Skocz do zawartości

ArtDeShine Graphene Detailer vs Adam's Polishes Graphene Detail Spray


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

obraz.png.08f6547a5acbaf0a70725ef6f7c8fae3.png

 

Cytat

ARTDESHINE GRAPHENE DETAILER 500ml - szybki quick detailer

Quick Detailer czyli tzw QD, produkt który w ostatnich latach poprzez działania producentów i oczekiwania użytkowników bardzo zmienia swoją charakterystykę. Quik detailer z założenia powinien być:

- prosty i szybki w aplikacji

- bezpieczny dla praktycznie każdej powierzchni

- nie niszczyć leżącego na powierzchni zabezpieczenia: woski, powłoki, sealanta

- podbija efekt wizualny: szklistość oraz "wyciągnięcie ziarna" w lakierach metalicznych

- usuwa lekkie zabrudzenia

Aktualnie w miejsce Quick Detailerów trafiają produkty z kategorii Spray Wax-ów, produkty które mają zbliżone właściwości jak QD ale jednak nie do końca. Klienci najczęściej wymagają produktu który w jak najkrótszym czasie da jak najlepszą ochronę, dlatego producenci naszym zdaniem zapominają do czego stworzony został QD i w miejsce Quick Detailera oferują nam wosk w spray-u, a promocja produktu skupia się na promowaniu właściwości zabezpieczających. Takie produkty bardzo często są trudniejsze w aplikacji (nie bardzo trudne ale jednak trudniejsze niż QD), właściwości bardziej zapychające niż oczyszczające, bardzo często zmieniają charakterystykę naszego zabezpieczenia bazowego.

ArtDeShine Graphene Detailer to produkt który został stworzony jako prawdziwy Quick Detailer.

- jest bardzo prosty w aplikacji: zasada spray on wipe off : "pryśnij i wytrzyj"

- do aplikacji na sucho jak i pomoc w osuszaniu do aplikacji na mokry lakier: podczas aplikacji na mokry lakier i osuszaniu ręcznikiem dostajemy dodatkowy poślizg z bardzo mocno zmniejsza ryzyko zarysowania lakieru podczas osuszania

-do aplikacji na każdą powierzchnię:

- lakier samochodu: z połyskiem jak i matowy

- folie PPF oraz folię "do zmiany koloru auta"

- tworzywa sztuczne

- chrom, metale

- szyby

- kokpit i inne tworzywa we wnętrzu auta

- dobre właściwości oczyszczające (lekki brud, tłuste plamy, osad wapienny)

-nie niszczy położonego wcześniej LSP (wosków, sealantów, powłok ceramicznych i kwarcowych)

- nie zapycha powłok, sealantówi wosków. Nie zmienia ich charakterystyki: zaaplikowany na powierzchnie mocno hydrofobową nie zmienia jej właściwości. Przy aplikacji na jałowy lakier pozostawia lekki efekt hydrofobowy objawiający się lekkim sheetingiem i ten efekt utrzymuje się prze kilka myć.

- jedna z najważniejszych cech poza oczyszczaniem to bardzo silne podbicie śliskości, co pozytywnie wpływa na mniejsze przywieranie brudu oraz bezpieczniejsze mycie.

- Graphene detailer dodaje kilku procent do wygląda w postaci lepszej szklistości powierzchni

ArtDeShine Graphene Detailer to jedyny QD rekomendowany do aplikacji na auta zabezpieczone powłoka Nano Graphene Coat. Przy powłoce ArtDeShine Nano Graphene Coat bardzo ważnym elementem jest dbanie o auto tak żeby powłoki nie zapychać produktami opartymi na krzemie, polimerach czy woskach. Graphene Detailer oczyszcza powierzchnię dodaje śliskości, a grafen zawarty w produkcie podnosi ochronę antykorozyjną i stabilność efektu.

ADS Graphene Detailer to produkt wszechstronny i poza elementami zewnętrznymi samochodu, świetnie sprawdza się we wnętrzu auta. Kokpit, elementy "piano", lakierowane jak i matowe drewno, vinyl, skóra (kokpit i boczki, na fotele też można stosować jednak po użyciu fotele będą zbyt śliskie), ekrany nawigacji itp. Graphene Detailer we wnętrzu auta na vinylach i skórze pozostawia efekt minimalnie satynowy. Dzięki dobrym właściwościom oczyszczającym bez problemu radzi sobie z zabrudzeniami, odciskami palców itp.

Komora silnika to kolejne miejsce gdzie Graphene Detailer radzi sobie rewelacyjnie: bez problemu usuwa kurz i zabrudzenia z elementów z tworzyw sztucznych, plamy po wodzie, jednocześnie zostawia naturalny satynowy wygląd tworzyw.

Przed każdym użyciem energicznie wstrząsnąć.

Podczas użycia jako klasyczny QD działamy w klasycznym sposób typu: nanosimy mgiełkę i przecieramy puszystą mikrofibrą. Jeżeli chcemy wykorzystać właściwości czyszczące produktu, nanosimy odrobinę więcej, tak aby widoczna była wilgoć na powierzchni lub spryskujemy kilka razy mikrofibrę tak aby była wyczuwalnie wilgotna. Czyszczoną powierzchnię przecieramy więcej razy. Podczas czyszczenia bardzo dobrze spisują się mikrofibry typu APT.

 

obraz.png.496511b39e4073b0990e3205ac2a11a6.png

Cytat

Grafenowy Spray do detalingu firmy Adam’s [Graphene Detail Spray]

Graphene Detail Spray™ jest wzorowany na naszym najbardziej kultowym i wszechstronnym produkcie, Adam’s Detail Spray! Wystarczy po prostu spryskać i wytrzeć, aby cieszyć się doskonałym wykończeniem bez smug, które teraz charakteryzuje się również dodatkową gładkością, połyskiem, głębią koloru i fantastycznym skraplaniem się wody.

Ze względu na wyjątkowy charakter tlenku grafenu, jesteśmy w stanie wykorzystywać te same żywice zawarte w naszych produktach Graphene Ceramic Coating oraz Graphene Ceramic Spray Coating™ również w produktach wytworzonych na bazie wody, takich jak nasz Adam’s Detail Spray! Dzięki tej dodatkowej korzyści, po zastosowaniu Graphene Detail Spray™, możliwe jest przedłużenie żywotności wszystkich naszych wosków, a nawet wszystkich rodzajów powłok, ale można też go stosować jako samodzielną formę ochrony.

W przeciwieństwie do preparatu Adam’s CS3, Graphene Detail Spray ™ został zaprojektowany tak, aby optymalnie działał na czystej, świeżo umytej powierzchni i nie jest przeznaczony do mycia bezwodnego.

Zawiera ceramiczne żywice grafenowe

Poprawia połysk, gładkość i głębię koloru

Tworzy wysoce hydrofobową powierzchnię

Poprawia ochronę wosków i wszystkich powłok

Łatwe wykończenie bez smug – bezpieczne dla wszystkich powierzchni

Zapach różowej marakui

 

Sposób użycia:

Należy rozpylić delikatną mgiełkę na jeden element, lub bezpośrednio na wysokiej jakości ściereczkę z mikrofibry.

Następnie przetrzeć np. dowolną ściereczką z mikrofibry firmy Adam's.

Odwrócić ściereczkę na drugą stronę i ponownie przetrzeć, aby uzyskać połysk bez smug.

Następnie powtórzyć operację na pozostałych częściach zewnętrznych samochodu.

 Do stosowania podczas mycia jako środek osuszający:

1. Należy spryskać wszystkie części karoserii, szyby i elementy z tworzyw sztucznych bezpośrednio po spłukaniu pojazdu, kiedy wciąż ścieka z niego woda.

2. Następnie należy użyć czystej białej ściereczki do suszenia Adam’s, aby całkowicie osuszyć pojazd. 

Do stosowania z Adam’s Visco Clay Bar:

1. Należy rozpylić drobną mgiełkę na czysty samochód– indywidualnie na każdy element karoserii (dotyczy to również szyb).

2. Następnie należy rozciągnąć kawałek glinki Adam’s Visco Clay Bar, aby rozprowadzić go na narzędziu do glinki Geo Impression, lub użyć go trzymając w dłoni.

3. Pocieramy glinką powierzchnię elementu, aż będzie gładka wywierając lekki lub umiarkowany nacisk.

4. Okresowo, po całkowitym zanieczyszczeniu glinki, należy rozciągnąć ją, tworząc nową, czystą powierzchnię. Następnie powtórzyć czynności dla wszystkich elementów karoserii i szyb.

Prosimy zachować ostrożność i zdrowy rozsądek:

Przy zastosowaniu Graphene Detail Spray™ wszystko odbywa się szybko. Aby uzyskać wykończenie bez smug należy rozpylać niewielkie ilości preparatu. Zbyt obfite nałożenie może pozostawić niepożądane rozmazania lub zacieki. Okresowo należy zmieniać ściereczki, zwłaszcza gdy znajdzie się na nich większa ilość preparatu. Czynności należy wykonywać szybko, w bezpośrednim świetle słonecznym.

 

Witam.

Nie mam zielonego pojęcia na temat grafenu i tej technologii.

Próbowałem rozkminiać temat rok temu ale z marnym efektem:

 

 

Także dzisiaj wrzucam na tapetę te dwa produkty: ArtDeShine Graphene Detailer vs Adam's Polishes Graphene Detail Spray

I zobaczymy czy to tylko QD'ki czy trwałościowo coś z nich da się wykrzesać.

Wiem, że @CAR CRAZY wie wszystko o tej technologii to może się wypowie.

 

Pacjent to nasze robocze Clio.

Całe w żywicach i brudzie kilkutygodniowym.

Lakier dojechany przez koty i psy 😉

2021-07-31-17-23-29.jpg


2021-07-31-17-23-30.jpg


2021-07-31-17-23-34.jpg


2021-07-31-17-23-38.jpg

 

W ruch poszło kilka produktów jak :

- CarPro Lift

- ADBL Acid Foam

- Ultracoat Shampoo+

- Rękawica glinkowa Farecla

- ProElite Tar And Glue

- Cleaner Funky Witch Maszynowo

- Ipa 1:1

2021-07-31-18-28-25.jpg


2021-07-31-18-30-40.jpg

 

Cleaner maszynowo solidnie oczyścił lakier. Zeszły wszystkie dziwne waterspoty, małe ryski, przetarcia parkingowe, grube rysy zostały. Nie jest perfekcyjnie ale lakier odzyskał głębię a na koniec poszło dużo IPY.

Jestem mega zadowolony z maszyny Ryobi i całego przygotowania lakieru pod ten test. Lakier zrobił się gładziutki jak masełko pod palcem.

 

I tak, auto dzielimy na dwie strony i aplikujemy ArtDeShine Graphene Detailer (ADS) vs Adam's Polishes Graphene Detail Spray (APG)

Oba produkty tłuste w aplikacji ale tłustszy na tym lakierze ADS.

Aplikacja i dotarcie obydwu produktów na tym lakierze - ultra łatwe.

Odparowanie obydwu produktów raczej z tych dłuższych.

Kolor ten nie jest wdzięczny do detailingu - w sensie efekt żaden ale w przypadku obydwu produktów zauważalne wzmocnienie głębi i szkła.

Generalnie nie wiem co mogę się po tych produktach spodziewać więc nawet nie moczyłem próbnie. Poczekam 24h na utwardzenie. Zmoczyłem tylko małe elementy przy myciu kół i zauważyłem bardzo wdzięczny zrzut na panelach po obu stronach.

Ja wiem, że wszyscy by chcieli testy na czarnych lakierach i oglądać efekt - nie mniej jednak tylko takimi kolorami dysponuję pod ręką ale jestem ich jedynym detailerem więc wszystkie testy, mycia, inspekcje na nich robię tylko ja 😉

Spisujemy przebieg i zobaczymy ile tygodni posiedzą o ile 😉 albo jak zachowuję się brud, kurz, domywanie, łapanie brudu no i trwałość.

ADS lepiej pokrywa plastiki i przyciemnia.

Obydwa produkty zaaplikowałem na wszystkie szyby i plastiki.

Po aplikacji po obydwu stronach lakier był mega tępy.

2021-07-31-18-39-01.jpg


2021-07-31-18-39-16.jpg


2021-07-31-18-39-20.jpg


2021-07-31-18-50-48.jpg


2021-07-31-18-50-53.jpg


2021-07-31-18-51-05.jpg


2021-07-31-18-51-12.jpg


2021-07-31-18-51-13.jpg

Tak każdy panel innej barwy 😄
2021-07-31-18-51-20.jpg


2021-07-31-18-51-25.jpg

Grubas został 😉
2021-07-31-18-51-29.jpg


2021-07-31-18-51-37.jpg


2021-07-31-18-51-49.jpg


2021-07-31-19-29-46.jpg


2021-07-31-19-30-21.jpg


2021-07-31-19-30-31.jpg


2021-07-31-19-30-43.jpg


2021-07-31-19-31-24.jpg


2021-07-31-19-31-28.jpg


2021-07-31-19-31-47.jpg


2021-07-31-19-31-51.jpg


2021-07-31-19-31-54.jpg


2021-07-31-19-32-00.jpg


2021-07-31-19-32-01.jpg


2021-07-31-19-32-06.jpg

 

Data Aplikacji: 31.VII.2021 przy przebiegu: 327 620

obraz.png.70b9afabe562c5af8d68716f7876483a.png

ps. Za tydzień będę mieć jeszcze jednego grafena więc powalczy z zwycięzcą tego testu 😉

Na razie to tyle, macie pytania to walcie a następny update to mycie i badanie efektu 🙂

  • Lubię to 3
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, AudiBlask napisał:

Wytrąca Ci się może w butli taki czarny osad na wierzchu? Coś jak kożuszek na mleku

Tak

 

8 godzin temu, AudiBlask napisał:

Dziwi mnie tylko tępota po ArtDeShine, mi on całkiem fajnie podkręca śliskość.

Po cleanerze lakier był gładziutki jak masełko i mikrofibra szła bardzo dobrze. Po tych produktach pod palcem i mikrofibrą bardzo "szorstko" na tym lakierze.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

UPDATE:

Zdjęcia od chrześnicy - nie wiem czy dobrze widać 😉

Boki całkiem ładnie zrzucają ale generalnie krople deszczowe (bo pada) to mocne kartofle bez lądu i składu po obu stronach:

 

ADS:

obraz.png.93f7678601ea7ef6f18feab94649f326.png

obraz.png.9320fee5788cfc0fd3bcecc9f01c1bb1.png

obraz.png.424d261729722b7bda7dd83f668bdd34.png

obraz.png.371443cdb5c1e874980135113fd81085.png

APG:

obraz.png.183bb0cc6f42591a53d01073bcb0282c.png

obraz.png.e52de18e614581251cb28287b09e0947.png

APG z linia podziału:

obraz.png.3da42698481c982ad81105cba1b81a08.png

Maska:

obraz.png.d18116f08faea9d12b03a34120db3b51.png

obraz.png.520fe74633174e9bafa8a00df9521ede.png

 

Niby nic specjalnego ale deszcze na Śląsku zazwyczaj są brudne, zanieczyszczone materią organiczną, nie ma co wyrokować. Za tydzień w piątek pierwsze mycie i sam osądzę jak to działa 🙂

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Tak jak już koledzy zauważyli, najbardziej zagadkowy jest brak śliskości: powinien zauważalnie podnieść śliskość, może nie jest to na poziomie szybkiego zjazdu fibry z maski ale pod ręką lakier powinien być bardzo gładki i przyjemny.

Hydro w przypadku Graphene Detailera po 1-2 myciach przechodzi bardziej w sheeting niż beading i to jest jego prawidłowe działanie na lakierze nie zabezpieczonym a na lakierze z mocnym efektem hydrofobowym nie zmienia jego właściwości, a delikatnie podbija prawdopodobnie poprzez dobre właściwości oczyszczające z tego co nie usunął szampon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Data Aplikacji: 31.VII.2021 przy przebiegu: 327 620km

Pierwsze mycie: 06.VIII.2021 Przebieg: 327 625km czyli po 5km i 6 dniach

 

obraz.png.4d1bf9d34cd1e8c245661d0903070aaa.png

Jak dla mnie te tafle i zrzuty ładniejsze po stronie Adams'a co widać np na tylnej szybie.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, D@ViD napisał:

Po 5km myles auto? 😁

Przez 6 dni zrobil 5km - po bułki do sklepu. A że nie moczylem lakieru zaraz po aplikacji trzeba było sprawdzić co i jak siedzi/zachowuje sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Nie znam produktu Adam's ale z ADS cos ewidentnie jest nie tak, produkt nie nastawia się na beading ale też nie na stojącą taflę...

Nawet na twoim wcześniejszym filmie wyglądało to całkiem inaczej:

Jak coś to podaj adres na PW to podeślę ci próbkę świeżego, żeby wyeliminować temat wadliwości produktu. Ewentualnie sprawdź na szybko na jakimś innym lakierze czy efekt jest taki sam no i ten brak śliskości czy na innym tez występuje bo to jest nadal bardzo dziwne 🤔

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 8.08.2021 o 20:46, Domel napisał:

Przez 6 dni zrobil 5km

dziennie na nogach robie wiecej km 😂 dziwne zachowanie obu poroduktów po tak małym przebiegu i czasie. Fajnie ze @CAR CRAZY zaproponował wysłanie nowej próbki ADS tak aby weliminowac wadliwosć produktu. Aż mnie produkt zaintrygował i musze jutro zobaczyć jak moj ADS sie zachowuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator

Update:

Data Aplikacji: 31.VII.2021 przy przebiegu: 327 620km

Pierwsze mycie: 06.VIII.2021 przy przebieg: 327 625km czyli po 5km i 6 dniach.

Drugie mycie: 28.VIII.2021 przy przebiegu: 328 204km czyli po 584km i 28 dniach.

obraz.png.51cbe3324f2a98160de7cd500fad42cd.png

https://youtu.be/6Gs13EyORbs

 

Mam wrażenie że produkty się odblokowały. Efekt wizualny pod szlauchem jest przeciętny ale zaś pod mini myjką już widać fajne działanie. Myjka Gardena ma tylko 24bary.

Sprawdzę wkrótce ten sam efekt pod Karcherem K5 (jak mi się zechce go rozkładać 😉 ) Ale stwierdzam, że coś pozytywnego się dzieje po tych dwóch produktach szczególnie na bokach bo maska wizualnie bardzo przeciętnie 🙂

Na pewno daleko im do efektu "wow" po Turtlu czy "X Blue" ale te grafenowe produkty dalej są zauważalne na tym lakierze 😉

Poczekam może jeszcze jakiś czas i zrobię re-aplikację. Chciałem je położyć na cleanerze McKee.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

Update:

Data Aplikacji: 31.VII.2021 przy przebiegu: 327 620km

Pierwsze mycie: 06.VIII.2021 przy przebieg: 327 625km czyli po 5km i 6 dniach.

Drugie mycie: 28.VIII.2021 przy przebiegu: 328 204km czyli po 584km i 28 dniach.

Trzecie mycie: 17.X.2021 przy przebiegu: 329  207km czyli po 1587km i 78 dni co stanowi 2 miesiące i 17 dni.

obraz.png.3ddaa77c39fdd39c0c0c9b4e10d00957.png

 

Trochę brudu było 🙂

2021-10-17-13-19-30.jpg


2021-10-17-13-19-32.jpg


2021-10-17-13-19-34.jpg


2021-10-17-13-19-37.jpg


2021-10-17-13-19-39.jpg


2021-10-17-13-20-12.jpg


2021-10-17-13-20-14.jpg


2021-10-17-13-20-18.jpg


2021-10-17-13-20-20.jpg

 

Mycie szamponem Neoxal 727. Całkiem przyjemny szampon. Rzeczywiście jakby produkty po nim odżyły. Dobrze domywa. Generalnie trzeba by posprawdzać czy nie zakłóca lub nie uzupełnia swoimi "pierwiastkami" LSP co daje wrażenie odtykania. Ale jestem w stanie uwierzyć, że to "czysty szampon" bo jednak jakość wody po stronach ADS i Adams'a różni się.

 

Generalnie nie spodziewałem się w tedy szału po tych dwóch produktach. Maska szybko padła ale dach i boki działają całkiem ładnie po takim czasie i przebiegu. Także wystawiam tym produktom na tym lakierze ocenę 4/6 w kategorii QD jako samodzielne zabezpieczenie.

Test zakańczam tutaj po 1587km i 78 dniach i zapraszam do nowego wątku:

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.