Skocz do zawartości

Jaką pianownicę ręczną i gotowy zestaw do mycia auta polecilibyście?


Berserker

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Berserker napisał:

Czyli Lavor Vertigo 26 lub ponad 2 razy tańszy Parkside PHD 170.  Ciekawe czy ten Parkside ma pianownicę w zestawie. Na stronie internetowej jest tylko phd 110. W razie awarii to reklamuję do Lidla czy do producenta?

Lidl, 3 lata gwarancji. Parkside to marką własna Lidla. Z reguły są wymieniane na nowe a nie naprawiane. Mój kolega użytkuje ja przy myciu i czyszczeniu samochodów dla komisu. Jak mu silnik padł po dwóch latach to oddał sama myjkę bez akcesorium na gwarancję. Odesłali mu nową myjkę ze wszystkimi akcesoriami. Jak chcesz tylko myć samochód to bierz parkside, jak chcesz lepszy sprzęt, do mycia kostki czy innych zastosowań to bierz vertigo. Osobiście wybrałem vertigo ale u mnie pracuje ona dość często. Pianownica z zestawu parkside to najtańsza marketowka - słaba jest i robi taka biała wode a nie pianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie mam do mycia samochody, ciągniki rolnicze, maszyny rolnicze, kostkę. Do tej pory używałem  https://archiwum.allegro.pl/oferta/karcher-k2-98-myjka-cisnieniowa-i7584925650.html i przez 15 lat dawała radę jakoś .  Ten Lavor to drogi a i tak jeszcze trzeba pianownicę dokupić. Mam zagwozdkę. Czym ten Parkside jest lepszy bądź gorszy od mojej starej myjki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na myjkę  Lavor Vertigo 26  z OBI za 789 zł.  Jaka jest gwarancja na tą myjkę? 

Która z tych pianownic będzie pasować do tej myjki i będzie dawać dobrą pianę https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar,2?search=pianownica lavor

Jak mam 1 litr zbiornik to dawać wody 900 ml a środka 100ml?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka gwarancja? Ty tak serio? Jedynie co Cie moze tlumaczyc to fakt iz przyjechales do Polski np. wczoraj  ...

Jakie stezenia robic? Wypisywac Ci wszystkie piany , no bo chyba nie myslisz ze kazda chemia ma takie same alfabetycznie , czy cenowo np. od najtanszej? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na myjkę  Lavor Vertigo 26  z OBI za 789 zł.  Jaka jest gwarancja na tą myjkę? 
Która z tych pianownic będzie pasować do tej myjki i będzie dawać dobrą pianę https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar,2?search=pianownica lavor
Jak mam 1 litr zbiornik to dawać wody 900 ml a środka 100ml?
 
O gwarancję pytaj w OBI.

O pianownicę w Techkar.

Dozowanie środka zależy od chemii i ustawień pianownicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Berserker gwarancji masz 2 lata, ewentualnie rok rękojmi.

 

Pianownica weź od razu PA za 130 - nie baw się w jakieś inne. Dokup do myjki filtr wody - może być ten Hyundaia z obi.

 

Co do piany to zależy od produktu, który kupisz większość rozrabia się w stosunku 1:10-1:15. Z góry tylko ci powiem, że przeważnie wystarczy 500-600 ml roztworu na samochód.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taką małą "myjke" w domu i szkoda mi kupować nową skoro ta jeszcze coś tam sika. 

I teraz pytanie do Was czg ta myjka plus pianownica PA dadzą rade wytworzyc piane czy ta myjka jest za slaba? 

 

Pozdrawiam

 

i-parkside-myjka-cisnieniowa-phd-110-1300-w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.