Skocz do zawartości

Otarty zderzak


Gość Marczi11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj zostawiłem samochód koło tesko i jakis debil przerysował mi zderzak rysy są małe ,płytkie ale lakier przydarty czarna perła ,potraktowałem to pastą polerską narazie delikatnie bo jestem zieloniutki i rysy ładnie zeszły ale zostało zmatowienie lakieru nie wiem jak to zniwelowac aby sie to zjednoliciło z całoscia .prosze o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 664
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pasty nie znam i przeczytałem o niej tylko tyle:

 

CarPlan Rubbing Compound to połączenie regeneratora chemicznego i mechanicznie działających środków polerskich. To połączenie w działaniu, powoduje iż produkt jest szczególnie skuteczny do zacierania mocnych i głębokich zarysowań.

 

Tak się zastanawiam czy to zmatowienie to jest wina złego sposobu użycia pasty czy też po prostu otarcie, które przeszło przez bezbarwny, ale raczej nie wygląda to na takie coś.

 

Jeżeli to ta pierwsza opcja albo też zbyt krótki czas polerowania, co jest bardziej prawdopodobne, to żeby uzyskać jakiś efekt warto by było to poprawić. Jak długo polerowałeś ? Czy ręcznie czy też maszynowo ? Czy te "zmatowienie" było przed polerowaniem i czy jak przejedziesz po tym opuszkiem palców to jest to w mirę gładkie tylko lekko szorstkie czy też chropowate ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak zmatowienie było już przed polerowaniem ,polerowałem ręcznie jakies 15 minut bo nie chciałem przesadzać ,pod opuszkiem palca jest to bardzo lekko szorstkie

 

Myślę, że użycie jakiejś lepszej pasty oraz maszyny (albo nawet ręcznie) i da się to zniwelować w dużym stopniu.

Widzę, że jesteś z Małopolski - blisko masz do Tych do Przemka - może on Ciebie wspomoże i spróbujecie powalczyć z problemem. Przemek ma maszynę i kilka past - zapytaj może wyciągnie pomocną dłoń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Jeżeli zmatowienie było przed polerowanie to na pewno nie jest to wina pasty.

 

Moim zdaniem powinno to się dać spolerować tylko może trzeba użyć mocniejszej pasty no i maszyną na pewno będzie szybciej, proponuję coś w stylu ultimate compound albo SSR 3 a później coś lżejszego.

 

Miałem podobne zajście na parkingu tylko na drzwiach no i ładnie zeszło, tylko w moim przypadku byłem także zmuszony zastosować papier 2500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Dziś jakiś sku :zly: n zrobił mi rysę na drzwiach pasażera (że o zderzaku nie wspomnę). Rysa głęboka, przejechane przez wszystkie możliwe warstwy lakieru oraz podkładu.

Jedyny racjonalny sposób aby jakos to zatuszować i aby rude nie weszło to malować tylko, że hmm.. cały element no chyba że wycieniować do przetłoczenia.

 

A gdybym kupił bazę i lekko pędzelkiem zatuszował (czuć głębokość rysy) i później ewentualny nadmiar spolerować? Co Wy na to? :idea: help :dontknow:

 

Rysa ok 10 cm długości, wygląda tak:

18032010438.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OsTrY, wkur**ć się można... :zly:

Mój dziadek trzyma autko pod blokiem, żadko kiedy gdzieś jeździ, auto ma porypane jak jasna cholera.. :wallbash:

 

Ale ja tam zazwyczaj, że widzę miejsce na podwórku, gdzie najmniej prawdopodobne jest stuknięcie przy przyrysanie to odrazu przestawiam.. ;)

Klepiesz, klepiesz i nic z tego nie wynika...Ech....

 

OsTrY, taki temat niedawno bym założony...

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=1516

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja B: potraktować papierem ściernym, odtłuścić, podkład, baza i klar (wtedy będzie widać różnice).

ok, ale ja bym papier pozostawił na koniec, żeby wyrównać wypełnienie z resztą lakieru. po co przed wszystkim zbierać lakier dookoła rysy? takie rzeczy mają sens tylko, kiedy się chce usunąć rysę bez wypełniania. moim zdaniem prawidłowa procedura to: odtłuszczenie, podkład, baza, klar, suszarka ;) , papier, polerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowilem o jakims hardcorowym szorowaniu papierem, a o lekkim zmatowieniu raczej, żeby podkład dokładniej rozprowadzić (no i żeby miał się czego "trzymać"). Po klarze oczywiście delikatne przetarcie papierem wodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Posiadam na drzwiach takowa rysę w sumie ma długość 50cm.

Potraktowałem rysę pastą tempo kilkakrotnie ale efek nadal mizerny, stosowałem tez kredki ale nadal mało efektu. Jak zamaskować taką rysę? Wizyta u lakiernika nie wchodzi w grę (nie stać mnie)

rysa.jpg.e29eb7849181c84794c3e03f75a92885.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze trzeba to robić z wyczuciem bo i papierem 2000 można się przebić przez klar. Docierasz do momentu az rysy znikną. Pryskasz sobie atomizerem wodą i docierasz ,co jakiś czas ściągasz ściągaczką do wody -wtedy idealnie widać czy rysy już zniknęły czy trzeba pracować dalej. Papier masz pod dlonia. Najwygodniejszy jest chyba kawałek 1/4 arkusza.

Spoko dasz radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie z tą grubością powłoki. Minimum jakie jest klaru to 40mikron. Żeby papierem 2000 się przedżeć do bazy to trzeba by w jednym miejscu ciorać z 10min pomijając ranty oczywiście :D. I nie trzymać tego papieru pod ręką jak tu kolega jeden radzi tylko na jakieś podkładce w miarę sztywnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.