Skocz do zawartości

Otarty zderzak


Gość Marczi11

Rekomendowane odpowiedzi

Zostawić na jakiś tydzień aby się utwardził. Następnie na twardym klocku wyrównać papierem 2000/2500 .Spolerować.

 

na tydzień ? w instrukcji jest mowa już po 48 godzinach. czy koniecznie papierem i na klocku przy tak małym ubytku ? moge sobie przerysować lakier wokół rysy. czy sama pasta polerska nie wyrówna nadmiaru zaprawki ?

 

 

Odprysk zeszlifować/wyrównać.

 

masz na myśli do gołej blachy ? wyrównać względem czego ?

 

sory za takie lamerskie pytanian - robiłem to kilka razy bez radzenia się nikogo, ale teraz chce to solidnie wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 664
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Paskudna ta bruzda. Ktoś się musiał przyłożyć. Tłuc i polerować takich nieheblowaną dechą.

 

Te najgłębsze ubytki wyglądają jak do gołej blachy, więc niezależnie od dalszego postępowania warto by je zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

po kilkugodzinnym przeglądaniu forum, zastanawianiu się który produkt lub kolor koreczka na 3M byłby odpowiedni, postanowiłem się zarejestrować i poprosić Was o podpowiedź, otóż:

Umyłem dziś auto i niestety zauważyłem sporo pojedynczych rys (różne długości i miejsca, ale mam wrażenie że bardzo powierzchowne). Próbowałem wypolerować to woskiem Sonnax ale bez żadnych rezultatów. Próbowałem też jednej pasty polerskiej, która idealnie sprawdzała się na starym Clio, niestety na obecnym aucie matowi lakier. Temat chciałbym załatwić ręcznie, jakkolwiek dziwnie to zabrzmiało :) Wszelkie sugestie mile widziane.

Auto ma 2 lata, kolor czarny, metalik.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ręcznej rewitalizacji lakieru było już wielokrotnie. Najczęściej polecaną parą produktów jest Meguiar's Ultimate Compound i pad polerski TriColor.

 

Wniosek też zwykle podobny: lakierowi wraca blask, ale odpadają od tego ręce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meguiar's Ultimate Compound..o tym też już naczytałem się na forum...że raczej jest to sprytny maskowacz...do pierwszego mycia...

 

Ja mimo wszystko chciałbym załatwić problem permanentnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meguiar's Ultimate Compound..o tym też już naczytałem się na forum...że raczej jest to sprytny maskowacz...do pierwszego mycia...

Pomyliło ci się z innym produktem, również często polecanym - Autoglym Super Resin Polish (w skrócie SRP). Ten, owszem, maskuje na kilka myć, ale nie poleruje.

 

Ultimate Compound to natomiast ścierne mleczko polerskie. Z uwagi na konsystencję, skuteczność i łatwość wypracowania jest polecane do pracy ręcznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile osób tyle zdań. Ale UC jest preparatem typowo ściernym, a nie maskującym na forum masz wiele przykładów użycia tego preparatu. Poprzeglądaj dział 'Pokaż swój blask' tam zobaczysz na własne oczy rezultaty użycia UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wypolerować to woskiem Sonnax ale bez żadnych rezultatów.

 

No może dlatego, że woski nie posiadają żadnych właściwości ściernych.

 

Jak już kolega Mazder napisał najlepiej UC i tricolorvlub jeśli rzeczywiście

mam wrażenie że bardzo powierzchowne

 

to możesz też spróbować SwirlX'em.

 

ale nie poleruje

 

SRP zawiera małe ilości elementów ściernych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

zakładam tutaj temat bo za bardzo nie wiem gdzie.

Mam problem ze swoim lakierem. Jakiś czas temu jakiś skurwysyn porysował mi auto.

wygląda on mniej więcej tak:

http://img19.imageshack.us/img19/1777/p1000859g.jpg

 

Na razie nie zakupiłem jeszcze żadnych konkretnych kosmetyków użyłem marketowych:

Pasty lekkosciernej sonaxa

a póżniej regeneratora lakieru sonax

tak wygłada po:

http://img130.imageshack.us/img130/6105/p1000870t.jpg

http://img135.imageshack.us/img135/929/p1000873t.jpg

 

Usunięte zostało to zmatownienie lakieru (wcześniej jakiś kowal kombinował mi coś z rysami :thumbdown: )

Ale rysy dalej zostały (nie liczyłem że znikną. I teraz pytanie czy jakiś konkretny środek ma szanse zatuszować te rysy? Czy pozostaje lakiernik. Czytałem też że można spróbować zmatowić je papierem wodnym a póżniej spolerować. Ale mam wątpliwości co do tej metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malować od razu...... Moim zdaniem to kupić oryginalny lakier baza + klar i zrobić wykałaczką lub bardzo małym pędzelkiem zaprawkę, tak aby było lekkie wybrzuszenie. Następnie zeszlifować koreczkiem i wypolerować, ot cała robota. Papierem tutaj nic nie zdziałasz, widać, że rysa prawie do podkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.