Skocz do zawartości

SONAX PROFILINE Actifoam Energy.


V1RU$

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś szybki test (prezentacja) piany aktywnej SONAX.

 

 

ACTIFOAM ENERGY

36c7c4d36eaf9.jpg

 

 

Opis ze strony producenta:

https://sonax.katowice.pl/mycie-z-zewnatrz/286-303-sonax-profiline-piana-aktywna-energy-1-l-lub-5-l

 

 

PH Koncentratu

a9b060b8b10f8.jpg

 

 

PH roztworu roboczego 1:20

966b899553503.jpg

 

 

Pacjent z zimowym filmem brudu, brak LSP.

Myłem wcześnie rano więc na foto widać lekką rosę bo auto stało przez noc na podwórku. Dlatego na jednym panelu zrobiłem słynny X @rygryssaby pokazać, że brud jest.

Dla tych którzy będą ubolewać nad tym X - Sonax EX04-06 już czeka na kolejny weekend.

f3f2f46934223.jpg

079c9abd2a787.jpg

a62eabc16343a.jpg

a4c3d12056261.jpg

564056f02d783.jpg

 

 

Aplikacja produktu z PA - 1:20.

Temperatura na zewnątrz 1 st., wilgotność 65%.

58817411f17df.jpg

e407f83e8d5c7.jpg

7caf336e01576.jpg

c347b0a65ee4a.jpg

obraz.png.81dc96ced223defbb166d7d4cef02835.png

 

I spływający brud aka syf

a2c86a417a32d.jpg

 

Piana po 5 minutach

5fa3962229102.jpg

1799dbe23e257.jpg

2433f7c1787f8.jpg

293820b6602a2.jpg

e71ed8820e8fa.jpg

 

 

Płukanie

a783220985804.jpg

9bdfee8e5336f.jpg

aecf02d07ac55.jpg

14c28314c3b3c.jpg

156c7b635b595.jpg

 

Test perfekcyjnej pani domu

4093e67f45577.jpg

9b3505b24e409.jpg

f2183497b3377.jpg

fd30b6759cea3.jpg

2b04048318dcb.jpg

 

Wnioski

Dobrze, że dziś nie jest piątek 13. Bo od rana same problemy techniczne. Ale co do piany to zaraz po PROELITE AC mój ulubiony neutral. Muszę kiedyś obie na jednym aucie sprawdzić. Fajny zapach. Mimo dużej ceny BDB wydajność 1:20 robi robotę. 1:10 odradzam gęsta i ciężka piana - szkoda produktu. Jak na neutrala domywanie na wysokim poziomie. Używałem ją cały 2020 po rekomendacji @D@ViD i jestem z niej bardzo zadowolony. Od czasu jak jak ją używam skończyłem z poszukiwaniem złotego graal'a - bo to chyba jest to. BDB spisuje się z oprysku 1:20. Z oprysku cały sezon myję rowery. Które są często uwalone błotem. I oprysk radzi sobie z tym bdb, jestem spokojny o rower (kiedyś TFR narobiłęm kuku). Czasem do tego oprysku dodaję GS aby miał lepszy power.  BDB z ręcznych pianownic bo nie jest piana tak rozcieńczona jak z PA.

Nawet w okresie jesień, zima radzi sobie dobrze - a po dodaniu APC (Koch GS) jest BDB. Więc taka całoroczna piana dla mnie.

I teraz ciekawostka. Pianę producent poleca też do używania jako szampon - stężenie 50 do 80 ml na 10 litrów wody. Sprawdziłem spokojnie wystarczy 30 ml, jest gęsta puchata stabilna piana, bdb poślizg, i bdb domywanie (które niby ciężko stwierdzić) - jak dla mnie typowe szampony wymiękają.

Jednym słowem BDB produkt 2w1. Na sezon 2021 na bank wleci 5l.

 

 

 

 

 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rygryss napisał:

Też już się nią bawiłem, teraz musi nabrać mocy 🤭

Czyli nie wcześniej jak druga dekada 2021na YT. 🤣

U mnie bryluje i spokojnie może zastąpić ProElite AC (tam mnie wkurza zapach perfum z bazaru)  no i fajna zabawa nią jako szampon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, paki112 napisał:

Luźne pytanie: Przy jakim pH piana jest jeszcze neutralna, a przy jakim już kwaśna? 4,86 koncentrat, 5,8 gotowy roztwór, wygląda jak lekki kwasik już. Ale nie wiem, stąd pytanie.

PS BrUd 😉  

No Ph to mnie samego zaskoczyło. Nie wiem czy nie jest słaba bateria w mierniku. A może się rozjechał i muszę na nowo ustawić. Jeszcze to sprawdzę. Chyba, że @rygryssnapisze nam przed emisją materiału na YT jak u niego wypadło z PH.

PS. TNX i sorry za BrUd aka syf - poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, D@ViD napisał:

Propo PH itp 

 

 

Może mają przeterminowane papierki. Haha

A tak poważnie.  Woda też ma znaczenie trochę przy pomiarze. A może i miernik mi już świruje bo od czasu jak nabyłem badam wszytko jak leci. Wymienię baterię, zrobię kalibrację i stosowny update. Więc ziom bez obaw.

Ale pianka jest lux malina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli któryś z Was ma Cleantecha do porównania (tego Citrus Foama), to będę bardzo wdzięczny. Cleantech dużo lepiej sobie radzi z filmem drogowym niż klasyczne polskie neutrale (przynajmniej ADBL Yeti i GoodStuff White Bear, bo piany Shiny Garage nigdy nie miałem), zwłaszcza w takich warunkach jakie są teraz, więc wydaje się być godnym konkurentem dla Sonaxa, ja natomiast cały czas stoję przed dylematem, na którego konia postawić w dalszej kolejności. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie jeszcze dodam - SONAX Enegry Foam super sprawuje się w pracy "na słońcu". 

Raz musiałem umyć auto latem w słońcu i temp powyżej 30 st C'. Piana spisała się bardzo dobrze i nie zostawiła na lakierze żadnego bałąganu. A na przykład kiedyś Cleantech zostawił mi niezły bałagan.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy ktoś z forum miał już SONAX'a w 5 litrowym worku. Ona nie ma zapachu jak RedBull tylko czuć taki jak by świeży plastik. Dwa nosy wąchały i to samo. Czy przeszedł zapach z tego worka. Miał ktoś podobnie. Z butelki ładnie czuć energetyka - miałem ostanie 50ml w litrowej butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@V1RU$ ja mam 5L worek i po otwarciu jest piękny zapach energetyka, aż bym chciał sie napic 😛 Nie mam porównania do 1L ale u mnie w 5L pachnie zdecydowanie energetykiem, przed chwila sprawdzałem 😄 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Streat napisał:

@V1RU$ ja mam 5L worek i po otwarciu jest piękny zapoach energetyka, aż bym chciałsie napic 😛 Nie mam porównania do 1L ale u mnie w 5L pachnie zdecydowanie energetykiem, przed chwila sprawdzałem 😄 

Ciekawe. Nie sądzę abyśmy obaj z @D@ViDmieli nagle kłopot z nosami, no chyba że CORONA ?

Zapodałem do PA i do wiadra robi robotę więc parametry zachowane tylko ten zapach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gprzesniak napisał:

Mam 5l worek ale jeszcze nie otwierałem. Sprawdzę z ciekawości i dam znać. Generalnie nie podoba mi się pomysł z tym pakowaniem. Trzeba to będzie przelać do bańki po jakimś siuwaksie. 

No my z Dawidem rozlaliśmy. Mam wrażenie, że to przeszło zapachem tego worka. Jest ten energetyk ale słabo przebijający się przez ten plastik. Najważniejsze, że działa. Zrobiłem dziś 3 mycia i jako pianka i jako szampon i jest MOC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.