Skocz do zawartości

AG SRP vs Meguiar's SwirlX + DC2


PN

Rekomendowane odpowiedzi

Super fajnie przygotowany test . :) Fajnie opisany dobra fotorelacja Gratuluje ! :)

 

Co do SRP nie masz jednak wrażenie że to takie oszukiwanie samego siebie , w końcu on przede wszystkim ukrywa rysy a nie usuwa . Mnie njabardziej to do niego zniechęca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do SRP nie masz jednak wrażenie że to takie oszukiwanie samego siebie , w końcu on przede wszystkim ukrywa rysy a nie usuwa . Mnie njabardziej to do niego zniechęca.

IMO fakt maskowania rys przez SRP wydaje sie byc duza zaleta. Dzieki temu mozna uzywac go bezkarnie, nie martwiac sie o ubytki lakieru. Sprawia to ze SRP jest bardzo ciekawym produktem do codziennej pielegnacji, szczegolnie w wykorzystaniu nie warsztatowym. Jesli nie ma sie garazu rysy predzej czy pozniej wroca, na przyklad po zimie. Balbym sie wykonywac polerke na swoim aucie co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co do SRP nie masz jednak wrażenie że to takie oszukiwanie samego siebie

 

Pewnie i oszukiwanie ;) ale... efekt na prawdę niezły :)

 

Mój wybór to Ultimate Compound zeby łatwo i szybko usunąć utlenienia i ryski + AG SRP, żeby nadać gładzi i blasku :)

 

Na to jakiś glaze/odżywka - DC2 mój ulubiony dręczyciel (chociaż ma już Clearkote Yellow Moose Wax i będę porównywał) + wosk :) miodzio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór to Ultimate Compound zeby łatwo i szybko usunąć utlenienia i ryski + AG SRP, żeby nadać gładzi i blask

Mam dokładnie takie same doświadczenia z ubiegłego weekendu. Gratuluję, fantastyczny test, opis i zdjęcia w pełni profesjonalne - zajawię go na swoim blogu przy okazji kolejnego odcinka :)

 

Testowałem UC i SRP na Millenii ręcznie. W skrócie UC wymaga więcej zachodu (później DC2 i wosk), ale stosowany szczególnie regularnie (w moim przypadku trzecia aplikacja środka ściernego od zimy) usuwa powoli koliste ryski, jeśli nie dopuszczamy przez mycie do powstawania nowych.

 

SRP raczej je matuje (chociaż wizualnie efekt niewiele się różni) i jest doskonały dla kogoś, kto nie bawi się w kilka warstw, nie ma czasu, a zależy mu na dobrym efekcie. W sobotę będę dla odmiany woskować "szóstkę" i sięgnę właśnie po ten produkt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie dach w czerwonym Z3 (niemetalik) najpierw przygotowując Ultimate Compoundem i na to dwie albo trzy "warstwy" SRP i na prawde jest to bardzo dobra kombinacja... Na to połozyłem odżywkę Clearkote Yellow Moose Wax która rewelacyjnie nasyciła kolor (efekt jak po DC2 ale sto razy łatwiejsza i milsza w użyciu) i pokryłem dwoma warstwami #26 Yellow Paste Wax który bardzo mi się spodobał - łatwy w nakładaniu i ścieraniu, nie barwi na biało plastików i gum, zostawia przyjemną miękką wilgotną i głęboką gładź.

 

Ale wracając do tematu moim zdaniem SRP daje znakomity efekt aksamitneg ładkości - zdecydowanie także przez posiadane wypełniacze, ale tak mi się to podoba, że od tej pory będzie to praktycznie obowiązkowa warstwa w moim detailingu.

 

Zastanawiam się na ile tylko nieścierne cleanery typu HD Cleanse usuną wypełniacze uroczo naniesione przez SRP... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
do usunięcia swirlsów, i paru głębszych rys.

lakier 9 latni Audi, perła

 

Niestety nie widzimy tych głębszych rys - mogą się okazać na tyle głębokie, że będziesz potrzebował papieru ściernego, a potem dopiero użyjesz UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

po 2500 chyba da sobie radę. ja ostatnio świeżo malowany element jechałem 1000-1500-2000 i na to rapid z concepta, potem swirlx:) i ryski z papieru zjechane do zera, ręcznie! więc z 2500 zejdą na pewno(UC chyba jest lekko słabszy niż rapid)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PN, a czy robiles juz testy AG SRP a ma to lusso Revit. cream lub Zymol HDC ? Czy te cleanery nie usuwaja wypelniaczy SRP?

 

Drugie pytanie : ktory ze srodkow z rodziny 3M jest najbardziej podobny do Megsa Ultimate Compund/Swirlx ? Chodzi mi szczegolnie o to ktory da dobre efekty usuwania rys przy polerowaniu recznym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.