Skocz do zawartości

Otarty zderzak


Gość Marczi11

Rekomendowane odpowiedzi

A pajączek od czego się robi? Bo też mam na błotniku..

Szpachla to jedno, ale zauważyłem że w miejscach gdzie np. kiedyś zderzak miał przygodę z jakąś przeszkodą to w tym miejscu po przejechaniu polerką też pajączki się zrobią ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 664
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zbieram się także do kupienia polerki, mam już glinkę i tar remover, także powoli wszystko kompletuje ale sami wiecie ze to kosztuje i wszystkiego "na raz" sie nie da kupić. Jak juz ryski zetrę papierkiem ( chodzi mi o te pod rejestracja ) to później ulimate compand i jakich pady polecacie? Czy moze zejda bez papieru sciernego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze w zwyczaju najwięcej do powiedzenia mają ludzie nie mający o tym żadnego pojęcia. Tam nawet na zadrapaniu widać co jest pod spodem.

 

marcinmsm Papierów ściernych nie musisz zamawiać, w Częstochowie jest 6 mieszalni lakierów gdzie dostaniesz wszystko począwszy od papierów, past polerskich i skończywszy na polerkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do Fachowców od lakieru. W najbliższym czasie planuję polerkę. Mam lakier czarna perła dostatecznie zniszczona, ale lakier zawiera też dwa rodzaje uszkodzeń do których nie wiem jak się zabrać z polerką żeby nie popsuć nawet.

 

Pytanie jak postępować z tymi pajączkami jakby lekko złuszczonego klaru, i jak postępować z robotą ptaków?? Nie wiem omijać te miejsca, może "zalać" no wykałaczką klarem i zeszlifować papierem po wyschnięciu później polerka, tylko czy to będzie się trzymało?

 

Pajączki są chyba lekko chropowate, ale ptaki gładkie jakby "pod" klarem.

 

Aha i sory za fotki w których odbija się tło ale mam tylko takie na ten moment..

 

Bardzo proszę o porady, za co z góry dziękować.

Pzdr

59442a8dd9cba_ptaki3.JPG.478e7b0af2787d99982ec08de5345cb9.JPG

59442a8dee8b3_ptaki1.JPG.e7fd91786fa367f1b09de6d06d6c78d8.JPG

59442a8e054ad_klarihologramy.JPG.2502481d2ad7bebdc8c1c42746eaf9a4.JPG

klar.JPG.776624cf4735127cb07a9a66e7a30856.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

panowie mam problem - ostatnio jakieś ptaszysko zrobiło mi wiadomo co na masce, po powrocie do domu czyli jakiś 4 godzinach spłukałem auto wodą. ostatnio przy myciu zauważyłem że w tym miejscu jest widoczny ślad nie wyczuwalny pod palcem o średnicy 1 cm. Trochę się zszokowałem, że przez tak krótki okres ptasie odchody mogły wyrządzić szkodę, szczególnie że używałem po myciu wosków w sprayu i nic to nie pomogło. Pytanie czy coś da się z tym fantem zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich

Znajomy zostawił samochód na parkingu i po powrocie zauważył że ktoś mu go porysował

Czy takie rysy sa usuwalne bez ingerencji lakiernika ???

Czy ktos z okolic Oświecimia lub Katowic podejmie sie usnuniecia tego ???

 

fba195a01d25ca4cmed.jpg

 

5e8c2c49e47aae48med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
panowie mam problem - ostatnio jakieś ptaszysko zrobiło mi wiadomo co na masce, po powrocie do domu czyli jakiś 4 godzinach spłukałem auto wodą. ostatnio przy myciu zauważyłem że w tym miejscu jest widoczny ślad nie wyczuwalny pod palcem o średnicy 1 cm. Trochę się zszokowałem, że przez tak krótki okres ptasie odchody mogły wyrządzić szkodę, szczególnie że używałem po myciu wosków w sprayu i nic to nie pomogło. Pytanie czy coś da się z tym fantem zrobić ?

 

Sprobuj cleanerem, a jak to nie pomoze to polerka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Chciałbym zapytać jak usunąć coś takiego ?

cc14a220c7c13853.jpg

 

W szybkich pytaniach i odpowiedziach dowiedziałem się że powinno dać radę to usunąć poprzez polerowanie.

 

Powiedzcie mi tylko jeżeli można jak to osiągnąć.

 

Efekt jest po papierze 2500, przed nim był 2000.

Była jeszcze pasta tempo i niebieski korek na szmatce jednakże nie przyniosło to żadnego efektu.

 

Z tego co rozumiem to powinienem po tym papierze dać jakąś pastę która zetrze go.

Sprawdzałem, i z tego co rozumiem to po papierze 2500 można dać Menzerne, tylko którą ? PF2500 czy FF3000? Skłaniał bym się bardziej do zakupu PF2500 bo mam już Niebieski korek z niebieski waflowym padem z 3M, pytanie tylko jaki pad do PF2500 i czy dobrze myślę ? Do tego wszystkiego przydała by się jeszcze jakaś mocno inwazyjna pasta. I tutaj tez pytanie, jaka ? Czy FG500 czy PG1000 no i na jakim padzie ?

Proszę bardzo o poradę bo jak pewnie zauważyliście nic nie wiem w tym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardy pad + FG 500, później średni pad + 2500 i miękki pad + 4000 lub FG 500 na twardym i FF3000 na średnim. Jeśli po 500 nie będzie poprawy to futro + 500.

 

Dzięki wielkie za odpowiedź.

Jeszcze takie mam pytanie: czy 4000 jest równoważne z niebieskim korkiem ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj jak zjeżdżałem do garażu to nie wiem jak, ale obtarłem prawy błotnik o ścianę garażu... Ryski dosyć głębokie, bo kilka jest aż do podkładu, chciałem to jakoś zmniejszyć więc przetarłem papierem wodnym, nie wiem jakie ziarno, ale bardzo małe :) Teraz miejsce jest trochę wyblakłe i matowe, da się jeszcze coś z tym zrobić poza malowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te zarysowania można jakoś usunąć?

Przynajmniej to ze zderzaka to opalarka da rade?

jak zderzak lakierowany to nic nie zrobisz opalarką..

 

Możesz spróbować papierkiem ale to tylko spłyci rysy a nie usunie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.