Skocz do zawartości

Otarty zderzak


Gość Marczi11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

udalo mi sie ostatnio zawadzic o brame. Jechalem bardzo powoli, wlasciwie toczylem sie wiec wydaje mi sie ze nie uszkodzilem swojego lakieru tylko "zebralem" farbe z bramy.

 

Czy jakas pasta lekkoscierna moze przy tym pomoc?

 

Ponizej zdjecia:

2en8d3c.jpg

t8lmae.jpg

 

Dziekuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 664
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

morfeush01, przeczyść to miejsce dokładnie, potraktuj glinką a następnie pastą ścierną np. Meguiars UC. Jeśli to faktycznie obca farba to powinno to pomóc, jeśli Twoja to niestety rysy są chyba do podkładu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj siedzę sobie w aucie czytam gazetę i nagle poczułem jak coś rusza auta. Pan cofając swoja magane otarł sie lekko o mój zderzak tylni. Mam dwa slady po 2-4 cm lakier mam ciemny "morska głębień". Ślady do plastiku który jest czarny. I teraz moje pytanie czy robić to punktowo czy malować cały zderzak bo z drugiej strony mam tez ślad ale takie juz auto kupiłem. Auto to clio III rocznik 2006 lakier jest wodny czy jakos tak:P. Oczywiście płacić będzie sprawca. Jak tylko przestanie padać zrobię zdjęcia i wstawię żeby było wszystko widać. Z tego co wiem w Zielonej Górze nie ma żadnych smart repair.

 

 

Świeci słonce sa juz zdjęcia :D

 

trzecie zdjęcie to sprawna pana z wczoraj :P

pict0017hi.jpg

 

 

 

pict0018i.jpg

 

 

 

pict0020vm.jpg

 

jak by nie bylo zdjęć prosze o info dodawalem prze imageshack z opcja img :P

PICT0020.JPG.66e61377caf13b7fcc1e9906a084bb92.JPG

PICT0018.JPG.e2cb1e674c8813a64fddb9cdcc208cae.JPG

PICT0017.JPG.8af6d845ca2196041fca1463c4fbe42b.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj ktoś mi w skode walnął wózkiem realowym w Tylną klape i rysa jest lekko głęboka ale nie do podkładu , da się to uratować bez malowania ? foty wkleje potem.

Zastanawiam się czy nie zmatowić wodnym by wyrównać , i pokombinować z jakąś pastą , PB SSR3 czy MEGUIARS #205 ULTRA CUT COMPOUND

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dostęp do polerki rotacyjnej to przeleć miejsce najpierw papierem ściernym wodnym 2000 a następnie zółty + niebieski korek. Tyle że przydała by sie fota bo mój przepis sprawdza się w przypadku naprawdę głębokich rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedii nie ma bo nie jest do podkładu , jutro dorwę lustrzankę to pokaże , bo te z telefonu kiepskie jest. Ratowałem to pastą lekkościerną z Sonax'a i coś tam mniej widoczne jest :)

2500 i 3000 wodny tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam :) jak już wcześniej pisałam potrzebuje pomocy :) a mianowicie po zimowym uścisku z Corsa moje polo ucierpiało co prawda nie jest to duża i głęboka rysa ale jest i mi to przeszkadza. Chciałabym się dowiedzieć czym to usunąć żeby nie zniszczyć lakieru i jak odnowić cala karoserię :) na pierwsza polerkę i tak pojadę do kogoś kto już to robił żeby podpatrzeć jak to się robi ale myślę ze następną dam rade zrobić sama :) a to foto błotnika

070118627831b0c8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to szkoda cokolwiek z tym samodzielnie robić.

Z daleka nie jest specjalnie widoczne więc lepiej poczekać i wykonać to przy okazji profesjonalnej polerki.

Można spróbować samodzielnie papierem wodnym i polerować maszyną ale nie wiem czy to jest zadanie dla Kobiety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że przy okazji polerki profesjonalnej,jest to do zamaskowania,albo częściowego ukrycia,bo ciężko określic jak głęboko jest uszkodzenie,ale na toyocie usuwałem troche mniejsze i praktycznie wszystko zeszło FC+ na żółtej gąbce 3M,a na polo to mysle,że zielona zda egzamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.