Skocz do zawartości

Jaką pianownicę ręczną i gotowy zestaw do mycia auta polecilibyście?


Berserker

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem całkowicie początkującym w dziedzinie auto detailingu - właściwie to jeszcze nie zacząłem praktykować 🙂 Za 3 tygodnie robię polerkę lakieru u gościa, który zrobi to naprawdę fachowo i porządnie. Do tej pory auta myłem po swojemu i bez żadnego pojęcia o właściwym myciu - czyli źle, rysując lakier i popełniając szereg innych błędów. Do myjni bezdotykowej mam 20 km więc mycie na myjni i późniejsze kończenie etapów w domu gdy auto się z powrotem zakurzy podczas powrotu to bezsens. Teraz wiem, że najpierw ma być piana aktywna, później mycie szamponem z odpowiednią rękawicą, docieranie specjalnym ręcznikiem i ewentualne woskowanie co jakiś czas. Jako początkujący chciałbym poprosić was żebyście dali mi jakiś gotowy link z zestawem kosmetyków z ręcznikiem, rękawicą, pianą aktywną itp. Wiadro z separatorem pewnie kupiłbym oddzielnie. Jaką również polecilibyście pianownicę do samochodu oby tylko w miarę rozsądnych cenach? Czy pianę nakładam na wcześniej nie spłukany brud i na suche auto? W ogóle co ile myć samochód żeby brud nie wpływał i nie reagował negatywnie na lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tu było takich postów ale niezbyt były popularne. Nie licz na to że ktoś Ci tu gotowca wypisze. Poświęć swój czas, poczytaj forum, na tej podstawie zaproponuj swój zestaw a my wtedy możemy go zweryfikować.

Zacznij od tego co będzie Ci potrzebne czyli typy produktów i akcesorii. Potem dobierz sobie konkretne produkty i pokaż, że choć trochę zgłębiłeś temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A taki zestaw nadałby się https://sklep.motogo.pl/zestaw-binder-waxpro-do-pielegnacji-lakieru-p6877  czy te kosmetyki to kicha jakaś ? Właśnie mam myjkę karchera, ale już starą/kilkunastoletnią i ostatnio dałem ją do naprawy i nie wiem czy będzie się opłacało czy kupić nową myjkę + pianownicę do niej.  Jeśli w myjce ciśnieniowej jest zbiornik na detergent to można tam dawać środek do pianowania bez konieczności dokupywania pianownicy?
Czy w IK FOAM PRO  2 - z dwóch litrów zapianuję cały samochód kombi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 godzin temu, Berserker napisał:

  czy te kosmetyki to kicha jakaś ?

nie jest to kicha jednak ja bym sie nie skupiał na początku wśród bindera, sa to kosmetyki dość drogie i na Twoim miejscu zacząłbym bardziej od ADBL'a/ Cleantecha itp 😉 Tak dla przykłądu mój ulubiony interior cleaner od cleantecha kosztuje 50 zł za 5L a binder kosztuje 32 zł za 500ml 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myjka będzie działać do dokup pianownicę. Jeśli nie to pomyśl o nowej myjce i pianownicy bo to wygodniejsze, poza tym ręczna pianownica też kosztuje swoje. z 2l powinno pokryć samochód, zależy jakiej wielkości.

 

Co do środków nie inwestowałbym na początek w nie wiadomo co. Jest wiele produktów tani i na prawdę dobrych. Napisz dokładnie czego potrzebujesz a coś dobierzemy. Zamiast wydawać dużo na chemie wolałbym kupić droższą rękawicę i ręcznik a nawet dwa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z szamponów masz duży wybór, shiny garage ma fajne i przystępne cenowo. Możesz też wejść na giełdę i tam zawsze ktoś sprzedaje pozostałości po bankach 5l, wyjdzie taniej. 

Wosk fusso coat 12 month jeśli chodzi o trwałość i zabezpieczenie. Jeśli o look koledzy muszą się wypowiedzieć.

Piana po taniości K2 Pro Bela, ADBL Yeti. Ewentualnie jakbyś z giełdy szampon kupował od kogoś to dobierz pianę w jedną wysyłkę.

Wiadro to Castorama + separatory z allegro.

Rękawica ADBL promitt, work Stuff Storn. Dodatkowo możesz dokupić najtańsza z allegro/aliexpress do progów, żeby tej lepszej nie niszczyć.

Ręcznik Work Stuff King, Fireball pin towel + dodatkowo jakiś fluffy towel zwykły za 20-25 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vlodek2532 a ten wosk fusso coat łatwo się nanosi i później ściera - nie jest to jakiś twardy wosk?  Widziałem, że w niektórych ofertach myjek ciśnieniowych są od razu w zestawie pianownice - czy one nadają się do piany czy lepiej kupić osobno -jeśli tak to jaką ? Wosk, ręcznik i rękawica drogie, ale pewnie jakościowo bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 4.11.2020 o 11:20, Berserker napisał:

wosk fusso coat łatwo się nanosi i później ściera - nie jest to jakiś twardy wosk?

Fusso to twardy wosk, wystepuje rónież fusso F7 w płyunie, jezeli naniesiesz odpowiednia cieńka warstwe fusso to nie ma najmniejszego problemu z docieraniem. Jezeli przesadzisz  iloscia to bedzie ciezko dotrzeć. 

Pianownice doączone do myjek zwykle sa słabej jakości, chyba ze dostaniesz wzestawie pianownice PA, któa jest jedna z lepszych 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK czyli kosmetyki, rękawice, ręcznik itp. wiem co mam kupić i dzięki za rady. Teraz pozostaje kwestia pianownicy -  myjki starej nie będę naprawiać bo sam koszt, że ktoś zdiagnozuje problem to 100zł więc oddzwoniłem żeby w ogóle nie zaglądali  tam i postanowiłem poszukać nowej. Czy warto kupić taką myjkę za nieduże pieniądze https://allegro.pl/oferta/myjka-cisnieniowa-karcher-model-k2-110bar-1400w-9891608321  i do niej dokupić pianownicę ? Czy np. https://allegro.pl/oferta/myjka-cisnieniowa-karcher-k3-pianownica-nowy-model-9118175706 i pianownica już jest ? Chyba, że macie jakieś inne propozycje to chętnie wezmę pod uwagę.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę Lidla i sprawdź. Jeżeli ci się nie spieszy i masz Lidl w okolicy to często o tej porze roku Lidl wystawia pozostałości po sezonie na palety. Wtedy taka phd170 można złapać za 300 zł. 

Pianownica z zestawów najczęściej są gówno warte tak swoją drogą. Polecam pianownica PA - 130 zł ale warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nawet jak będzie pianownica to nie taka, która da dobrą pianę więc będziesz musiał kupić PA lub coś tańszego z techkaru (o ile mają dedykowane). Z ręcznych masz marolexa, ale na moje nie daje takiej piany jak ta z myjki. A wracając do kosmetyków to właśnie zbieram taki zestaw dla teścia i tu z aktywnej piany to shiny garage snow foam lub citrus oil, taniej k2 bella. Adbl yeti daje ładną pianę, ale na moje sg trochę lepiej działa. Na robale adbl beetle juice. Deiron też od adbl. Szampon adbl lub sg. Wosk- możesz kupić wosk twardy lub na początek quick wax np.: adbl ssw lub megaiar's quick wax (też fajnie siedzi i nie ściemniają na etykiecie- idzie robić w słońcu na ciepłym lakierze...oczywiście nie mówię o upale jak w dubaju). Fibry polecam work stuff choćby basic. Ręczniki do osuszania- najtaniej kupisz w auchan na sklepie w dziale moto 12zł za sztukę i za tą cenę są bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdecydowałeś się bo?  🤔 Czytałeś jakieś  testy i opinie? U nas na forum też ją chwalą ? Macałeś ją? To najniższych lotów  plastik i wolałbym już parksida z lidla za 199 (byłem przedwczoraj i cała kupa stała ) , bo i tak trzeba dokupić pianownicę gdyż te co są dodawane w myjkach to badziew .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za linka -widziałem wcześniej. 150 stron na każdej stronie i 15 opinii na każdej stronie na temat różnych myjek. Ostatni post o rozwiercaniu dysz 🙂 Już wolę tego Lavora niż tydzień czasu to czytać i dalej nic nie wiedzieć. Może i niepotrzebnie zadałem to pytanie o myjkę :). Czy pianownica PA będzie pasowała do każdej myjki lub czy jest taka pianownica uniwersalna do każdej marki myjki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Berserkernam jest łatwiej wkleić link niż tłumaczyć po raz setny to samo. Rozglądałeś się chociaż za pianownica PA czy odrazu pytasz? Raczej nie bo gdybyś przejrzał allegro to wiedziałbyś, że pianownica PA są sprzedawane z końcówkami do różnych myjek - nie mają uniwersalnego połączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz czy każda pianownica pasuje do każdej , a najpierw śmieszkujesz  z pytania  o rozwierceniu dyszy  by dopasować pianownicę pod konkretną myjkę ?  Polecam trochę poczytać tamtego tematu , bo naprawdę to kopalnia wiedzy i Lavor też jest polecany ale ...nie ten badziew który wybrałeś 😉  O parksidzie też tam są opinie ... no ale jak wolisz słuchać znajomego który poleca jednego z najtańszych Lavorów i generalizuje że są lepsze od  Karchera  (jakiego?), to Twój problem 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie koledzy nie miałem zamiaru naśmiewać się z czegokolwiek i nie miałem złych intencji - to nie w moim stylu. Ten znajomy polecał ogólnie markę Lavor, ale nie powiedział który konkretnie model. Stwierdził, że Karcher K4 to kiepski wybór bo mówiłem, że nad takim się zastanawiam. To ja sam podałem ten model Lavora z linkiem ponieważ tam w zestawie była pianownica również no ale jeśli to kiepski model i pianownica do niczego to dzięki za info. Muszę znaleźć chwilę czasu i poczytać podany przez was wątek ale chyba od tyłu bo początek to posty sprzed kilku lat. Nie wiem czy tak do 500/600 zł znajdę coś odpowiedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Berserker napisał:

Spokojnie koledzy nie miałem zamiaru naśmiewać się z czegokolwiek i nie miałem złych intencji - to nie w moim stylu. Ten znajomy polecał ogólnie markę Lavor, ale nie powiedział który konkretnie model. Stwierdził, że Karcher K4 to kiepski wybór bo mówiłem, że nad takim się zastanawiam. To ja sam podałem ten model Lavora z linkiem ponieważ tam w zestawie była pianownica również no ale jeśli to kiepski model i pianownica do niczego to dzięki za info. Muszę znaleźć chwilę czasu i poczytać podany przez was wątek ale chyba od tyłu bo początek to posty sprzed kilku lat. Nie wiem czy tak do 500/600 zł znajdę coś odpowiedniego.

W lidlu jest teraz myjka phd170 za 350 zł. Co ciekawe robiona przez lavora podobno a na pewno ma takie same złącza do osprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.