Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Po przeczytaniu wątku doszedłem do wniosku, że należałoby zmienić nazwę tematu - Wybór rękawicy do mycia i dlaczego Car Pro ;)

Ja na szczęście nie stałem przed takim dylematem jak wy. Zdałem się na sprzedawcę i kupiłem CarPRO, a teraz tylko utwierdziłem się w tym, że to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka rękawica Gyeon czy CarPro ? Przeleciałem całe forum i zauważyłem, że tylko na te warto zwrócić uwagę :D

 

Też tak miałem i zamówiłem Gyeon. Dostałem odpowiedź o jego braku, a tak przy okazji okazało się, że jest nowy Flexipads w cenie Gyeon i co najlepsze - wygląda całkowicie jak CarPro. Już go dostałem, ale ze względu na brak porównania, nie chcę się wypowiadać jak w rzeczywistości wygląda w stosunku do konkurencji.

Jakby kto był zainteresowany to mogę zamieścić jakieś foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kM3, ja ja mam ... myłem nią kilka razy... przesiadłem się z tej podwójnej od CHG

mycie naprawdę bardzo fajne ... trzeba ja na trochę zostawić w wodzie przed myciem by dobrze nasiąkła później już jest super.... ale nic więcej o trwałości nie powiem... po myciu przy czesaniu czy suszeniu troszkę włosków wylatuje ale to raczej normalne ...nie mam porównania do car pro itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Która z tych opcji jest delikatniejsza dla lakieru?

Rękawica wydaję sie być bardziej delikatna w dotyku, ale nie miałem bliższej styczności/nie używał ani z jednej ani z drugiej, więc proszę o Waszą opinię!

300_300_productGfx_f93416c0f2922720c4ba52448494edd1.jpg.a8e84fc8e139d7b616e50ee5ea989644.jpg

59442ad22691b_(KGrHqZHJEkFGpnmNmNQBRq3hbWi6!60_57.JPG.6035ec72d21cf241acc128a76c33749d.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem i z tego co mi sie wydaję, to polecacie tę z dłuższym włosem, ponieważ lepiej wnika w nie piach czy inne drobinki, ale w przypadku gdy auto jest po pre-washu i jest bardzo dokładnie opłukane obstawiam, że nie ma sie czego obawiać i tu moje pytanie o delikatność dla lakieru. Organoleptycznie wydaję mi sie, że delikatniejsza jest ta z krótszym...

wiec proszę doświadczonych o wyjaśnienie...

 

btw proszę o wyrozumiałość, jestem laikiem i kompletuje swój pierwszy arsenał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znajduje się temat, w którym opisuje przygody z ww. koreańską rękawicą

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 84&start=0

1. pierwsza, która padła została bez zająknięcia wymieniona na nową

2. druga, która padła również została wymieniona, ale wymianę poprzedził speach, że rękawica łysieje bo "została przemoczona".

3. trzeci gejon również padł w boju, lecz zamiast czterech-pięciu myć (jak poprzednie) wytrzymała bodajże 9 myć. Być może poprawa wytrzymałości wynikała ze wskazówek sprzedawcy, który poinstruował mnie, żeby rękawicę zamaszyście 'strzepywać'. Fakt, po takim postępowaniu rękawica schła wyraźnie szybciej, co jednak nie uchroniło jej przed klęską.

Najdziwniejsze w całej sytuacji )oprócz faktu, że 'udało' mi się wykończyć pod rząd 3 rekawice, jest tłumaczenie sprzedawcy (z uwagi na sztywny i skurczony fragment skóry): "rękawica została przemoczona", "musiała być suszona na słońcu" (pomijam fakt, że coś takiego nie miało miejsca, choć o tym - jako wyłącznym użytkowniku rękawicy-wiem tylko ja).

Z tego względu reklamacja trzeciej rękawicy nie została uwzględniona (czwartej swoją drogą i tak bym nie chciał, bo sam fakt, że musiałem fatygować się trzykrotnie w sprawie rękawicy już jest sytuacją, która nie powinna mieć miejsca). Może producent/importer/ sprzedawca powinien zamieścić stosowne info na opakowaniu, w rodzaju: 'rękawice przeznaczone do wodnego mycia auta powinny unikać kontaktu z wodą'?

Ps. podczas ostatniej próby reklamacji po raz pierwszy sprzedawca przyznał, że pierwszy sort tych rękawic był wadliwy, ale od kilku miesięcy jest już ok. Widać mnie to jeszcze nie objęło (ostatnia rękawica została wymieniona w styczniu) ;)

Nie miałem nigdy Carpro, ale nie kojarze, żeby ktokolwiek skarżył się na tego rodzaju problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ad.am, Ty chyba miales po prostu pecha. Mam w domu 4 rozne welniaki:

- CarPro z mega dlugim wlosiem

- CarPro z dosc dlugim, ale nie tak jak j/w

- CarPro z bardzo krotkim wlosiem

- WWL Artemis

 

Kazdej uzywalem wielokrotnie, na pewnoe wiecej jak 20 razy. Najstarsza ma ponad 2 lata. I kompletnie nic im sie nie dzieje.

 

Ostatnio slyszalem historie, ze CarPro wylysiala. Doszlismy na spocie, ze szampon, ktory byl uzywany jest dosc agresywny i rekawica nie zostala dokladnie wyplukana. I stad ta "reakcja".

 

Mysle, ze u Ciebie bylo tak samo. Zostawiales morkego futrzaka z resztkami szamponu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.