Skocz do zawartości

Otarty zderzak


Gość Marczi11

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre zarysowania są takie, że można je z powodzeniem zatuszować pastą lekkościerną do lakierów w przypadku większych - pozostaje większy wydatek i oddanie samochodu do serwisu. Moja żona zarysowała delikatnie samochód wjeżdżając do garażu i pasta rozwiązała problem - postępowałem zgodne z instrukcjami ze strony http://autonadwozie.pl/jak-usunac-rysy-z-lakieru/ ważne, żeby wcześniej dokładnie umyć samochód i zobaczyć jaki jest realny stan lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 664
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

też ostatnio zastałem przycierkę i to pod pracą. Oczywiście koledzy niewinni (choć nikt inny tu nie parkuje). Wiem, że głębokie rysy nadają się do lakierowania ale jak radzicie choćby zniwelować ten przebrzydły widok?

 

1rdncy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też ostatnio zastałem przycierkę i to pod pracą. Oczywiście koledzy niewinni (choć nikt inny tu nie parkuje). Wiem, że głębokie rysy nadają się do lakierowania ale jak radzicie choćby zniwelować ten przebrzydły widok?

 

1rdncy.jpg

 

Robilem jakis czas temu taka obcierke foto zobacz nizej ,zrobilem 50/50 , papierki 1500,2000,2500 do tego pad FP pasta z megsa 101 , pozniej anntihologram z Koch chemie

100 % nie zeszlo ale wyszlo calkiem dobrze ;)

 

a1b47f028bb67.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem jakis czas temu taka obcierke foto zobacz nizej ,zrobilem 50/50 , papierki 1500,2000,2500 do tego pad FP pasta z megsa 101 , pozniej anntihologram z Koch chemie

100 % nie zeszlo ale wyszlo calkiem dobrze ;)

 

a1b47f028bb67.jpg

 

wygląda naprawde dobrze. Jak się z tym uporam to zdam relację. narazie mało czasu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Jakiś czas temu spotkała mnie przykra sprawa na parkingu, inny samochód cofnął w mój.. Co mogę zrobić w tym przypadku? Lakier wydaje mi się, że popękał.. :zly:

c6480da20a701.jpg

 

Zobacz ktora metoda sprawdzi sie w Twoim przypadku:

 

W tym przypadku jesli zostana Ci jakies mocne rysy ktore nie usunie polerka

1. http://www.autoblog.com/article/how-to- ... g-details/

 

 

W tym przypadku chodzi mi bardziej o sprawdzenie czy masz przetarcia do bazy

2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu spotkała mnie przykra sprawa na parkingu, inny samochód cofnął w mój.. Co mogę zrobić w tym przypadku? Lakier wydaje mi się, że popękał.. :zly:

 

 

Mi to wygląda na pęknięcia , a samemu rączej nic nie zrobisz ,ponowne lakierowanie . Chyba ze to tak śmiesznie po rysowane, kocia łapa :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę doświadczonych detailerów. Czy poniższe dwa uszkodzenia (a w szczególności to otarcie na zderzaku) da się wyciągnąć polerką czy pozostaje jedynie malowanie?

 

[mod=Piotrek]Zdjęcia były za duże ;)

viewtopic.php?f=25&t=18382&view=unread#unread

A co do uszkodzenia to widać, że miejscami zostało zdarte do gołego plastiku.[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taką sytuację: zadrapanie plastikowym pedałem od roweru, wyczuwalne pod palcem ryski. Jest to na zderzaku.

Czym i jak sobie z tym poradzić bez lakierowania? Ktoś powie, krok po kroku jak i czym to zrobić? Chciałbym mieć to perfekcyjnie wyciągnięte, gdyż jest to mój projekt, którym jeżdżę na zloty, itp.

Posiadam maszynę K2, system past Manzerny, pady Royal Pads, Megsa UC. Nie miałem nigdy do czynienia z takimi defektami. Dam radę, czy lepiej zlecić to jakiemuś lakiernikowi do wypolerowania?

 

http://motoimage.pl/gky_uploads/2016/03 ... 00_Pro.jpg

 

http://motoimage.pl/gky_uploads/2016/03 ... 30_Pro.jpg

 

http://motoimage.pl/gky_uploads/2016/03 ... 23_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś mógłby polecić kogoś z okolic Kielc i pobliskich miejscowości, kto się zajmuje m.in korektą lakieru? W internecie są ludziska, ale żadnej opinii nie mam, więc ciężko stwierdzić czy wykonuje swoją pracę dobrze.

Jeszcze lepiej, jak by fachowiec trafił się z forum :) Tutaj jak oglądam relacje to cuda można zdziałać :)

 

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich po raz pierwszy, śledzę to forum od dłuższego czasu, bo przymierzałem się do odświeżenia lakieru na moich dwóch samochodach, ale niestety zostałem zmuszony do interwencji. Sprawa dotyczy zderzaka w moim 208, został potraktowany jak na zdjęciach poniżej.

 

Więc pytanie moje, czy jestem w stanie zrobić to Megsem US, ewentualnie wcześniej papier wodny i glinka?, na większości tych rys nie czuje zagłębienia, jedynie na kilku.

 

Czy mogę w jakikolwiek sposób wykorzystać małą szlifierkę kątową z regulacją obrotów o mocy 1200W. Czytając to forum wiem że generalnie to się do lakieru nie nadaje, ale ta regulacja obrotów powinna być plusem.

 

Zdjęcia dodaję również brudnego samochodu, bo po umyciu kiepsko widać ;)

 

mqBlMp.jpg

 

rQqdyd.jpg

 

Y4kyjT.jpg

 

2EL6fI.jpg

 

MnqlCw.jpg

 

8BDrE9.jpg

 

NAKGmL.jpg

 

0Ffu1j.jpg

 

MNTlb5.jpg

 

NCPQ5P.jpg

 

WQGOoT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysy są do usunięcia w większości, nie w 100 % ale nie ma tragedii da sie to jako tako zrobić ale pomysł z jakąs szlifierką i polerowanie bez doświadczenia to zły pomysł, uwierz :) albo sie pobaw tym meguiarsem i zobacz co z tego wyjdzie albo podjedz do firmy detailingowej i ci to spolerują jak Bóg przykazał (profesjonalnej firmy a nie jakiegoś lakiernika co nie ma pojęcia o polerce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.