Skocz do zawartości

Plastiki zmieniły kolor po zbyt mocnym APC


damian1590

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Ma taki problem i szukam jakiegoś rozwiązania. Pacjent Renault Talisman. Jestem początkujący, sprzątam i zabezpieczam auto bo lubię mieć czysto więc prośba o nie wylewanie pomyj za mój podstawowy błąd... wystarczająco jestem wkurzony.
Jako, że po 2 miesiącach od zakupu znalazłem czas na dokładne wyczyszczenie samochodu wziąłem wcześniej już rozrobione APC RRC w stężeniu 1:8 - na drzwiach był nałożony jakiś ,,dressing" o ile można to nazwać dressingiem, dlatego użyłem wyższego stężenia (w poprzenim aucie - Citroen C5 - przy tym stężeniu nic złego się nie działo.) Ale tu jednak mój błąd i stężenie okazało się za duże... Plastiki zmieniły kolor, pod światłem podchodzą pod zgniłą zieleń? Patrz zdjęcia. 
Na tunelu środkowym gładki plastik też stał się dużo jaśniejszy. 
Zdaje mi się, że nie było to zamaskowane przez poprzedniego właściciela, gdyż mój ojciec ma również Talismana i tam kolor tunelu środkowego był taki sam jak u mnie.
Użyłem dressingu - też RRC - bo tylko taki miałem pod ręką. Dużo to nie zmieniło mimo 2 warstw. 
Czy macie jakiś pomysł co z tym zrobić oprócz wymiany elementów? 
Do zewnętrznych elementów są specyfiki gdzie dają czarny kolor, różne dressingi, czernidła czy chociażby stosowany kiedyś przeze mnie RRC Plastic Conditioner. Do wewnątrz nic takiego nie widzę, jedynie dressingi lekko przyciemniające.
PS. Dlaczego np. RRC Plastic Conditioner/Owatrol nie może być stosowany do elementów wewnętrznych? Zastanawiam się czy on tutaj by nie pomógł ... 

drzwi 1.jpg

drzwi 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamować nie ma co, to raczej moja wina, nie sprawdziłem najpierw jak miękkie plastiki na drzwiach w Renault zareagują na stężenie 1:8 ... chociaż jak na APC RRC, które jest chyba dosyć słabym APC nie spodziewałbym się takich szkód...
Mniejsza.
Chodzi mi teraz o sposób na zamaskowanie tego, nadanie ciemnej barwy, typu jakiś dressing ale do plastików zewnętrznych (tak wyczytałem w którymś z tematów), ewentualnie AUTOBRITE BLACK DYE/solution finish. Zastanawiam się tylko w co uderzyć i czy zniweluje to chociaż w pewnym stopniu różnicę w kolorze ... 
Czy warte jest to zabawy czy raczej z góry skazane na niepowodzenie? 

PS. Przyciemnię szyby to w środku będzie ciemno i nie będzie widać różnicy 😄 dobry pretekst i argument dla żony 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W dniu 6.12.2021 o 10:54, xadamx napisał:

Nic nie zrobi. Produkt dla profesjonalistów

"przed pierwszym użyciem sprawdzić działanie produktu w mało widocznym miejscu"

"produkt do użycia profesjonalnego"

"Producent" zabezpieczył się w ten sposób i nic nie wskórasz, szkoda czasu.
Teraz trzeba kombinować i to zamaskować. Nikt Ci nie powie jednoznacznie jakim dresingiem czy powłoką a może woskiem. Testuj!
Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po użyciu RRC Plastic Conditioner po pewnym czasie będzie tylko gorzej. Testowałem go kiedyś na zderzakach w Golfie 2, na początku efekt petarda a po paru tygodniach zderzaki wyglądały gorzej niż przed użyciem. Słyszałem też że dressing od tej firmy też narobił problemów niektórym. Raczej nie próbuj reanimować tych plastików środkami od RRC. Może spróbuj kupić lepsze APC i przeleć te plastiki jeszcze raz, oczywiście w bezpiecznym stężeniu. Parę razy stosowałem na plastikach APC w Talismanie i nic się nie działo, a był to Koch Green Star w stężeniu 1:10 więc też dość mocne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.
Wymyłem APC wilgotną mikrofibrą.

Niestety takie kosmetyki kupowałem za czasów posiadania Cytryny C5 zwabiony marketingiem RRC i chęcią posiadania lepszych kosmetyków niż marketowe. Z czasem dopiero poczytałem i wiem z czym je się je. Ale akurat je miałem pod ręką. Dressing RRC do plastików wewnętrznych akurat nic złego w cytrynie nie zrobił, ale kupię w najbliższych dniach coś lepszego bo nawet ADBL pewnie lepiej zamaskuje i się lepiej sprawdzi niż RRC.
Kupię w takim razie też jakieś lepsze APC, przelecę jeszcze wszystko porządnie, ale wątpię w to, że coś się poprawi. 


Zastanawiam się tylko od czego później zacząć testy, bo niestety ale wchodzić trzeba już w grupę droższych kosmetyków 🙂
Jak myślicie od czego zacząć: Dlux/Gyeon Trim Q2, Soft nano hard plastic, Solution Finish, Autobrite Black Dye, czy może coś innego? Czy ciężko jest tak jak wspomnianio wyżej określić i podpowiedzieć bo każdy plastik zareaguje inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
54 minuty temu, damian1590 napisał:

Autobrite Black Dye

ten produkt jest bardziej do farbowania i ja bym go uzył w ostatecznosci 🙂 tutaj muszisz najpierw porzadnie wymyc plastik tak abyś był pewien ze wszystko zostało usuniete. Jeszcze mozesz zakupic multishine alco on jest z alkoholem i tez fajnie sie sprawdza do plastików wiec wtedy juz na pewno bedziesz miał pewność że usunąłeś wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej się zastanawiam, w którym momencie ktoś ich pozwie do sądu... Co jednak skutecznie jest wykluczone przez zapisek "sprawdzać na niewidocznej powierzchni, na siedmiu różnych samochodach, plastikach z wersji przed, po, w trakcie liftu, w klimacie umiarkowanym i subkontynentalnym (był taki, dobrze pamiętam?). Z drugiej strony... rozcienczenie APC 1:8, jakiegokolwiek, do wnętrza to trochę dużo....

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2021 o 15:45, penkus5 napisał:

@damian1590 Ponieważ może niewiele,  ale coś tam ze specyfików posiadam... Gdybyś był w okolicy to można by na próbę coś położyć i zobaczyć czy pomaga 🙂

Dzięki wielkie za propozycje, byłoby super gdyby nie odległość 😞 Tak byśmy zobaczyli co działa i dopiero wtedy kupiłbym nowy specyfik.  Jak będzie w planach odwiedzenie Białego i do tego czasu nic nie zaradzę to się odezwę 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.