Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko jest oki z twoim woskiem:) Ja w zeszłym roku kupiłem ten sam wosk i do tej pory najlepszy jaki miałem. Najdłużej siedział na lakierze (5 miesięcy a colli na tym samym lakierze po dwóch miesiącach juz niebyło) najlepszy wetlook i bardzo fajnie sie go nakładało. Dosłownie jak krem do rąk:) Mi jedna próbka starcza na 2 woskowania VW Polo ale sopkojnie by wystarczyło na wieksze auto. Tak ze spokojnie spij bo twój wosk jest jak najbardziej w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja dziś kładłem RG 42, powiem tak: aplikacja - sama przyjemność, wosk był gotowy tak jak pisał producent, 8-10 min i ściągałem. Co do efektów, jest ładny wet-look a jak to działa z wodą - sprawdzimy.

 

PS: Siedziałem jak głupi z nosem w dłoniach - taki ładny zapach - mi kojarzy się z jakimś drzewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wszystko jest oki z twoim woskiem:) Ja w zeszłym roku kupiłem ten sam wosk i do tej pory najlepszy jaki miałem. Najdłużej siedział na lakierze (5 miesięcy a Colli na tym samym lakierze po dwóch miesiącach juz niebyło) najlepszy wetlook i bardzo fajnie sie go nakładało. Dosłownie jak krem do rąk:) Mi jedna próbka starcza na 2 woskowania VW Polo ale sopkojnie by wystarczyło na wieksze auto. Tak ze spokojnie spij bo twój wosk jest jak najbardziej w porządku.

 

RaceGlaze 55 wytrzymał na lakierze 5 miesięcy ?? jakiego cleanera użyłeś ?? ja chcę użyć po glinkowaniu cleanera DC1 lub mleczka polerskiego UC+IPA i na to wosk RG55 - zależy mi na tym by wosk wytrzymał jak najdłużej.

 

skusze się na tester 15ml RG55 i mam nadzieje, ze wystarczy na nawoskowanie dwóch aut lub dwie warstwy na jedno.

 

W jakim opakowaniu sprzedawany jest ten tester 15ml ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim opakowaniu sprzedawany jest ten tester 15ml ??

 

w takim malym ala sloiczku plastikowym... starsze sa w bardziej waskim a nowsze sa w lekko szerszym tak ze latwiej sie dobrac do zawartosci.

20110324176.jpg

co prawda to rg 42 ale sloiczek jest identyczny (to wersja starcza czyli sloiczek wezszy)

 

jak bedziesz kladl cienka warstwe to na kombiaka starczy na 2 warstwy na male auto to i na 3 starczy - u mnie zalezalo to tez od aplikatora, megsowym starczyloby mi na 1,5 warstwy na audi 80 avant, natomiast aplikatorem finger na 2,5 warstwy :) ale moze to tez kwestia wprawy w obsludze krazka megsowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotke.

Będę próbował go nałożyć dłońmi ale nigdy tego nie próbowałem(zawsze zółty aplikator megsa i wosk colli476s lub nxt2.0) wiec pewnie troche wosku zmarnuje...zółtymi aplikatorami megsa czy innymi tej wielkści też łatwo nie będzie bo ten słoiczek jest jak widać malutki.

 

Jeśli RG55 jest rzeczywiśćie tak trwały to chętnie go kupie i spóbuje aplikować dłońmi. Poza tym chcę spróbować czegoś naturalnego i lepszego od 476s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli bedziesz aplikował dłońmi to moim zdaniem na 2 warstwy nie wystarczy wosku, z moich doswiadczen wynika że dłońmi schodzi naprawdę dużo więcej niz np. megsowym słoneczkiem którym tez schodzi mi wosku stosunkowo sporawo...

 

popatrz na takie aplikatory:

DDJSNFM200.jpg

DODO Finger Mit

 

badz blizniaczy

 

lake-country-finger-mitt-foam-applicator-aplikator-do-woskow-i-dressingow.jpg

Lake Country

 

Oba w cenie okolo 20zl (LC chyba ze 2-3 zl tanszy)

 

Naprawde tymi aplikatorami mozna nalozyc bardzo cieniutka warstwe wosku a do tego sa mega delikatne, duzo bardziej delikatne niz megsowe sloneczka. Pozostaje tylko kwestia przyzwyczajenia sie to tego typu aplikatora, dla mnie sa bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchar, nakładając dłońmi mniej zużyjesz niż aplikatorem i przy okazji ładniej wypracujesz jak najcieńszą warstwę , przynajmniej w moim przypadku tak było :)

 

Nie ma możliwości, żebyś dłońmi zużył mniej wosku niż przy użyciu aplikatora, nawet jeżeli masz dłonie jak chirurg naczyniowy albo ksiądz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
tylko dla fun-u.

 

Powiedziałbym że nie tylko, za każdym razem kiedy nakładałem wosk dłonią, zachowywał się lepiej niż ten nałożony aplikatorem. I nie jest to tylko moja obserwacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, nie wiem, czy to dlatego że grubsza warstwa? ja po zabawach z carbonem dłońmi i aplikatorem Zymol stwierdzam że w kwesti spolerowania łatwiej pracować aplikatorem. Na trwałość nie zwracam uwagi, irytuje mnie troche że te woski tak wolno się zużywają. Ciągle "kręce" sie żeby kupić coś nowego..... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
czy to dlatego że grubsza warstwa?
grubsza warstwa nie daje lepszych efektów ani trwałości, tylko więcej wosku się zużywa ;) Na pewno ciepło dłoni lepiej wpływa na "wiązanie" wosku do lakieru, szczególnie jak wosk delikatnie się od nich zaczyna "rozpuszczać" podczas nakładania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest oki z twoim woskiem:) Ja w zeszłym roku kupiłem ten sam wosk i do tej pory najlepszy jaki miałem. Najdłużej siedział na lakierze (5 miesięcy a Colli na tym samym lakierze po dwóch miesiącach juz niebyło) najlepszy wetlook i bardzo fajnie sie go nakładało. Dosłownie jak krem do rąk:) Mi jedna próbka starcza na 2 woskowania VW Polo ale sopkojnie by wystarczyło na wieksze auto. Tak ze spokojnie spij bo twój wosk jest jak najbardziej w porządku.

 

RaceGlaze 55 wytrzymał na lakierze 5 miesięcy ?? jakiego cleanera użyłeś ?? ja chcę użyć po glinkowaniu cleanera DC1 lub mleczka polerskiego UC+IPA i na to wosk RG55 - zależy mi na tym by wosk wytrzymał jak najdłużej.

 

skusze się na tester 15ml RG55 i mam nadzieje, ze wystarczy na nawoskowanie dwóch aut lub dwie warstwy na jedno.

 

W jakim opakowaniu sprzedawany jest ten tester 15ml ??

 

 

Tak tyle siedział cleanera użyłem RACEGLAZE PAINT CLEANSE PRE-WAX CLEANER .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Evo, nie wiem, czy to dlatego że grubsza warstwa? ja po zabawach z carbonem dłońmi i aplikatorem Zymol stwierdzam że w kwesti spolerowania łatwiej pracować aplikatorem. Na trwałość nie zwracam uwagi, irytuje mnie troche że te woski tak wolno się zużywają. Ciągle "kręce" sie żeby kupić coś nowego..... ;)

 

Jak brzmi teoria wiadomo - im cieńsza warstwa tym lepiej. Ale i tak nakładając wosk dłońmi,czyli grubiej zawsze wychodziło mi to lepiej. Co i tak nie zmienia faktu że nie lubię tego robić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem nakładać Lusso Oro aplikatorem, ale szło mi mozolnie. Złapałem w łapy wosk i się zaczął elegancko rozpuszczać. Potem praktycznie wycierałem ręce o auto i wytrzeć nie mogłem. :mrgreen: Także w przypadku twardszych wosków myślę, że wcieranie dłońmi to nie głupi pomysł a do tego szło mi ekonomiczniej niż pampersem. Miałem wrażenie, że zanim go namoczę zejdzie mi tester ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie mniej wosku się zużywa nakładając ręczni niż aplikatorem, sprawdziłem to już wielokrotnie...

 

Co do wosku RG 55 to mi już padł, a lakier był przygotowany jak nigdy

Zmywacz do wosków

Glinka

Swirlx

IPA

cleaner sonusa

RG55

 

Praktycznie brak kropelkowania, Coli 915 dużo więcej wytrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.