Skocz do zawartości

AG SRP vs Meguiar's SwirlX + DC2


PN

Rekomendowane odpowiedzi

Agresywność produktu zależy od rodzaju polerki (DA czy rotacyjna), od zastosowanego pada, od prędkości i od nacisku jaki stosujemy ale pomijając te rzeczy to M105 jest mocniejsze od UC.

 

A widziałeś gdzieś jak ktoś porównuje produkty zakładając, że jeden będzie stosowany na CP, a drugi na PP albo jeden z mniejszym dociskiem albo drugim ? Przecież to normalne, że każdy produkt porównuje się zakładając te same warunki pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malkolm, to troszkę ciężko porównać, bo S17 jest tak jak Solo od Megsa, czyli pastą, która na różnych padach inaczej działa. Nawet Schol podpowiada, by użyć go najpierw na wełnie, potem na cutting pad, potem na finishu i to wystarczy by wyjść na prawie lustro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Używałem AG SRP i jestem z niego bardzo zadowolony. Łatwo się wpracowuje w lakier, pogłębia kolor dając wrażenie odmłodzenia powłoki. Minusem natomiast jest bardzo delikatne pylenie przy polerowaniu. Ponoć to wkestia użytej ilości środka, nastepnym razem nałożę ciut cieńszą warstwę.

 

Następnym razem zaaplikuję 3 warstwy, ponoć efekt jeszcze lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Z mojego doświadczenia powiem, ze własciciel uzyskał by jeszcze lepsze efekty na tej czarnej s2000, gdyby nie siegal po srp tylko zaaplikowałby maszynowo ultra deep shine AG.

Musimy kiedys zrobic test tych dwoch produktow na czarnym aucie, wg mnie uds usunie z wielkim powodzeniem swirls-y, ktorym jednak srp nie do konca daje rade. Ponadto UDS wyciaga niesamowicie glebie koloru na ciemnych lakierach. Naprawde polecam spróbować!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cytat:

"I jeszcze odpowiedz z Autoglym porownujacy UDS i SRP:

"AG Super Resin Polish ( Radiant Wax ) 35% powder cutting compound

AG Ultra Deep Shine ( Supreme Polish ) 5% cutting compound

AG ultra deep shine is full of fillers so this is the better choice to fill scratches and minor swirls. ""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow czyli srp opiera sie bardziej na ściernych sub. a uds bardziej na wypełniaczach.. ciekawe jakie efekty są po uds bo napewno jest mniej "sławny" niż srp osławiony :)

yesfan, jak jesteś taki szpec to Cie wykorzystam, może wiesz jakie właściwości w porównaniu właśnie do srp czy uds ma CleraKote Vanila Hand Glaze ?

ps. można porównać te uds to blackhola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktos poprawi jesli gadam glupoty ale jesli sie nie myle to powodem dla ktorego UDS jest malo popularny jest fakt, ze slabo wiaze sie z innymi produktami. Sam AG twierdzi by po UDS nie klasc EGP bo sie nie zwiaze. W tym sensie UDS powinien byc polozony jako jedyny produkt na lakierze - po ewentualnym przygotowaniu cleanerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakikwap, nigdy nie używałem produktów ClearKote wiec nie wiem. Każde forum na swoich bohaterów i ulubione produkty i zazwyczaj nie ma to nic wspólnego z ich jakością. Najlepiej samemu próbować i wyciągać wnioski, a nie małpować innych. Jest naprawdę dużo środków, które będą lepsze niż SRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymm to lipa jak niebardzo go można połączyć za np. woskiem.. ale jeśli sam AG wspomina o tym żeby nie kłaść już na niego egp to coś w tym jest.

co do srp to czytając i nasze forum i DW tez są niewyjaśnione sytuacje że Colii np. szybko sie traci... nie wiem czy to jakieś fatum czy coś w tym jest, ale niestety ja nie wybiore srp po colii który będe na lato zamawiał.

można w ogóle jakoś porównać te uds to blackhola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie zapominajcie, ze w ofercie AG EGP to nie jest ostatni wosk w ofercie! Przecież numerem jeden wsrod wosków AG jest i bedzie HD Wax, ktory w mojej ocenie i swietnie sprawdza sie w połączeniu z Ultra Deep Shine-em. Regularnie i czesto korzystam z tego polaczenia i przynosi on wg mnie baardzo pozytywne rezultaty. Jednym ze swieżych dowodów jak dobrą stanowią pare te dwa produkty jest przejscie jednego z moich klientow (własciciela czarnego Nissana GT-R) z wosków zymola na UDS+ HD Wax.

 

Polecam spróbujcie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Koledzy, mam takie pytanie: co będzie lepsze do usunięcia mikrozarysowań na nowym lakierze (nowe autko) Swirlx, czy Scratches 2.0 a może UC? W grę wchodzi narazie tylko praca ręczna, co prawda powłoce przydała by się mała korekta, ale to może kiedyś (efekt skórki pomarańczy :roll:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy po UC jest koniecznośc użycia typowego cleanera ? zrobilem cale auto ręcznie UC i teraz czeka w garazu na dwie warstwy Colli 476s i nie mam juz siły bawic się ręcznie w nakladanie choćby DC1.

 

czy położenie wosku bezpośrednio po ręcznej polerce UC zmiejszy jego trwałość niż gdybyśmy użyli jeszcze cleanera ? (oczywiście wcześniej była glinka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAR CRAZY, dzięki za odpowiedź. Na wiosnę będę musiał sobie coś takiego sprawić i po zimie autko dokładnie wyczyścić. Teraz już jest mniej więcej przygotowane do zimy i nie chce mi się niszczyć naniesionego wosku. Dodatkowo muszę dokupić nową rękawicę do mycia bo obecna - Eurow z owczej wełny - po 3 myciu się porwała :zly: (być może przez to że ją uprałem w pralce) - nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.