Skocz do zawartości

FLEX BW 18.0-EC DMUCHAWA BEZPRZEWODOWA


lukeu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

myślę, że warto przedstawić akumulatorową dmuchawę Flex'a. Sporo osób się zaciekawiło po tym jak wrzuciłem zdjęcia w innym dziale, wiec teraz krótki opis i prezentacja. 

Suche dane techniczne:

Spoiler

Napięcie zasilania: 18 V

Obsługiwane akumulatory: 2,5 / 5,0 Ah

Prędkość bez obciążenia: 10600 / 14200 / 18000 rpm

Max przepływ powietrza: 80 m/sec

Max. natężenie przepływu powietrza: 3,11 m³/min

Waga bez akumulatora: 1.2 kg

 

Moje przemyślenia:

  • Bardzo dobrze wykonana. Nic nie lata, wszystko super spasowane, dobrze wyważona;
  • Mega kompaktowe wymiary. Myślę, że to jedna z jej największych plusów. Jest "płaska", po demontażu tej czarnej końcówki zajmuje bardzo mało miejsca w bagażniku;
  • Moc? Zaskakująco duża jak na wymiary urządzenia. Po wyciągnięciu z pudełka miałem wrażenie, że jedyne do czego się nadaje to wydmuchanie lusterek, jednak z powodzeniem można osuszyć cały samochód. Na bezdotyku BH Auto Foam w oprysku, potem woda demi i dmuchawa. ~30 min i wyjeżdżasz ze stanowiska suchym samochodem nie dotykając (czyt. nie rysując) lakieru. 
  • Moja używana bateria 5A wystarcza na cały samochód i zostaje jedna kreska;
  • W zestawie są końcówki do pompowania i odciągania powietrza z materaców/basenów itp.;
  • Cena zestawu zabija trochę, ale idzie ogarnąć dużo lepiej (patrz niżej);
  • W bezpośrednim porównaniu z czajniczkiem Metrovac czuć odrobinę mniejszą moc Flexa (jednak Metrovac jest na 220V z sieci, inna bajka).  

Dla kogo:

  • Super opcja dla kogoś kto ma już system Flexa. Sama dmuchawa (WAŻNE INFO) dostępna jest w oficjalnym sklepie Flex Polska za 430 zł z wysyłką (stan na 10.2021). Jak ja kupowałem to nie było jej na stronie, jednak od ręki po napisaniu do nich maila. Do tego można zawsze dokupić używaną ładowarkę i baterię. 
  • Dla osób mających zadbany lakier i LSP. Co prawda nie testowałem na jakimś szczurze, jednak wydaje mi się, że na dojechanym lakierze bez wosku może mieć problem.
  • Jak nie do całego lakieru to zdecydowanie do wydmuchania detali.
  • Liście też wydmucha z podjazdu 😉 

 

Reasumując. Super sprzęt do wożenia w bagażniku cały czas. Wkurzało mnie, gdy po opłukaniu samochodu nawet z samego kurzu musiałem rajdować po obwodnicy, żeby osuszyć lakier. Teraz ten problem jest rozwiązany 😉

 

Krótki film. Z góry przepraszam za koślawe nagrywanie, ale nie umiałem celować telefonem w kadr i dmuchawą w wodę jednocześnie 😄 

@D@ViD wołam. 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 godzin temu, smerf91 napisał:

 Masz możliwość kiedyś coś nagrać na niezabezpieczonym lakierze?  

mam dmuchawe ryobi na kablu ktora predkosc wydmuchu ma ponad 300km/h i przy niezabezpieczonym aucie efekt jest taki ze robi sie fala jednak woda nic nie spływa, ciezko wysuszyc tak auto wiec takie dmuchawy sprawdzają sie tylko przy zabezpieczonych autach 🙂 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Streat napisał:

mam dmuchawe ryobi na kablu ktora predkosc wydmuchu ma ponad 300km/h i przy niezabezpieczonym aucie efekt jest taki ze robi sie fala jednak woda nic nie spływa, ciezko wysuszyc tak auto wiec takie dmuchawy sprawdzają sie tylko przy zabezpieczonych autach 🙂 

Dzięki! Tak naprawdę to praktycznie zawsze "coś" leży na autach którymi się opiekuję ale czasem coś wpadnie nie zabezpieczonego i stąd pytanie 🙂  Cóż trzeba chyba w końcu zainwestować w dmuchawkę 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
18 minut temu, Streat napisał:

ma ponad 300km/h i

Z moich doświadczeń 300km/h to nie znaczy nic. Najważniejszy jest parametr CFM

Cytat

Wyraża objętość w stopach sześciennych, przemieszczoną w czasie jednej minuty.

1 CFM = 1,699021 m3/h (1699021 cm3/h ; 0,47195 litra na sekundę)

1:02 wyjaśnia co to jest i dlaczego to jest ważne w dmuchawach.

 

Czyli na chłopski rozum możesz mieć 300km ale cienkim siurkiem z kompresora i nie usuniesz nic wody - a chodzi o to żeby jak największą objętość powietrza przesunąć w jak najkrótszym czasie.

obraz.png.98cf9a2ab027394b9fd2bfa705c2b6c1.png

 

Wkrótce złożę materiał na temat EGO.

Jeśli szukacie dmuchaw do ogrodu lub osuszania auta - patrzcie zawsze na parametr CFM.

Z moich obliczeń wynika ze ten mały flexik ma ok 110 CFM - całkiem fajnie jak na taki mały sprzęcik

obraz.png.8921cb85b86b099c0250eea17caae0fe.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, Streat napisał:

moj ryobi ma 494 CFM

A no to już całkiem dobry wynik.

8 minut temu, Streat napisał:

u mnie przy niezabezpieczonym aucie ciezko było osuszyć tą dmuchawa 

Tak zgadza się. Najlepiej to wychodzi przy zabezpieczonym lakierze bo jest hydro. A hydro formuje krople a podmuch wyrzuca je z lakieru.

Generalnie lepiej sprawdzają się dmuchawy z ciepłym powietrzem: PawHut,BigBoi,Megs i inne. W tedy osuszamy a woda nie tylko jest zrzucana ale też odparowuje. Ale zaś one głównie są na 230V czyli nie są mobilne tylko garażowe na kable.

Te dmuchawy ogrodowe akumulatorowe to i tak bardziej narzędzia do "podsuszania" czyli koła, felgi, szczeliny, klamki etc etc - reszta szmatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Domel napisał:

Te dmuchawy ogrodowe akumulatorowe to i tak bardziej narzędzia do "podsuszania" czyli koła, felgi, szczeliny, klamki etc etc - reszta szmatami.

dokładnie, felgi i opony fantastycznie osusza 😄 i wyciaga wode z zakamarków plus cos tam zawsze zrzuci tej wody jak jest dobre hydro. Przy np. ceramice świezej to praktycznie auto mozemy tylko deliktanie dosuszyc jednak tak czy siak fibra musi isc w ruch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Domel napisał:

Te dmuchawy ogrodowe akumulatorowe to i tak bardziej narzędzia do "podsuszania" czyli koła, felgi, szczeliny, klamki etc etc - reszta szmatami.

 @Domel dobrze napisał, jednak chcę ponownie wyjaśnić  temat przez pryzmat gabarytów tej dmuchawy jej możliwości. Współczynniki, moce, przepływy wielkości itp - wszystko spoko, jednak ja chciałem mieć dmuchawę którą mogę wozić "w schowku pasażera", a którą mogę osuszyć mój zabezpieczony samochód, który płukam co kilka dni. Sprzęt Domela używałem i jest kosmos, jednak dla mnie jej wymiary są dyskwalifikujące (no i cena chyba też inny lvl). Natomiast przy użytku domowym lepiej już zainwestować w jakiegoś Metrovaca/BigBoya z długą rurą i ciepłym powietrzem.

Flexa chciałem Wam zaprezentować, bo uważam, że pod względem wymiarów (wiem, powtarzam się) jest to ciekawa opcja do rozważenia. W pierwszym poście pisałem, że wątpie żeby działało to na niezabezpieczonym lakierze, jednak z praktyki wiem, że na takim lakierze nawet dobre ręczniki rozmazują wodę 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 minut temu, lukeu napisał:

pryzmat gabarytów tej dmuchawy jej możliwości

Dokładnie. Ona biję na głowę mojego Bosha. Więc jak dla mnie w tych kategoriach ten Flex Teraz to najlepszy wybór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoBee pewnie chłopakom chodzi o jakieś "mierzalne" porównanie dmuchaw. Ja ciągle przypominam o wymiarach tego Flexa 😄 Z pewnością znajdziecie milion mocniejszych dmuchaw, ale jak pisałem w pierwszym poście np dla kogoś kto ma już inne bezprzewodowe sprzęty Flexa taka dmuchawa za 430 zł to super opcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, RoBee napisał:

A po co wy to wszystko przeliczacie na cfm? Nie jest tak, że kupując w EU i tak w specyfikacji będzie m³/m?

To prawda bo przelicznik CFM to to samo co m3/min  wiec nie ma sensu tego przeliczać 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
54 minuty temu, RoBee napisał:

Jedyne co mi przychodzi do głowy za takim przeliczaniem, to że oglądając Amerykańskie recenzje dmuchaw będzie padał parametr w CFM. Żeby się do niego jakoś odnieść z naszym "rodzimym" sprzętem trzeba sobie przeliczyć...

Dokładnie dlatego tak robię. A na allegro i innych serwisach przez lata przy każdej dmuchawie widziałem inne współczynniki. Raz same km innym razem km/h m/s - jeden wielki mix.

I jakoś teraz tak mi się to ustandaryzowało w jednym parametrze jakim jest CFM. I oglądając setki róznych testów dmuchaw - od razu wiem jak to dmucha 😉

Bo jak ktoś mi powie że nowy Ryobi ma 430CFM a Milwakey 530CFM - zamiast m3/minutę to jakoś już mi to lepiej trafa do wyobraźni 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.