Skocz do zawartości

Swissvax Concorso 50ml - gdzie znajdę?


Sheppard25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam wosku Swissvax Concorso 50ml ale niestety widzę, że praktycznie w żadnym sklepie go nie mają. Nie wiem czy są jakieś problemy z dostawą? Potrzebuję go na za tydzień dość pilnie a nie widzę specjalnie alternatywy. Może wiecie gdzie mogę go dostać "na już"? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KUBA46 napisał:

Nie wiem czy to prawda, ale chyba best of show zastąpił teraz concourso

Bardzo podobne woski, ale o ile pamiętam na różne rynki.

Za granicą masz normalnie dostępny.

 

2 godziny temu, Sheppard25 napisał:

Potrzebuję go na za tydzień dość pilnie a nie widzę specjalnie alternatywy

Google pokazało ten sklep, zadzwoń do nich

https://detailkingshop.pl/zabezpieczanie-i-pielegnacja-lakieru/woski-carnauba?product_id=224

Nie wiem czy sklep legitny bo nie brałem nic od nich.

 

 

Ogólnie Concorso jest fajny, ale nie na tyle wyjątkowy, by się na niego upierać 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sheppard25 napisał:

Dzwoniłem już do nich, nie mają na stanie

To może być ciężko, z car spa, głównego sklepu swissa, chemia alplast, detailing-house itd poznikał konkursowy.

 

Na niemieckim amazonie są po 100 eur z wysyłką do PL, ale to słaba cena

 

Dlaczego akurat ten gdy się skończył w magazynach? 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost napisał:

To może być ciężko, z car spa, głównego sklepu swissa, chemia alplast, detailing-house itd poznikał konkursowy.

 

Na niemieckim amazonie są po 100 eur z wysyłką do PL, ale to słaba cena

 

Dlaczego akurat ten gdy się skończył w magazynach? 🙂

 

Nie wiedziałem, że to tak chodliwy temat. Na ogół nie spotykamy się na co dzień z czymś takim, że brakuje konkretnego towaru. Raczej towar zalega latami na półkach. Mam ślub siostry i chciałbym, żeby auto było maksymalnie dopieszczone na ten jeden dzień a dostałem opinię, że ten wosk jest najlepszy i jest w przystępnej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by był najlepszy to inne by się nie sprzedawały 🙂

Dobry, ale do najlepszych to mu brakuje, moim skromnym zdaniem

 

90% robi polerka (lub cleaner jeżeli polerka była niedawno) .

Dwa kluczowe pytania. Masz lakier wyprowadzony na perfekt? 

Jaki kolor samochodu? 

Najgorszy wosk po polerce wygląda lepiej niż najlepszy wosk na zmęczonym zakierze bez korekty. 

Więc jak wypolerowałeś można dopiero się bawić w LSP i szukać. 

 

Miałem okazję przetestować woski budżetowe, średnie oraz wyższej półki większości wiodących producentów na świecie. Im więcej widziałem, tym trudniej wskazać najlepszy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@ghost chyba nie istnieje najlepszy wosk 🙂 a Ty to juz chyba wiekszosć przerobiłes 😛 wiec w sumie Ci sie nie dziwie 😄 A znalezienie najlepszego wosku chyba jest niemozliwe bo takowy chyba nigdy nie powstanie 😄 Dla jednego najlepszy bedzie fusso bo długo siedzi i cos tam kryje plus przyciemni a dla drugiego zymol titanum i tak w kółko 🙂 A wracajac do pytania autora to w sumie bez różnicy jaki wosk położysz, 99% gosci weselnych nie zauwazy róznicy czy to był wosk k2 czy zymol 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat tak, zdaję sobie sprawę, że większość nie zauważy (choć mam wielu fanów motoryzacji wśród rodziny i znajomych) ale no, takie mam hobby i ciągle chcę więcej 😄

@ghost lakier jest w dobrym stanie, może nie perfect ale to dość nowe auto, dbane a 2 lata temu miało korektę i ceramikę. Szykuję się do polerki ale przed ślubem nie będę miał okazji 🙂 Kolor auta to grafit/zgniła zieleń, w moim drugim temacie powitalnym są zdjęcia. 

@KUBA46 oczywiście, "najlepszy" do celu do jakiego chcę go użyć. I to zasłyszana opinia 🙂 Chętnie wypróbuję inne. Z takich naturalnych najlepszy z jakim miałem do czynienia to Swissvax Onyx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sheppard25 napisał:

lakier jest w dobrym stanie, może nie perfect ale to dość nowe auto, dbane a 2 lata temu miało korektę i ceramikę. Szykuję się do polerki ale przed ślubem nie będę miał okazji 🙂 Kolor auta to grafit/zgniła zieleń, w moim drugim temacie powitalnym są zdjęcia. 

Wprawdzie nie ma zdjęć z inspekcji stanu lakieru z ledem ale sam samochód widać 

Znalazłem rodzynka:

Onyx nie powala.

Odrobinę więcej głębi daje Zuffenhausen. 

 

Przyznam, że mam spory dylemat co Ci doradzić. 

Eryczek ma na giełdzie nowy Pinnacle Souveran, który według mnie wygląda lepiej niż Concorso. Ale tylko na lakier perfekt po korekcie. Więc to jeszcze nie to.

 

Glasur na HDC mógłby zagrać, ale jeżeli lexus ma tym bardziej miękki lakier to docieranie HDC nie będzie przyjemne.

 

Pomyśl nad cleanerem, bardzo ważne żeby oczyścił pory lakieru przed woskiem.

 

Mam pod opieką samochód o bardzo bardzo podobnym kolorze.  Korektę robiłem w okolicach majówki. W tym miesiącu nałożę Wolfgang Paintwork Polish Enhancer + Wolfgang Deep Gloss Paint Sealant. Zobaczę jak zagra, pokładam duże nadzieje w połączeniu tego lakieru ze wspomnianym zestawem, mimo, że to sealant 😉

 

Jak upierasz się na SV to Utopia jest dostępna w Polsce. Ale moc tego wosku nie leży w wyglądzie lecz innych atrybutach 😉

 

Przełóż ślub żeby mieć więcej czasu na wybór 😎😁😁😁😁

2 godziny temu, Streat napisał:

chyba nie istnieje najlepszy wosk 🙂 a Ty to juz chyba wiekszosć przerobiłes 😛 wiec w sumie Ci sie nie dziwie 😄 A znalezienie najlepszego wosku chyba jest niemozliwe bo takowy chyba nigdy nie powstanie

Główne marki z tradycjami tak. Zostały do testów jeszcze te młodsze, nowości albo hipstersko kraftowe wynalazki 🤪🙈

Jak sklep nie da ciała z dostawą, to przed weekendem położę tym razem  pewien mało popularny u nas wosk w płynie 🙂 żeby go porównać z sealantem Wolfganga, pojedynek liquidów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@ghost napiszesz czy napisałeś coś więcej o utopii? trwałość, look, ogólne doświadczenie. Dojrzewa we mnie potrzeba posiadania wosku z górnej półki ale nie godzę się na trwałość do bramy. Na dwa miechy to pewnie bym wziął dostępnego suverana. Pod spód hdc. Zakładam, że tylko na lakiery w znakomitym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jesli

2 godziny temu, analyzator napisał:

@ghost podbijamy pytanko 

Co się dzieje z dostępnością Swiss? Dystrybutora web kieruje na jakąś sprzedaż herbaty :---)

Czy mając zymola konkursa jest sens mieć utopię?

jeśli zadajesz takie pytania to ten wosk nie jest dla Ciebie 🙂  
utopia to nic innego jak sv concorso z dorzucona trwałością shielda. 7 miesięcy poleży. Endurance około roku …

zaden wosk sv nie ma trwałości do bramy 🤦🏻‍♂️🤦🏻

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, analyzator napisał:

@ghost podbijamy pytanko 

Co się dzieje z dostępnością Swiss? Dystrybutora web kieruje na jakąś sprzedaż herbaty :---)

Czy mając zymola konkursa jest sens mieć utopię?

Nie tylko cukru jak widać brak 😄Pytanie do dystrybutora. Za granicami naszego kraju dostępne, można kupić z wysyłką do PL.

 

Wartość czysto kolekcjonerska. A kolekcjoner kupi "bo chce bez względu na okoliczności".

Oferuje wysoką jakość jak przystało na SV ale Utopia niczym Cię nie zaskoczy.

Już Concorso przekracza rozsądny stosunek ceny do tego co oferuje.

Jeżeli bardzo chcesz coś SV ale bez zbędnego drenowania $$ to popatrz na Zuffenhausen, Shield, Mirage. Ewentualnie nawet Onyx.

 

Osobiście staram się testować jak najwięcej produktów różnych firm. Zazwyczaj przeskoki pomiędzy markami, to większa różnica w działaniu samych produktów. A im więcej wosków przetestowałem karnauba/pszczele/montanowe/polimerowe/kwarcowe/ceramiczne/grafenowe/sylikonowe/ptfe oraz hybrydowe ich kombinacje wiem jedno. Najwięcej magii w nich to marketing 🙂

Ogólnie lubię SV i nadal mam jakieś w garażu, ale etap kolekcjonowania na siłę mam już za sobą, teraz chłodno kalkuluję, co produkt mi oferuje za daną kwotę, zazwyczaj sporą 🙂

 

Jak kolekcjonujesz to bierz.

Jak chcesz żeby realnie była jakaś wartość dodana stojąca z ceną... to już nie koniecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost to który ze swissów? utopia dosyć ciekawa z ptfe i zakładam, że dowalona carnaubą to pewnie z wyglądem sobie radzi. Ale widzę nie namawiasz. Tak chciałbym swissa mieć. I zakładam, że jakiegoś dobrego bo jak kupie podstawkę to zostanę w niedosycie, że może być lepiej 😛  you know what I mean.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, analyzator napisał:

@ghost to który ze swissów? utopia dosyć ciekawa z ptfe i zakładam, że dowalona carnaubą to pewnie z wyglądem sobie radzi. Ale widzę nie namawiasz. Tak chciałbym swissa mieć. I zakładam, że jakiegoś dobrego bo jak kupie podstawkę to zostanę w niedosycie, że może być lepiej 😛  you know what I mean.

Zainwestuj w cleanery sv od razu. Woski sv je lubią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2022 o 12:32, analyzator napisał:

@ghost to który ze swissów?

Nie bedę sugerował konkretnego bo będzie na mnie 😊

W dniu 11.08.2022 o 12:38, nervus napisał:

Zainwestuj w cleanery sv od razu. Woski sv je lubią 

Trzymając się jednej firmy cleaner + wosk. Wiemy, że producent je dopasował.

Ale to tylko mały kawałek prawdy, który jak legenda zostaje wyparty doświadczeniem.

Na prima, dodo i autoglym srp faktycznie SVki średnio siadają. Choć nie wybuchają 😊

Ale na purple passion, paintwork polish enhancer albo coating prep polish tak samo dobrze a może i lepiej niż na oryginalnym SV Cleaner Fluid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ghost napisał:

Nie bedę sugerował konkretnego bo będzie na mnie 😊

Trzymając się jednej firmy cleaner + wosk. Wiemy, że producent je dopasował.

Ale to tylko mały kawałek prawdy, który jak legenda zostaje wyparty doświadczeniem.

Na prima, dodo i autoglym srp faktycznie SVki średnio siadają. Choć nie wybuchają 😊

Ale na purple passion, paintwork polish enhancer albo coating prep polish tak samo dobrze a może i lepiej niż na oryginalnym SV Cleaner Fluid.

Pamiętaj ze jest medium i strong jeszcze 🙂

mam za sobą dobre kilkadziesiąt aplikacji (wiem, może i mało) i moim zdaniem woski swissa lepiej leżą na dedykowanych cleanerach - przede wszystkich pod katem trwałości. 

5 godzin temu, analyzator napisał:

@ghost nie no weź;) ja wiem że to zależy od dnia pory roku humoru i lakieru. Mam na to poprawkę. Chce opinie!

Z czym masz problem 😅. Kup, sprawdź, wyrób sobie swoje własne zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nervus no dobra to odwracam pytanie. Który pierwszy? :]

Chciałbym żeby sensownie uzupełnił kolekcje stąd pomysł na utopię bo letniaczkow mam dostatek - zymole concours i carbon, Scholl vintage, souveran, dodosy i coś tam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem każdego swissa poza divine. 
I zostawiłem sobie onyx dla zasady, glacier, bo fajnie na białych się sprawdza. ENDURANCE bo rok poleży (w 14 miesięcu w sumie to go już nie było, dogorywał żywota już) świetnie przyciemnia i robi ten swissowy look, UTOPIA bo to dość uniwersalny wosk pod katem wyglądu i trwałości, jakieś pół roku / 7 miesięcy poleży, dolustruje i podkręci look i CRYSTAL ROCK jako jeden z moich ulubionych wosków na temat którego nawet nie chce mi się teraz rozpisywać przy 38 stopniach gorączki oraz AUTOBAHN do felg. Może mystery (pierwszy wosk swiss jak dobrze pamietam) w dużej puszce sobie sprawie jeszcze, ale nie jest to dla mnie konieczność. Nic więcej wg mnie nie jest potrzebne z wosków sv. 
 

a który pierwszy - twoje pieniądze, a patrząc po twoich analizach, ciężko mi coś doradzić. Ja nigdy o nic nie pytam i nie czaje się jak szpak na nie wiem co tracąc czas, tylko kupuje, używam na różne sposoby i tym samym wyrabiam sobie własne zdanie 🤪✌️  
i moim zdaniem za dużo rozkminiasz, wypytujesz, sam nie wiesz czego chcesz zamiast postawić jak facet kropkę nad „i” kupić sobie to CZEGO CHCESZ i się cieszyć z zabawy 🙂  i nie zrozum mnie teraz źle. Tyle ja zauważyłem póki co 🙂 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.