Skocz do zawartości

Otarty zderzak


Gość Marczi11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moje autko pełne jest rysek po myjni automatycznej, poglądowo tak to wygląda jak na zdjęciu:

Obrazek

Ryski są wszędzie.

Czy do zlikwidowania ich mogę użyć meguiar's ultimate compound czy autoglym srp?

Któryś z tych środków da radę? Czy można próbować polerować to ręcznie czy od razu lepiej maszynowo?

 

Do polerowania ręcznie UC da radę :good: Wiadomo mechanicznie lepiej ale na początek jak znalazł :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 664
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki za wskazówki :)

Zaczne od Megsa a pozniej może poprawię srp. Piszę może, bo to jednak prawie 20 letnie auto i nie chce zwiekszac za bardzo kosztow. Chociaż nie powiem że to wciąga, zaczynałem od zwykłej tempo a teraz co raz to bardziej zagłębiam się w forach jak go bardziej wypucowac :) Teraz mam na celu te ryski na ktore dotychczas probowałem srodkow typowo marketowych, ale nic nie dały dlatego chce wyprobwac srodkoq z wyzszej połki.

A do aplikowania UC użyc gabki Megsa czy wystarczy zwykła ciereczka z mikro fibry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

jestem nowym użytkownikiem na forum dlatego też moja wiedza na tematy związane z pozbywaniem się rys jest praktycznie zerowa. Chciałbym, pozbyć się właśnie rys z mojego autka. Jest VW Passat, lakier złoty. Do postu dołączam kilka fotek ilustrujących właśnie te rysy. Jedna jest mocniejsza, druga słabsza. Generalnie obie nie są wyczuwalne pod opuszkiem palca ale pod paznokciem ta mocniejsza już tak. Co prawda paznokieć nie zatrzymuje się na niej na stałe, bo nie jest moim zdaniem aż tak głęboka ale i tak ją czuć. Nie wiem czy jakakolwiek chemia tu pomoże. Proszę o Wasze porady!

Z góry dziękuję! ;)

 

Pozdrawiam

Krzysiek

 

201203141698.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

201203141699.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

201203141707.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

201203141702.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta rysa na pierwszym zdjęciu to wygląda że pomoże tylko zaprawka czyli trochę bazy z lakierem i wyrównujesz, naddatek przycierasz korkiem lub papierem na klocku potem jakaś pasta mocno ścierna i nie będzie już się w oczy rzucać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard:

- pasta polerska

jak nie da rady:

- papier wodny

- pasta polerska

jak nie da rady:

- klar

- papier wodny

- pasta polerska

 

Aż mnie ciekawi czy temat nie poleci do kosza :D

 

[ Komentarz dodany przez: rychu: 14 Marzec 2012, 14:39 ]

Wykazałem odrobinę słabości i przeniosłem, zamiast wyrzucić i dać punkty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich,

 

kolega ostrzegał ale mimo wszystko stało się, FORUM ZARAZIŁO!!

Od kilku dni zaczynam kolekcjonować kosmetyki i preparaty, rozgadam się za polerka itd.

W miedzy czasie chciałem zapytać czy można zrobić coś z tymi ryskami, jeśli tak, to co proponujecie?? Pozdrawiam!

 

Przedni zderzak, pajaczek i w lewej strony otarcie

dsc-0499.jpg

Tylni zderzak

dsc-0507.jpg

pod rejestracja

dsc-0509.jpg

ta samo

dsc-0506.jpg

tez tylni zderzak ( moze nie najlepsze zdjecie )

dsc-0511.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pajączek - Lakiernik :/

 

Reszta miejscowo koreczkiem i resztę wyprowadzisz pastami ;)

 

Tzn jakim koreczkiem?? bo ja kompletnie zielony jestem. I jakie pasty polecacie do srebrnego koloru?

 

MIKI, szpachla??? a sprzedawca mówił ze bezwypadkowy.. :o a zderzak raczej plastik mam :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIKI, szpachla??? a sprzedawca mówił ze bezwypadkowy.. :o a zderzak raczej plastik mam :?

 

I pewnie ma przejechane 100k i na 100% nie kręcone :D Plastik też się szpachluje jeśli jest taka konieczność. To co jest zaznaczone na zdjęciu mówi samo za siebie.

dsc-0499.jpg.3192bfd3750b2b9bc604d3ab08352157.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam od razu nie chciało się,po prostu szybka robota była i tak wyszło panie.

Nie koniecznie musi być tam szpachla,możliwe jest też że zderzak był kilka razy malowany i pękło zapewne od jakiegoś uderzenia.

Płytkie rysy powinni dać się usunąć,natomiast te które są do podkładku to jedynie lakiernik lub zamaskować pędzelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.