Skocz do zawartości

Dopieszczanie polerką zadbanego lakieru, przygotowanie po zimie


MaArek77

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjenci:

Mam dwa auta, jedno nowe (srebrne), niemieckie więc lakier twardy.

Drugie lakier w stanie prawie nowy chociaż auto ma 4 lata, swirle minimalne widoczne pod światło, kolor biała perła. Także nic ciemnego. Japońskie więc lakier cieńszy i miękki

No i ostatni to Golf, tez srebrny stary jak świat ale stan lakieru także świetny

 

Narzędzie:

Nie śmiać się ma to co mam i innej maszyny nie chce. Dostałem w prezencie. Ma być na baterie, czas pracy ok 30 minut, mam dwa akumulatory, czas ładowania godzina

Polerka Orbitalna Norauto, średnica 15 cm, regulacja obrotów od 2500

Do tego dysponuje Meguiars Ultimate Compound któreg używałem do polerki ręcznej

 

Pytanie:

 Czy taka maszyna na najniższych obrotach ok 2500, z padem pomarańczowym lub  żółtym (sa w zestawie) uzyskam efekt lustra? Jest to pasta wykończeniowa lekko ścierna, jak mówię lakiery naprawdę nie wymagają dogłębnej polerki

 

Nie chce tez kupować innych past, mam jeszcze Quick Detailer Poorboy's World White Diamond ale on chyba nie za bardzo na mechaniczna polerkę

 

Tylko nie mam doświadczenia z żadna maszyna polerującą i nie chce kupować nic innego bo na 2 razy w roku mysle że to wystarczy.

Pytanie tylko czy będzie dobry efekt i czy nie zrobię krzywdy lakierowi

 

POLIERMASCHINE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest maszyna dual action. Nieumiejętnie szkody można narobić.

Weź pod uwagę żeby polerowanie trzech samochodów zajmie ci dużo czasu. Z taką maszynką zabawką na słabych akumulatorach przeciągnie ci sie to pewnie na kilka dni.

Dobór padów i past to kolejny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, analyzator napisał:

To nie jest maszyna dual action. Nieumiejętnie szkody można narobić.

Weź pod uwagę żeby polerowanie trzech samochodów zajmie ci dużo czasu. Z taką maszynką zabawką na słabych akumulatorach przeciągnie ci sie to pewnie na kilka dni.

Dobór padów i past to kolejny temat.

Opis niemiecki

Weitere Informationen:
Exzentrische Orbitalrotation zum Schutz der Fahrzeugkarosserie
Funktioniert mit Lithium-Batterie für 30 Minuten
1h Schnell-Ladung
Scheibendurchmesser 15 cm
6 einstellbare Geschwindigkeit: 2500 - 5000 U/min
+ Schwamm (Microfaser)
+ 2 Hauben zum Auftragen und Polieren (Synthetische Wolle)
+ Aufbewahrungsbeutel

 

Jest orbitalna ma taki ruch okrężny, podobna do tej

 

 

Pytam czy na 2500 obr mogę użyć w/w pasty i pada pomarańczowego czy żółtego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaArek77 możesz ale nikt nie odpowie co osiągniesz. Megs jest spoko dosyć uniwersalny. Gąbki dobiera się pod lakier. Zacznij od słabszej kombinacji.

Jakieś tematy typu dekon, przygotowanie ogarniasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, analyzator napisał:

@MaArek77 możesz ale nikt nie odpowie co osiągniesz. Megs jest spoko dosyć uniwersalny. Gąbki dobiera się pod lakier. Zacznij od słabszej kombinacji.

Jakieś tematy typu dekon, przygotowanie ogarniasz?

Kolego drogi. Przygotowanie lakieru, glinka deironizer wszystko znam od lat

Jedyne czego sie boje to polerka

Kupilem ja bo rece mnie bola i zapewne lepiej dotrze QD lub Zrobi połysk mleczkiem wykonczeniowym niz moje rece

 

Zaczne na golfie.

Latarka czołowa juz kupiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie robota głupiego. 1h pracy, 30min przerwy, a potem 30 minut przerwy co pół godziny. Jedno auto będziesz polerował 3-4 dni. Jeszcze piszesz, że ręce słabe więc zakładam, że 12h przy polerowaniu to za dużo i robi się z tego masakryczny wymiar pracy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RoBee napisał:

Jak dla mnie robota głupiego. 1h pracy, 30min przerwy, a potem 30 minut przerwy co pół godziny. Jedno auto będziesz polerował 3-4 dni. Jeszcze piszesz, że ręce słabe więc zakładam, że 12h przy polerowaniu to za dużo i robi się z tego masakryczny wymiar pracy.

A ja myślę że szybkie przejazdy i 1 do 2 godzin

Ile można Megsa UC wcierać?

To nie będzie 2 etapową korekta tylko coś na zasadzie przywrócenia Połysku z 60% do 95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@MaArek77 wszystko mozna tylko cze uzyskasz efekt 95% to wątpie zeby uzyskac 95% to trzeba przy takim aucie spedzić wiecej niz 30min polerujac taka zabawka. Do zabawy z megsem powinna wystarczyc. Zobacz jak ona działa, czy nie zatrzymuje sie pod naciskiem i zdaj nam relacje 😉 tutaj raczej nikt Ci nie odpowie na takie pytania bo podejrzewam 99% forum nie mialo takiej maszyny w ręku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Streat napisał:

@MaArek77 wszystko mozna tylko cze uzyskasz efekt 95% to wątpie. Zobacz jak ona działa, czy nie zatrzymuje sie pod naciskiem i zdaj nam relacje 😉 tutaj raczej nikt Ci nie odpowie na takie pytania bo podejrzewam 99% forum nie mialo takiej maszyny w ręku 

Racja

To zabawka. Ale nie chce nic innego.

Do mouch potrzeb i lakieru nie wymagajacego polerki mechanicznej

Relacje zdam pewnie kwiecien/maj jak sie ociepli

2500 obrotow chyba krzywdy nie zrobi przy płynnych przejazdach

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.