będzie testowana powłoka to VW Passat, który przeszedł troszke mocniejsze cięcie. W drugim etapie został nałożony CP Essence i samochód odczekał tak 4h do czasu aplikacji powłoki. Jak już zostało wspomniane buteleczka miła w dotyka 😁 a sama aplikacja (kropidło) idealnie odmierza produkt na suede. 

IMG_20230624_182325.jpg.2fe83d199fd468aa3719a58e03379346.jpg

Rozprowadzenie produktu nie sprawia żadnego problemu. Nie ukrywam, że lałem sporo towaru, gdyż podczas aplikacji zauważalne było że szybko traciłem poślizg i robiło się sucho pod aplikatorem.  

IMG_20230624_184244.jpg.7c5ba34e7ccc41cd12298568fd9b30bf.jpg

Docieranie jak zawsze 1 mikrofibra wstępnie zebrany nadmiar: 

IMG_20230624_185049.jpg.117b4a4557cdb05f25596527794bbd1c.jpg

Drugą dopolerowanie powłoki:

IMG_20230624_185102.jpg.39f655b20046504de097ac3c6c311b25.jpg

I tu miałem problem, mikrofibra stawała dęba. Temp w garażu 23st, wilgotność ok. 60.  Kombinowałem z czasem dotarcia i nic. A powód okazał się banalny. Wymiana mikrofibry z WaxPro na jakiegoś najtańszego NoName'a i poszło jak po maśle 😁

Powłoka usiadła na wszystko tj. lakier, plastik nie lakierowany, chromy itd. Auto typu kombi, produktu nie oszczędzałem, a zużyłem ok. 11ml. Aplikacja, dotarcie nie sprawia problemów, a efekt szkiełka na wysokim poziomie +lekkie przyciemnienie 👍 

IMG-20230625-WA0003.jpg.0c33ef4c454203f364c7ae85847214db.jpg

Dzieki @NEOXAL EUROPE za szanse przetestowania produkt i wybaczcie że tyle trwało dodanie relacji. Jeśli deklarowana trwałość sprawdzi się w praktyce to jestem na TAK! 😉

  • Lubię to 7
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@t.sienkiewicz91 właśnie mi się udało 

Wnioski ....

Auto 14 dni po aplikacji 

Myte 9 dni temu szamponem neutralnym.

Dziś lekko brudne, opłukane tylko wodą, na aucie 2 ptasie kupy, zeszły w sekundę.

Jeśli chodzi o hydro to prawdę mówiąc nie widzę żadnej różnicy między powłokami, jeśli chodzi o Neoxal na początku mocno taflował teraz identycznie się zachowuje jak pozostałe.

Na aucie :

Cleantle Admire

Zvizzer Graphene Ceramic Coat

Neoxal 111

  • Lubię to 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
22 godziny temu, zeea napisał(a):

Ahoj! 🖐️ 

Neoxal 111

Auto na jakim będzie testowana powłoka to VW Passat, który przeszedł troszke mocniejsze cięcie. W drugim etapie został nałożony CP Essence i samochód odczekał tak 4h do czasu aplikacji powłoki. Jak już zostało wspomniane buteleczka miła w dotyka 😁 a sama aplikacja (kropidło) idealnie odmierza produkt na suede. 

IMG_20230624_182325.jpg.2fe83d199fd468aa3719a58e03379346.jpg

Rozprowadzenie produktu nie sprawia żadnego problemu. Nie ukrywam, że lałem sporo towaru, gdyż podczas aplikacji zauważalne było że szybko traciłem poślizg i robiło się sucho pod aplikatorem.  

IMG_20230624_184244.jpg.7c5ba34e7ccc41cd12298568fd9b30bf.jpg

Docieranie jak zawsze 1 mikrofibra wstępnie zebrany nadmiar: 

IMG_20230624_185049.jpg.117b4a4557cdb05f25596527794bbd1c.jpg

Drugą dopolerowanie powłoki:

IMG_20230624_185102.jpg.39f655b20046504de097ac3c6c311b25.jpg

I tu miałem problem, mikrofibra stawała dęba. Temp w garażu 23st, wilgotność ok. 60.  Kombinowałem z czasem dotarcia i nic. A powód okazał się banalny. Wymiana mikrofibry z WaxPro na jakiegoś najtańszego NoName'a i poszło jak po maśle 😁

Powłoka usiadła na wszystko tj. lakier, plastik nie lakierowany, chromy itd. Auto typu kombi, produktu nie oszczędzałem, a zużyłem ok. 11ml. Aplikacja, dotarcie nie sprawia problemów, a efekt szkiełka na wysokim poziomie +lekkie przyciemnienie 👍 

IMG-20230625-WA0003.jpg.0c33ef4c454203f364c7ae85847214db.jpg

Dzieki @NEOXAL EUROPE za szanse przetestowania produkt i wybaczcie że tyle trwało dodanie relacji. Jeśli deklarowana trwałość sprawdzi się w praktyce to jestem na TAK! 😉

Dziękujemy za relację. Grunt że się podoba. Teraz updaty długodystansowe. 

Pozdrawiam, Grzegorz 

Ps. Niedługo wypuszczamy 111 Top Coat Booster.  Dedykowany do zamknięcia powłoki 3 godziny po dotarciu lub w każdej chwili.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek mam tego boostera tj 111 Top Coat booster w 2 wersjach nie mam pojęcia który będzie w sprzedaży, ale jak są inne tzn inaczej odparowywują to nie jestem wskazać który robi to lepiej.

Lakier po boosterze bardzo śliski, aplikacja bezproblemowa, trzeba fibrą przetrzeć, druga zebrać nadmiar, odczekać 5 sekund żeby odparował i finalnie poprawić....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
14 godzin temu, zeea napisał(a):

@NEOXAL EUROPE top coat dobra rzecz. Czasem potrafi poratować jak ciasno z czasem. Ale nie rozumiem stwierdzenia 3h po dotarciu lub w każdej chwili. Jedno wyklucza drugie 😜

Przepraszam za niedokładne sformułowanie. Optymalny czas po aplikacji i dotarciu powłoki aby zaaplikować Top Coat to 3 godziny. Jeśli nie zrobisz tego w sugerowanym czasie, możesz później. 

Wbrew pozorom, Twoje spostrzeżenie jest bardzo cenne. Weźmiemy je pod uwagę. Pracujemy właśnie nad instrukcją aplikacji tego produktu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakieś porady co do aplikacji? 
Czerwone UNI Lancia Ypsilon. 

Auto po szybkim odświeżeniu Perfect Finishem, wymycie Gyeon Prep. 
Aplikacja na połowę małej maski, krzyżowo, potem kółka zgodnie z instrukcją i... 


Dotarcie dramat. Tempo, tempo i jeszcze raz tempo. No ale, zobaczymy co dalej. 
Druga połowa maski, odczekanie kilkudziesięciu sekund i dotarcie.. 
Dramat, nie idzie dotrzeć, 2-3 różne fibry i nic.. zostały mazy.. kolejna fibra, część mazow zeszło część zostało.. 


Efekt tego taki że po masce temat odpuściłem, jak jutro jeszcze będą widoczne mazy, to ściągam 111 z maski i jednak wrzuce CP Uk 3.0 + SICa... 
 

Żeby było ciekawiej, ten sam problem mialem na tym samym aucie z aplikacją Nano Ceramic Reload z rok czy dwa lata temu... Też za nic nie szło go dotrzeć tak by nie było widać mazów... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilipO no trochę tępo było ale bez przesady.....człowiek spróbował powłok typu Cleantle Admire, Gyeon Mohs czy Ewocar i marudzi jak troszkę trzeba potrzeć a nie tylko przetrzeć.....ja na szybko widzę jeden problem .... temperaturę....jak ostatnio kładłem Moonlight w temperaturze 28 stopni to za nic nie mogłem go dotrzeć, tak mnie ręce bolały że pop nocy nie spałem ....wystarczyło włączyć klimę w garażu i następne auto poszło w 50 minut lajtem.

Spróbuj jutro rano jak będzie ok 20 stopni zrobić nr błotnik ....powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marcineke napisał(a):

@FilipO no trochę tępo było ale bez przesady.....człowiek spróbował powłok typu Cleantle Admire, Gyeon Mohs czy Ewocar i marudzi jak troszkę trzeba potrzeć a nie tylko przetrzeć.....ja na szybko widzę jeden problem .... temperaturę....jak ostatnio kładłem Moonlight w temperaturze 28 stopni to za nic nie mogłem go dotrzeć, tak mnie ręce bolały że pop nocy nie spałem ....wystarczyło włączyć klimę w garażu i następne auto poszło w 50 minut lajtem.

Spróbuj jutro rano jak będzie ok 20 stopni zrobić nr błotnik ....powinno być ok.

Tępo do tego stopnia ze fibra dęba staje i prawie ze się klei do powłoki… i nijak nie idzie tego dotrzeć.. jak już się zrobi lekko ślisko, to znowu zostają mazy .. 

Po pracy spróbuje z aplikacja na bogato, i może wtedy będzie lepiej. 
co do temp to ok 21C i 68% wilgotności.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle i dokładnym przyjrzeniu się masce, wyszły zarówno drobne mazy przy wycieraniu, jak i haze... 

Także ponownie przeleciałem maskę Sonax PF, odtłuszczenie Gyeon Prep i aplikacja na auto zarówno CP Uk 3.0 (wszystko oprócz tylnej ćwiartki i klapy bagażnika) bo 10ml nie starczyło, na tę elementy wpadł Cancoat, za to dla testu na masce i dachu jeszcze CP Sic. 

Co do Neoxala - nie zamykam się na ten produkt, prawdopodobnie gryzie się z tym konkretnym lakierem który nawet po polerce jest gładki, ale nie ma aż takiego poślizgu.

Neoxal poczeka na kolejne auto, ale tym razem spróbuję pod powłokę użyć Primera (pech chciał że dotarł w momencie jak już skończyłem auto). 

@grechut to u mnie Neoxal zwyczajnie nie chciał się dotrzeć.. najpierw tempo, jak już się zrobiło lekko ślisko, to przy każdym przeciągnięciu fibra, zostawały drobne mazy.. czerwone UNI więc widać wszystko niestety, znowu na kolejny dzień widać było że docieranie poskutkowało drobnymi rysami.. 

Sama powłoka mnie kusi ze względu na chęć spróbowania jak się będzie zachowywać podczas i po deszczu, i na ile zmniejsza się waterspoty.. 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 10.07.2023 o 23:29, FilipO napisał(a):

Po namyśle i dokładnym przyjrzeniu się masce, wyszły zarówno drobne mazy przy wycieraniu, jak i haze... 

Także ponownie przeleciałem maskę Sonax PF, odtłuszczenie Gyeon Prep i aplikacja na auto zarówno CP Uk 3.0 (wszystko oprócz tylnej ćwiartki i klapy bagażnika) bo 10ml nie starczyło, na tę elementy wpadł Cancoat, za to dla testu na masce i dachu jeszcze CP Sic. 

Co do Neoxala - nie zamykam się na ten produkt, prawdopodobnie gryzie się z tym konkretnym lakierem który nawet po polerce jest gładki, ale nie ma aż takiego poślizgu.

Neoxal poczeka na kolejne auto, ale tym razem spróbuję pod powłokę użyć Primera (pech chciał że dotarł w momencie jak już skończyłem auto). 

@grechut to u mnie Neoxal zwyczajnie nie chciał się dotrzeć.. najpierw tempo, jak już się zrobiło lekko ślisko, to przy każdym przeciągnięciu fibra, zostawały drobne mazy.. czerwone UNI więc widać wszystko niestety, znowu na kolejny dzień widać było że docieranie poskutkowało drobnymi rysami.. 

Sama powłoka mnie kusi ze względu na chęć spróbowania jak się będzie zachowywać podczas i po deszczu, i na ile zmniejsza się waterspoty.. 

 

Dziękuję za relację. Bardzo istotne informacje. Pozdrawiam, Grzegorz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsza aplikacja wpadła na Passata kolegi, widuje go w pracy, a serwis po zimie mu zrobię więc więcej będę wiedział. 

Wczoraj zaaplikowałem 111 na "swoje" auto więc będę miał wszystko pod kontrolą. 

Astra zadbana. Leżał na niej idealnie rok czasu CanCoat. Szybki OneStep, dwukrotne odtłuszczenie i działamy. 

IMG_20230721_220329.jpg.76e73037fe05803e9b8381aaee66c407.jpgIMG_20230721_220354.jpg.9c21cec1f34849577f30187aabb7e459.jpg

Zestaw przygotowany 👍

IMG_20230721_221715.jpg.68eec55fc50ddd92e58865af9e81321e.jpg

Powłoka od ostatniego czasu troszkę skrystalizowała więc warto oczyścić końcówkę buteleczki

IMG_20230721_221954.jpg.655249de6ba104e33e41b4c4364c7589.jpg

 

Do aplikacji wybrałem duży aplikator gdyż zależało mi na czasie bo robiło się późno. Jednym słowem lałem na bogato. Jedna mikrofibra wstępne rozprowadzenie, a druga dotarcie. GridArt_20230722_091021865.jpg.c0b01b146e40568e1a1bfd5ee8f3361e.jpg

Tym razem aplikacja bezproblemowa. Temperatura optymalna, wilgotność tak samo. Długo nie czekałem z dotarciem, koło minutki. Towaru zeszło idealnie pół butelki, a naprawdę nie oszczędzałem go. Wydajny jak najbardziej 👍😉

Robota zakończona dość późno, ale najważniejsze że poszło bezproblemowo 🙂 IMG_20230722_001202.jpg.2109fad89bd90275a35a554416b1f8b6.jpg

Chodzą słuchy, że 111 bardziej tafluje niż kropelkuje. Będziemy obserwować 😃

IMG_20230722_131324.jpg.c02707247daed4255e9116afd1e131e1.jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Dystrybutor
W dniu 9.04.2024 o 12:04, t.sienkiewicz91 napisał(a):

Czy można 111 aplikować na zewnętrze plastiki nielakierowane? Skończyła mi się No12 a zostało trochę 111. @NEOXAL EUROPE

Na upartego, tak. No12 ma w swoim składzie substancję która odpowiada za równomiernie krycie na winylu, zapobiegając ewentualnemu powstawaniu jaśniejszych i ciemniejszych miejsc, plam. 111- ka posiada taką substancję ale do równego łączenia się z lakierem. Nie  jest jednak powiedziane że takie plamy powstaną. Po prostu, nie ma gwarancji. Stąd, "na upartego". Ale jako jako takich, przeciwwskazań nie ma.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.