Jump to content

Plastiki zmieniły kolor po zbyt mocnym APC


damian1590
 Share

Recommended Posts

Cześć.
Ma taki problem i szukam jakiegoś rozwiązania. Pacjent Renault Talisman. Jestem początkujący, sprzątam i zabezpieczam auto bo lubię mieć czysto więc prośba o nie wylewanie pomyj za mój podstawowy błąd... wystarczająco jestem wkurzony.
Jako, że po 2 miesiącach od zakupu znalazłem czas na dokładne wyczyszczenie samochodu wziąłem wcześniej już rozrobione APC RRC w stężeniu 1:8 - na drzwiach był nałożony jakiś ,,dressing" o ile można to nazwać dressingiem, dlatego użyłem wyższego stężenia (w poprzenim aucie - Citroen C5 - przy tym stężeniu nic złego się nie działo.) Ale tu jednak mój błąd i stężenie okazało się za duże... Plastiki zmieniły kolor, pod światłem podchodzą pod zgniłą zieleń? Patrz zdjęcia. 
Na tunelu środkowym gładki plastik też stał się dużo jaśniejszy. 
Zdaje mi się, że nie było to zamaskowane przez poprzedniego właściciela, gdyż mój ojciec ma również Talismana i tam kolor tunelu środkowego był taki sam jak u mnie.
Użyłem dressingu - też RRC - bo tylko taki miałem pod ręką. Dużo to nie zmieniło mimo 2 warstw. 
Czy macie jakiś pomysł co z tym zrobić oprócz wymiany elementów? 
Do zewnętrznych elementów są specyfiki gdzie dają czarny kolor, różne dressingi, czernidła czy chociażby stosowany kiedyś przeze mnie RRC Plastic Conditioner. Do wewnątrz nic takiego nie widzę, jedynie dressingi lekko przyciemniające.
PS. Dlaczego np. RRC Plastic Conditioner/Owatrol nie może być stosowany do elementów wewnętrznych? Zastanawiam się czy on tutaj by nie pomógł ... 

drzwi 1.jpg

drzwi 2.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, alexander.p napisał:

Reklamuj w RRC

Nic nie zrobi. Produkt dla profesjonalistów

"przed pierwszym użyciem sprawdzić działanie produktu w mało widocznym miejscu"

"produkt do użycia profesjonalnego"

Link to comment
Share on other sites

Reklamować nie ma co, to raczej moja wina, nie sprawdziłem najpierw jak miękkie plastiki na drzwiach w Renault zareagują na stężenie 1:8 ... chociaż jak na APC RRC, które jest chyba dosyć słabym APC nie spodziewałbym się takich szkód...
Mniejsza.
Chodzi mi teraz o sposób na zamaskowanie tego, nadanie ciemnej barwy, typu jakiś dressing ale do plastików zewnętrznych (tak wyczytałem w którymś z tematów), ewentualnie AUTOBRITE BLACK DYE/solution finish. Zastanawiam się tylko w co uderzyć i czy zniweluje to chociaż w pewnym stopniu różnicę w kolorze ... 
Czy warte jest to zabawy czy raczej z góry skazane na niepowodzenie? 

PS. Przyciemnię szyby to w środku będzie ciemno i nie będzie widać różnicy 😄 dobry pretekst i argument dla żony 😄 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator
W dniu 6.12.2021 o 10:54, xadamx napisał:

Nic nie zrobi. Produkt dla profesjonalistów

"przed pierwszym użyciem sprawdzić działanie produktu w mało widocznym miejscu"

"produkt do użycia profesjonalnego"

"Producent" zabezpieczył się w ten sposób i nic nie wskórasz, szkoda czasu.
Teraz trzeba kombinować i to zamaskować. Nikt Ci nie powie jednoznacznie jakim dresingiem czy powłoką a może woskiem. Testuj!
Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. 

Link to comment
Share on other sites

Po użyciu RRC Plastic Conditioner po pewnym czasie będzie tylko gorzej. Testowałem go kiedyś na zderzakach w Golfie 2, na początku efekt petarda a po paru tygodniach zderzaki wyglądały gorzej niż przed użyciem. Słyszałem też że dressing od tej firmy też narobił problemów niektórym. Raczej nie próbuj reanimować tych plastików środkami od RRC. Może spróbuj kupić lepsze APC i przeleć te plastiki jeszcze raz, oczywiście w bezpiecznym stężeniu. Parę razy stosowałem na plastikach APC w Talismanie i nic się nie działo, a był to Koch Green Star w stężeniu 1:10 więc też dość mocne. 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.
Wymyłem APC wilgotną mikrofibrą.

Niestety takie kosmetyki kupowałem za czasów posiadania Cytryny C5 zwabiony marketingiem RRC i chęcią posiadania lepszych kosmetyków niż marketowe. Z czasem dopiero poczytałem i wiem z czym je się je. Ale akurat je miałem pod ręką. Dressing RRC do plastików wewnętrznych akurat nic złego w cytrynie nie zrobił, ale kupię w najbliższych dniach coś lepszego bo nawet ADBL pewnie lepiej zamaskuje i się lepiej sprawdzi niż RRC.
Kupię w takim razie też jakieś lepsze APC, przelecę jeszcze wszystko porządnie, ale wątpię w to, że coś się poprawi. 


Zastanawiam się tylko od czego później zacząć testy, bo niestety ale wchodzić trzeba już w grupę droższych kosmetyków 🙂
Jak myślicie od czego zacząć: Dlux/Gyeon Trim Q2, Soft nano hard plastic, Solution Finish, Autobrite Black Dye, czy może coś innego? Czy ciężko jest tak jak wspomnianio wyżej określić i podpowiedzieć bo każdy plastik zareaguje inaczej?

Link to comment
Share on other sites

  • Moderator
54 minuty temu, damian1590 napisał:

Autobrite Black Dye

ten produkt jest bardziej do farbowania i ja bym go uzył w ostatecznosci 🙂 tutaj muszisz najpierw porzadnie wymyc plastik tak abyś był pewien ze wszystko zostało usuniete. Jeszcze mozesz zakupic multishine alco on jest z alkoholem i tez fajnie sie sprawdza do plastików wiec wtedy juz na pewno bedziesz miał pewność że usunąłeś wszystko. 

Link to comment
Share on other sites

Coraz bardziej się zastanawiam, w którym momencie ktoś ich pozwie do sądu... Co jednak skutecznie jest wykluczone przez zapisek "sprawdzać na niewidocznej powierzchni, na siedmiu różnych samochodach, plastikach z wersji przed, po, w trakcie liftu, w klimacie umiarkowanym i subkontynentalnym (był taki, dobrze pamiętam?). Z drugiej strony... rozcienczenie APC 1:8, jakiegokolwiek, do wnętrza to trochę dużo....

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Link to comment
Share on other sites

W dniu 10.12.2021 o 15:45, penkus5 napisał:

@damian1590 Ponieważ może niewiele,  ale coś tam ze specyfików posiadam... Gdybyś był w okolicy to można by na próbę coś położyć i zobaczyć czy pomaga 🙂

Dzięki wielkie za propozycje, byłoby super gdyby nie odległość 😞 Tak byśmy zobaczyli co działa i dopiero wtedy kupiłbym nowy specyfik.  Jak będzie w planach odwiedzenie Białego i do tego czasu nic nie zaradzę to się odezwę 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.