Skocz do zawartości

Otarty zderzak


Gość Marczi11

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 664
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Małe przed i w trakcie usuwania rys papierem i pastą polerska. Coś mnie otumaniło i nie zrobiłem zdjęcia już po skończonej operacji. Wyszło lepiej niż myślałem.

 

 

 

PRZED

 

tv73.jpg

 

W TRAKCIE

 

 

1rxt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuję fachowej porady forumowiczów. Otóż poprzez wyłącznie swoją głupotę porysowałem delikatnie drzwi. Chciałem usunąć plamy z ropy niestety źle dobrałem narzędzie pracy no i na lakierze pojawiły się rysy. Są bardzo płytkie, coś jak rysy na kuchence. Nie czuć ich pod palcami. Po zorientowaniu się w sytuacji (i w tym jaki jestem głupi) przestałem czyścić także skończyło się na dolnej części jednych drzwi. Próbowałem sytuację podratować k2 ultra cut. Pomogło, owszem ale na 1-2 mycia, a do tego mam teraz matowe plamy na lakierze...

 

Troszkę poczytałem i na plamy ze smoły chcę kupić Autoglym Intensive Tar Remover, a na lakier AutoGlym SRP. Teraz pytanie czy w ogóle ten środek coś pomoże na te rysy. Czy da radę je trwale usunąć czy tylko przykryć na jakiś czas? Czy usunięcie tak płytkich rys wiąże się z wizytą u lakiernika?

 

Samochód to fiat stilo srebrny metalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, czy dało by radę zrobić coś z tymi rysami, dodam, że nie są one głębokie, ale czuć je lekko pod palcem? Da radę papierki ścierne, lub wosk koloryzujący, nie chciał bym oddawać całego elementu do lakierowania

http://www.fotem.pl/show/full/587a06438672197f8f00b61edd6b53

http://www.fotem.pl/show/full/3be868b74a29788678cc333f5bd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Wczoraj podczas postoju na parkingu ktoś zapewne swoimi drzwiami, zrobił mi brzydkie wgniecenie w drzwiach kierowcy. Uszkodzenie było na tyle mocne że na jednej krawędzi wgniotki pękł lakier. Nie chcę malować całych drzwi bo mam na nich fabryczny lakier, zależy mi tylko na zabezpieczeniu tego miejsca przed korozją. Podpowiedzcie mi jak to zrobić? W lokalnym sklepie motoryzacyjnym dorabiają lakier według kodu. Czy gdybym dorobił lakier i cieniutkim pędzelkiem lub wykałaczką "zakleił" pęknięcie to czy załatwi sprawę? Wiem że przy dorabianiu lakieru jeśli powie się, że to do ręcznych zaprawek to mieszają lakier z lakierem bezbarwnym, ponoć efekt jest lepszy. Z góry dziękuję za pomoc.

 

https://www.dropbox.com/s/g230yqg6tjkmt ... 131508.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie i mam mała zagwozdkę odnośnie nieszczęsnych rys, także zwracam się do was o pomoc w celu zweryfikowanie czy da się te ryski wypolerować w grę wchodzi tylko ręcznie nie mam polerki mechanicznej

rysa na masce

rysa na drzwiach

Samochód Mazda 6 metalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nawet Meguiar's Ultimate Compound by sobie nie dał rady może na tych fotkach będzie widać lepiej bo to na drzwiach było z lampą robione i dlatego tak mocno daje

rysa drzwi

zdjęcia były robione z odl. ok 20cm ale chyba to nie ma wielkiej różnicy

Hehehe to tez z lampą jest ale tj. inaczej wygląda niż poprzednie foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mimo, że mój pierwszy post to od razu prośba o pomoc. Wpadam na forum od pewnego czasu i czytam, nie udzielam się, bo jeszcze za mało mądrego mam do powiedzenia :shock:

 

Niedawno kupiłem skodę w czarnym kolorze, podczas zakupu lakier był cud miód, po zakupie również. Zmiany zaszły po kilku myciach myjką ciśnieniową.

 

Zdjęcia poniżej oddają to, co powychodziło na lakierze. Pytałem lakiernika jak to możliwe. Stwierdził, że handlarz użył jakiś środków (choć nie wie dokładnie jakich, pewnie jakiejś politury- cytat:D), aby na kilka myć lakier był idealny. Po myciu się starło i klops.

 

Jak sobie z tym poradzić bez lakierowania i może polerowania, gdyby się udało.

Efekt może być nietrwały, skoda będzie jeździć na imprezy/wesela, więc musi być ideał :P - na kilka dni/myć. Przed każdą imprezą i tak mycie, więc ewentualnie tez doprowadzenie do porządku.

 

Na zdjęciu ze strzałką są głębokie rysy, które ktoś ewidentnie próbował zamaskować pędzelkiem- wypukłe zaprawki. rysa na masce jest "niemodzona", zderzak zarysowany, aż do plastiku.

 

Proszę o porady, co z tym fantem zrobić i jakie środki wybrać, które nie grożą bankructwem:D

 

Od razu bardzo podziękował :kox:

 

 

Czy dam radę coś z tym podziałać, bez polerki? Na forum opisujecie tyle środków, że nie mam pojęcia, co wybrać, po prostu ogrom możliwości poraża.

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

InvisibleMan, powiem Ci że z tych zdjęć widać że lakier w nie najlepszej kondycji. Przeczytaj parę ciekawych tematów które za pewne rozwieją Twoje wątpliwości.

 

BTW. dziwni mnie jedno bo chcesz niby poprawić wskazane miejsca z uwagi na wygląd jak rozumiem a brudny samochód do zdjęcia wytarłeś chyba na sucho 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich rys raczej żadna politura nie mogła zamaskować tak, że "lakier był idealny". Wydaje mi się, że na lakier poszedł jakiś wosk koloryzujący.

Bez korekty lakieru nic nie zdziałasz. Możesz bawić się w kolejne próby maskowania rys woskiem koloryzującym, ale w końcu trafi Cię szlag na krótkotrwałość efektu, a poza tym szkoda kasy na takie zabawy, bo wosku idzie dużo (aby w miarę skutecznie ukryć rysy), więc i jego zakupy trzeba często powtarzać.

Najlepiej spróbuj rysy zlikwidować przy pomocy Meguiar's Ultimate Compound i padu Tricolor CG. Ręczna robota, ale efekt powinien być więcej, jak zadowalający. Potem cleaner, politura (np. Poorboy's World Black Hole Show Glaze) i wosk (aby pasował do politury - Natty's Blue) i masz efekt duuuużo lepszy i trwalszy, niż kombinacje z maskowaniem rys "byle jak".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na swoim tylnym zderzaku malutkie przytarcie. Nie znam się na tym ale moim zdaniem jest tylko uszkodzony bezbarwny dosłownie jakby ktoś na czarnej listwie i niżej na lakierze przejechał delikatnie grubym papierem ściernym. Dodaje zdjęcia:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c01 ... ff36c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8c7 ... 9b093.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1da ... 02e95.html

 

2 zdjęcie wygląda drastyczniej, ale to tylko złe oświetlenie, a lakier nie jest uszkodzony (tylko bezbarwny). Da się to jakoś RĘCZNIE usunąć? Czy MEG UC da sobie z tym radę? Chodzi mi o to, aby rysy znikły także z czarnej listwy, ponieważ tam najbardziej jest to widoczne ;/ i jeszcze jedno czy tym preparatem usunę swirle na lakierze, czy mogę zapomnieć? W grę wchodzi tylko robota ręczna, bo nie mam polerki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Pytanie do fachowców czy taką rysę da się wypolerować (mechanicznie) czy konieczny będzie smart repair?

 

link https://www.dropbox.com/sh/o4uyppaihuaiov1/n6dfrCydGR

 

Pozdrawiam

Na moje oko doszło do podkładu , polerując zostanie wgłębienie.

Bez zaprawki się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym się dowiedzieć co będzie najlepsze aby usunąć rysy z lakieru Ford Focus MK3 (2014r.) - zdjęcia poniżej...

 

Z tego co zauważyłem chyba nie są one głębokie ledwo wyczuwalne jak przejeżdzam paznokciem (pytanie jak można to sprawdzić) - wydaje mi się że powstały po ostatnim myciu gąbką... chyba...

 

Jakie środki będe potrzebował - ręcznie czy może z użyciem narzedzi tzn. posiadam wkrętarkę i widziałem końcówki do polerowania... więc może tak... tylko jakie środki...

 

Lakier jest nowy ma całe 3 miesiace i tu masz babo placek :wallbash: !

 

Może znacie kogoś dobrego od autodetalingu we Wrocławiu ?

t_image005_602.jpg.c55b844f3d4f471d849ab74cade55d17.jpg

t_image004_114.jpg.9ca6b35c7b3333ff14d813cbe0cff9fa.jpg

t_image003_121.jpg.2994fc4353bb4a6b8850bc4df59cbefa.jpg

t_image002_110.jpg.e1bddbcf6a2d0249dce2bc36d1ebe90e.jpg

t_image001_119.jpg.aa4951c20342a2988da7444e0163f4da.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co zrobić z rysami na zdjęciu poniżej? Blacharz / lakiernik u którego mam zamiar robić usuwanie korozji spod maski mówi: "lakierować", detailer w którego ręce oddałem auto jesienią 2013 (zanim rysa powstała) twierdzi, żeby tego pod żadnym pozorem nie lakierować, że spróbuje to ogarnąć, ponieważ ewentualne polakierowanie skończy się przejściem na słupku C, a na jasnym lakierze będzie to widać.

 

1ea33db50a6fa808m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

2a5cd21db282ce5a.html

Witam. Na przedniej masce kolor czarny znajduje się taki "dziwoląg". Wygląda to tak, jakby odprysnął lakier do podkładu i ktoś próbował to zamaskować. Nie wiadomo czym. Są ślady nakładania lakieru jakby pędzelkiem. Wielkość 5-ci złotówki. Czy można z tym coś zrobić czy malowanie całego elementu? Będę wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.