Skocz do zawartości

Duże, białe "zaschnięte krople wody" na lakierze


Jordan

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ślady kamienia po twardej wodzie bez problemu schodzą octem. Tylko nie wiem w jakim stopniu to jest bezpieczne dla lakieru. Miałem kilka śladów które nie chciały niczym zejść. Ani mycie, ani QD ani IPA ich nie ruszało. Zwilżyłem MF odrobina octu i bez problemu zeszło wszystko i póki co nie zauważyłem negatywnego wpływu na lakier ale w tej kwesti niech sie lepiej jakis spec wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

Przepraszam za odgrzanie kotleta ale nie chcę zakładać nowego tematu.

Ostatnio mój samochód postał całą noc na deszczu, następnie pojechałem go umyć na myjnię bezdotykową, a wieczorem w garażu ujrzałem to:

img-20160601-220227662.jpg

img-20160601-173335580.jpg

 

Zdjęcia słabe bo robione telefonem. Problem polega na tym, że to raczej nie są ślady po twardej wodzie, plamy są gładkie w dotyku, nic nie czuć pod palcem. Wygląda to tak jakby lakier wypłowiał pod wpływem słońca.

Czym mogę się tego pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udzielam się tutaj pierwszy raz, także Witam! Prawdopodobnie po deszczu(Tak przypuszczam, bo nie było mnie kilka dni) powstały mi plamy na lakierze i szybach w kilku miejscach. Byłem na myjce bezdotykowej, ale nic nie pomogło. Myślałem, żeby sprawdzić pastą do polerowania czy coś zdziała, albo szamponem umyć, ale najpierw pytam tutaj. Jakieś rady, od bardziej doświadczonych forumowiczów?

 

[mod=Piotrek]Nieprawidłowy rozmiar zdjęć ;)[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Witam.

Od piątku mam nałożoną powłokę ceramiczną Opti Coat przez firmę BMP CarSpa z Gdańska. Od tego czasu samochód nie był myty, ponieważ dostałem instrukcję żeby przynajmniej przez tydzień nie myć, co najwyżej samą wodą na myjni bezdotykowej w celu usunięcia ptasich odchodów itp. Dzisiejsza noc musiała być obrobinę deszczowa i rano ukazały się wyschnięte białe plamy na całym samochodzie. Jeszcze kilka dni do pierwszego mycia zostało, samochód stoi na słońcu w dzień. Czekać?

 

Czy przed wstępnym opłukaniem samochodu popryskać Prickbortem? Nie spowoduje to osłabienia powłoki lub jej ubytków?

Do usunięcia tych śladów konieczny będzie zakup specjalnego płynu do usuwania water spotów? Czy mycie ręczne na dwa wiadra szamponem i rękawicą z wełny powinno sobie poradzić?

Osuszanie fluffym. Nie wiem czy nakładać na koniec jakiś sealant lub QD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co psikać prickborta ? przecież on na smołe, nie na wody. Umyj jak nie zejdą kup qd z sio2 i bedzi git

 

Do 50zł CarPro Reload Quick Sealant 100ml? Jest coś korzystniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,ja również borykam się praktycznie zawsze z problemem tzn water spotów/zacieków/zaschniętych plan po umyciu auta.

Zazwyczaj korzystam z myjni bezdotykowej(tak wiem lepiej być ręcznie,lecz niestety nie mam do tego warunków),raz na jakiś czas mam możliwość umycia ręcznego auta i za każdym razem po myciu zostaje takie coś (zdjęcia z internetu):

water-spot-removal-1.jpg

WaterSpots.jpg

 

I pewnie wielu powie,że to wina twardej wody aczkolwiek,ostatnio myjąc dwa auta ręcznie,starałem się jak najdokładniej myjąc dwa auta jedno koloru czerwonego :kox: drugie czarnego(mój samochód) i po spłukaniu na moim aucie pozostały straszne zacieki,zaschnięte plamki wody natomiast na czerwonym aucie praktycznie nic :P Dodam,że moje auto ma nałożony wosk.Bez wosku naturalne jest mniej water spotów,gdyż auto mniej kropelek zatrzymuje.

Nawet zacząłem się ratować i kupiłem ręcznik do osuszania fluffy dryer i dzisiaj bach na myjni,dokładnie auto umyte dwa razy i w cieniu oczywiście zacząłem osuszać,ręcznik oczywiście zbiera wodę natomiast na lakierze od razu pojawia się zaschnięta plamka bo zebraniu wody...Dopiero po dokładnym przetarciu zaschnięte plamy znikają....

 

Dodam jeszcze że ten ręcznik do osuszania fluffy dryer mimo iż fajnie można osuszyć auto przecierając natomiast przy zwykłym nałożeniu ręcznika na lakier,uklepaniu aby wsiąknął wodę i przeciągnięciu po karoserii albo oderwaniu jak chociażby tutaj

 

lub

 

rozmywa wodę po lakierze oraz zostawia plamy zaschnięte,nie ma takiego efektu jak na filmikach.

Co robię źle?

Co poradzicie?

 

 

 

 

 

Nie wiem czym to jest spowodowane,być może mam już tak zniszczony lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłączę się pod temat. Mianowicie od niedawna wyskoczyły mi na masce białe duże plamy(pierwsze zdjęcie)Pewnego razu po umyciu auta zniknęły i było 2 dni spokoju. Pojawiły się znowu. Dzisiaj zabrałem się za to. Ciepła woda płyn do mycia garnków i porządnie umyłem maskę. Po wyschnięciu pojawiło się to co na drugim zdjęciu. Wielka biała plama,zaciek. Nie wiem jak się tego pozbyć co to może być. Proszę o pomoc.

Tutaj są zdjęcia http://www.fotosik.pl/u/civic6-98/album/2442198

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.