Skocz do zawartości

Zaczynam otwierać Detailing


Rekomendowane odpowiedzi

Siema w przeciągu 1-2miesiecy otwieram studio Detailingowe . Wszystko już dopieszczam na ostatni guzik czyli Garaz itd . Ale największa moja zmorą jest ustawienie stawek za usługi i poszukuje kogoś kto by był tak życzliwy i poświecił mi 5 minut na kilka pytań 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaziu97 szukasz w okolicy firm z podobnym stażem i renomą, dzwonisz i wypytujesz o ceny. Pewnie nikt nie poda znając życie. Wsiadasz w samochód/wysyłasz tam znajomego z samochodem i wypytujesz ile pranie, mycie, woskowanie, polerowanie itp. Nie musisz dziękować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, kaziu97 napisał:

Siema w przeciągu 1-2miesiecy otwieram studio Detailingowe . Wszystko już dopieszczam na ostatni guzik czyli Garaz itd . Ale największa moja zmorą jest ustawienie stawek za usługi i poszukuje kogoś kto by był tak życzliwy i poświecił mi 5 minut na kilka pytań 😀

Sorki, że pytam - ale ty będziesz robić detailingi czy będziesz mieć ludzi od tego ? Ja wiem, że zabrzmi to bardzo agresywnie, nie chcę Cię urazić/atakować - ale znasz się na robocie w ogóle ? wiesz z czym to się je ? Jeśli otwieramy profesjonalne studio a nie amatorkę w garażu to powinieneś wiedzieć jak wycenić swoją pracę bo musisz ją skalkulować na swoje roboczo godziny i przeliczyć to na ZUSy, ubezpieczenia, koszty stałe, podatki, czynsze za lokal, kanalizację, chemię i jeszcze musi Ci zostać w kieszeni.

Ale mimo wszystko rozumiem, że rynek weryfikuje wszystko.

To jest ciężka fizyczna praca. W jednym województwie będzie to 30PLN/h w innym 60PLN/h

Poczytaj sobie ten wątek, chłopaki rozkładają na czynniki pierwsze tematy ZUSu, opłat, pracowników, stawek, kosztów za mycie, woski, powłoki i inne, powinno Ci to pomóc w decyzji.

https://www.facebook.com/groups/1585291145054472/permalink/2776188759298032/?comment_id=2776212179295690

https://www.facebook.com/groups/1585291145054472/permalink/2288281678088745/?comment_id=2288304528086460

https://www.facebook.com/groups/1585291145054472/permalink/2288281678088745/?comment_id=2288313141418932

https://www.facebook.com/groups/1585291145054472/permalink/2288281678088745/?comment_id=2288383588078554&reply_comment_id=2288414054742174

https://www.facebook.com/groups/1585291145054472/permalink/2288281678088745/?comment_id=2288383588078554&reply_comment_id=2288425601407686

Spoiler

obraz.png.6bacbc6f38877c4109f80d3233dc08f8.png

Pozdrawiam.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam prace która pozwala mi mieć 4 dni wolnego w każdym tygodniu , Garaz itd zbudowałem z własnych środków i własnymi rękoma . Z detailingiem mam wspolnego juz trochę i nie ukrywam mam zamiar tam robić tylko ja ponieważ chciałbym przejść na swoje . Ale widząc jaki rozstrzał jest cen za usługę to nadzwyczajnie ciężko mi powiedzieć ile wziąć na np 2 etapowa korektę z ceramika przykładowo . 
Zaraz mnie pewnie ludzie zlinczują , ze gowno nie biznes zrobie pracując w jednej firmie i trzymając swoją ale sa ludzie i znam ludzi którzy tak żyją i maja się dobrze 😀

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
22 minuty temu, kaziu97 napisał:

ile wziąć na np 2 etapowa korektę z ceramika przykładowo . 

zalezy jaka ceramika, bo mozesz położyć Mr. Fix'a za 25 zł a mozesz aque za 400 wiec to wszystko zalezy jakie auto. Usiądź na spokojnie, rozeznaj sie w okolicy po ile robią i jak robią auta i bedziesz wiedział, jest roznica miedzy Warszawą, Wrocławem a takim Wałbrzuchem bo to wszystko zależy jaki region. Druga sprawa zależy też jakie masz umiejetnosci plus doświdczenie 🙂  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zależy mi na dobrym nazwisku niż na mega zarobku . Z tego co wiem to w jednej firmie zamiast ceramiki nakładają wosk 😂. W jednej za korektę 2 etap  + wosk za małe auto typu Mercedes A liczą 999zl z podstawowym sprzątaniem środka + dressing opon . Co do umiejętności i doświadczenia to wiadomo nie są takie jak u profesjonalnego detailera ale nie uważam , ze sam marne . Są odpowiednie by ktoś mi powierzył samochód a wiadomo doświadczenie będzie się ciagle zdobywać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaję rozkminy. Policz sobie wszystko na roboczogodziny, etapowo. Jeżeli np. one step to ile czasu zejdzie na mycie, dekontaminację, suszenie, oklejenie, korektę, rewizję, ponowne mycie itd. Policz następnie jaka stawka godzinowa dla każdej usługi cię zadowoli i voila masz już swoje stawki.

Na początek warto wstrzelić się poniżej średniej rynkowej dla twojej okolicy aby zdobyć jakąś bazę klientów, pierwsze opinie, szeptany marketing itd. Większość ludzi jaka będzie do ciebie trafiać to znajomi znajomych klientów, którzy byli zadowoleni z ceny i jakości. Następnie poddajesz ocenie czy dobrane stawki cię nadal zadowalają i jak się mają do rynku i popytu.

Nie ma innej metody niż prób i błędów.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RoBee napisał:

Nie czaję rozkminy. Policz sobie wszystko na roboczogodziny, etapowo. Jeżeli np. one step to ile czasu zejdzie na mycie, dekontaminację, suszenie, oklejenie, korektę, rewizję, ponowne mycie itd. Policz następnie jaka stawka godzinowa dla każdej usługi cię zadowoli i voila masz już swoje stawki.

Na początek warto wstrzelić się poniżej średniej rynkowej dla twojej okolicy aby zdobyć jakąś bazę klientów, pierwsze opinie, szeptany marketing itd. Większość ludzi jaka będzie do ciebie trafiać to znajomi znajomych klientów, którzy byli zadowoleni z ceny i jakości. Następnie poddajesz ocenie czy dobrane stawki cię nadal zadowalają i jak się mają do rynku i popytu.

Nie ma innej metody niż prób i błędów.

Myśle , ze ta odpowiedz mnie satysfakcjonuje 🤗. Dzięki bardzo Panowie za pomoc !💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, żeby nie śmiecić..... na wstępie namienie,  że każdemu pasuje co innego o czym wiem i wiem rownież,że trzeba probować rożnych produktów...... ale czy ktoś używa  produktów jednej marki np Carpro ma pelną palete od felg po ceramike ? Czy raczej testujecie i macie mix w swoich studiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

mixy 🙂 nawet nie tylko w studiach ale rownież amatorzy, nie ma idealnej marki produktów bo jedna marka ma bardzo dobra ceramika a druga np. fajnego deirona 🙂 Trzymanie sie jednej marki zwykle jest małoopłacalne i nierozsądne ponieważ każdy z producentów ma cos fajnego i nie warto zamykac sie na inne marki 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko kumam ale patrząc na zakup produktów jednej marki, może się myle ale można liczyc na jakieś frykasy od firmy materialy marketingowe w zamian za używanie danej firmy i promowanie jej/ działanie pod jej patronatem.... porównuje to do zakupu aut w salonie gdzie przy flocie zawsze jest lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2021 o 21:55, Haos napisał:

może się myle ale można liczyc na jakieś frykasy od firmy materialy marketingowe w zamian za używanie danej firmy i promowanie jej/ działanie pod jej patronatem....

Jeżeli o powłoki chodzi, robiąc akredytację nie musisz się trzymać tylko tej jednej firmy dostanie tylko kilka procent mniejszy rabat. Na start na pewno dostaniesz jakieś materiały pomocnicze a banery to będziesz musiał sobie kupić. Ogólnie na start wydasz najwięcej na marketing bo detailing to głównie dobry marketing i sprzedaż usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślalem ze np carpro rzuci koszulke bluze widzialem mini maske z natryskiem cos w tym stylu, bo swegu czasu handlowalem olejami i gadzetow mialem pełen garaz  ja nie licze na litry preparatow i powloki do konca zycia

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.