Skocz do zawartości

BMW E46 325Ci Cabrio Imola Rot


Hazelek

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. Chciałbym wam pokazać pełną relacje przemiany mojego nowego autka. Relacja ta jednak będzie zawierała nie tylko detailingi, ale też troche mechaniki i lakierowania. Można powiedzieć, że przedstawię  tu całą odbudowę samochodu. Mam nadzieję, że nie będzie to problem i temat zostanie zaakceptowany.

Tak więc przedstawiam wam Bmw E46 cabrio w pięknym kolorze Imola Rot. Silnik M54B25 czyli 192km i to jeszcze z LPG. Aktualne ceny paliw wywalają z paputów więc gazik super.Autko zakupione 1 marca w niemczech i dzisiaj zostało zarejstrowane. Poprzedni własciciel miał to auto u siebie aż 11 lat. Na pierwszy rzut oka auto wydaje się ładne, jednak dla mnie tak nie jest. Ma bardzo dużo różnych mankamentów, ale jest w czym rzeźbić. Koniecznie chciałem czerwone e46 i mimo stanu a także tego, że cena była ciut wysoka i tak je kupiłem. Tak wyglądało zaraz po zakupie. Sceneria i jakość zdjęć kiepska, ale dodając stan autka ma to swój urok, przynajmniej dla mnie 😉 

 

mQzwD2v.jpg

UJiX9j2.jpg

zCxvYbV.jpg

ja9YpBA.jpg

Db8Wz40.jpg

XutE5iB.jpg

Bez dachu wyglada troche lepiej. Dach przy zakupie otwierał się bezproblemowo. Przy tej próbie padła linka klapy, a w prawie tym samym momencie także pompa paliwa. Jak pech to pech. Obie rzeczy zostały odrazu wymienione. 

96LWpuK.jpg

AD0KRpN.jpg

Samochód odrazu wzięty na podnośnik. Wymienione zostały amortyzatory z obniżających na seryjne, a także wpadły inne koła, chociaż docelowe pokaże później.

2GFK2Ac.jpg

vSAZbjT.jpg

Rzut okiem na podwozie, Nie wygląda to dramatycznie jak na 18 letnie autko.

xGBjpjX.jpg

B6sGHav.jpg

hb4Do1k.jpg

Zabrałem go do domu i narobiłem troche więcej i trochę lepszych zdjęc. 

vtn5Z7c.jpg

c9UMl44.jpg

5rTeTWK.jpg

MwGxBQl.jpg

64ARtSW.jpg

gb9Ry8I.jpg

GzYc2U4.jpg

wvsoEsP.jpg

Maska ewidetnie była grzebana, Ktoś zaszpachlował miejsce znaczka na gładko. Zauważyłem to dopiero na drugi dzień

QyzI8KP.jpg

OUUPlkc.jpg

CWkdU9X.jpg

y6UkXhD.jpg

IosX85p.jpg

LtqTnxf.jpg

Zmatowiałe lampki klapy w e46 to standard 😄 

kCVav0F.jpg

xfW8Cam.jpg

NfLyWO2.jpg

FUN9jJf.jpg

zXzjKcO.jpg

Często się słyszy, że liczy się wnętrze. Także zerknijmy na nie okiem. 

IgKnw57.jpg

wIqcted.jpg

8506Z0w.jpg

BvYAQYA.jpg

yoI3Rmi.jpg

iGgENS2.jpg

FJ306nN.jpg

hNhbS1u.jpg

eYFGJGU.jpg

9Bl01jU.jpghttps://i.imgur.com/3AElTaG.jpg[/img]

HuXpBHg.jpg

bs1RQ8K.jpg

BIl454c.jpg

eXAx5yB.jpg

bmxnELd.jpg

ubipc3r.jpg

6tof3xl.jpg

5zmqINa.jpg

x2wU9j4.jpg

TCC9w1J.jpg

xhpP0df.jpg

gZELi9k.jpg

wC2brVd.jpg

iPgqik1.jpg

rkePnkL.jpg

VtF7Zok.jpg

45pN4xM.jpg

Yw7LdrK.jpg

H5hCDte.jpg

2i9xC0p.jpg

mUfNi3z.jpg

DN5SZe2.jpg

tsEI7Yv.jpg

IZRgrv9.jpg

cDbw9mF.jpg

02CaFi2.jpg

Tak to się z grubsza prezentuje. Niby wszystko ładne z daleka jednak do każdego elementu można się mniej lub bardziej doczepić. 

Po serii fotek nadszedł czas na pierwsze odkurzanie i mycie. Chociaż ograniczał mnie trochę czas, to była to czysta przyjemność. 
Odkurzacz zwykły domowy demonem nie jest, ale spełnił swoje zadanie. Diametralnej przemiany nie było, przyjdzie jeszcze na nią czas, ale i tak jest o niebo lepiej. 

Mv71JHa.jpg

APC do lekkiego przetarcia wszystkiego. Butelka ADBL, w środku jednak Koch Green Star. Przyjemnie mi się nim pracuje. Dobrze doczyszcza i nie drażni zapachem, o co miałem delikatne pretensje do APC od ADBL.

RhS5U7y.jpg

Y6RBR87.jpg

TcLOdR8.jpg

XUQKDRn.jpg

fJXS3tv.jpg

Po wnętrzu przyszedł czas na mycie. Szampon ADBL Shampoo Pro i rękawica work stuff. Połączenie dla mnie bardzo dobre jeśli nie mamy żadnego LSP. Do osuszania głownie ręcznik rownież od Work Stuff i jakies mniejsze fibry. 

BnT8sWX.jpg

nKnH8Vn.jpg

OGY8B5V.jpg

bzMKEc0.jpg

nmhyxmS.jpg

gn0ydnX.jpg

A tak wygląda koło które ma byc docelowe. 19 calowe felgi z M3 CSL

V4qGtoo.jpg

DdBYwuS.jpg

tMwlRif.jpg

Przy M3 seria trochę ginie 😄 

6DAccqk.jpg

I tak to aktualnie wygląda. Postaram się z czasem dodawać wszystko co dzieje się wookół auta i podawać więcej konkretów. Narazie jednak to wszystko co udało mi się ogarnąć. Pracy jest jednak dużo. Z największych rzeczy do zrobienia to odlakierowanie całej, a także kupno i prawdopobnie pomalowanie wnętrza w czarnej skórze. I wiele wiele innych. 😄 Na wszystko przyjdzie czas i mam nadzieję, że będe mógł się tym wszystkim z wami podzielić.

 

 

 

  • Lubię to 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.