Skocz do zawartości

PS 5


focus87

Rekomendowane odpowiedzi

proponuję sprawdzić nowe ceny gier od Sony 😄 350 zł 😄  A dodatkowo słabsza i droższa konsola niż Xbox Series X...

 

Coś mi się wydaje że Xbox z gamepassem w tej generacji przyćmi PS5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam az beda jakies zestawy Bundle z grami czy 2ma padami itp, moze na swieta cos pokaza. Tak samo wlasnie PS4 kupilem w zestawie.

A jasna sprawa ze platformy sie beda pojedynkowaly ze soba bo beda tytuly np ktore tylko na PS5 wypuszcza a na X-boxa juz nie i vice versa. Takze zobaczymy co sie bedzie dzialo 😄

Wczoraj widzialem na swoim 4k tv gameplay z Demon's Souls i wygladalo naprawde konkret. A potem widzialem na PC + VR gre Half Life Alyx i wogole mnie pozamiatalo.. ale to droga juz zabawa z PC VR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BiałyGTi napisał:

@jagmar do gamepassa dodaja teraz wszytsko z EA

wiem, dlatego zrezygnowałem z subskrypcji EA 😉 Zważywszy na to że nowy Spider, Horizon 2 i pewnie inne gry wyjdą tez na ps4 to nie widzę kompletnie sensu kupowania ps5. Zresztą nowe ceny gier są dla mnie do przełknięcia.

 

Zapewne wleci u mnie na premierę Series X. Z uwagi na game passa oraz Smart Delivery (np. Cyberpunk 2077) będzie w co grać za śmieszne pieniądze... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jagmar tylko jak ktoś ma dobrego kompa i gamepass to nie ma sensu kupowanie Xboxa a w Polsce to tak wygląda. Tak się sklada, że mogę podglądać ile preorderow zostało złożonych w jednym sklepie i jeżeli w innych sklepach jest tak samo to powtórzy się sytuacja z PS4 i do świąt nie będzie PS5 fizycznie na półkach sklepowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, vlodek2532 napisał:

@jagmar tylko jak ktoś ma dobrego kompa i gamepass to nie ma sensu kupowanie Xboxa a w Polsce to tak wygląda. Tak się sklada, że mogę podglądać ile preorderow zostało złożonych w jednym sklepie i jeżeli w innych sklepach jest tak samo to powtórzy się sytuacja z PS4 i do świąt nie będzie PS5 fizycznie na półkach sklepowych

nie będzie bo jest ograniczony dostęp do PS5 😉 I ta mityczna teza o mocarnych pecetach do gier, które stoją w każdym domu 😉 Ja akurat ze względy na wygodę i przyzwyczajenie wole konsole. Od tak stoi pudełeczko pd tv i raz na jakiś czas wezmę pada do reki i pogram z 2 godzinki... i tyle... Myślę, że MS wyciągnął wnioski z poprzedniej generacji i jeżeli dowiezie jeszcze dobre gry AAA to ma duże szansę wyrównać walkę z Sony które moim zdaniem usiadło na laurach i są zbyt pewni siebie. Póki co działa jeszcze siła marki i może dlatego jest tak jak piszesz, ale na większości forów można odczytać że użytkownicy (o dziwo) bardziej skłaniają się do Xboxa.

 

Zapewne Ps5 kupie - może nawet i bym złożył preorder, gdybym nie zobaczył ceny nowych gier i nie dowiedział się że one wyjdą też na PS4. A tak poczekam z rok dwa, kupie i ogram zaległości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jagmar Prawda jest taka, że jedyna kartą przetargową dla M$ jest gamepass ale widać po ruchach Sony, że są tego świadomi i działają. PS5 w przypadku posiadaczy PS+ będzie miało udostępnione na start spory katalog gier z PS4 w tym większość exów z PS4. Drugą moze być 300 zł tańsza od PS5 konsola xbox s ale to raczej tylko pułapka na nieświadomych użytkowników.

Najśmieszniejszym argumentem jest większa wydajność Xboxa. Różnica w rzeczywistości to 5% ale prawda jest taka, ze większość gier z tego nie skorzysta bo Xbox ma hamulec w postaci xboxa s (12 vs 4,8 Tflop) i tylko garstka producentów wyda dodatkowe fundusze na doszlifowanie gry pod mocniejszą wersję. PS5 w wersji tańszej i droższej będą się różnic tylko napędem (no i dyskiem ale to kwestia poszczególnych konfiguracji). Stąd też bierze się różnica w cenie Xbox digi vs ps5 digi. I zaraz sie okaże, że ten hejtowany "ultraszybki dysk ssd" w ps5 stanie sie jego zaletą.

Co do mocarnych pecetów w każdym domu. Skrzynka za 2,5k w fullhd udźwignie wszystkie gry dziś więc nie muszą one być aż tak mocarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vlodek2532 napisał:

Co do mocarnych pecetów w każdym domu. Skrzynka za 2,5k w fullhd udźwignie wszystkie gry dziś więc nie muszą one być aż tak mocarne.

nie wiem, nie znam się 🙂 granie na PC zostawiłem jakieś 10 lat temu i tak jakoś zostało 😉 w sumie sam nie wiem czemu 😉

 

5 minut temu, vlodek2532 napisał:

Najśmieszniejszym argumentem jest większa wydajność Xboxa.

Zgadzam się - ale jak PS4 było mocniejsze od Xboxca to jakoś miało to wielką przewagę. Teraz nagle nie ma 😉

 

6 minut temu, vlodek2532 napisał:

większość gier z tego nie skorzysta bo Xbox ma hamulec w postaci xboxa s (12 vs 4,8 Tflop)

tego nie wiemy - wyjdzie w praniu. Też trochę się tego obawiam. Aczkolwiek Sony również zapowiedziało że będą wspierać PS4 jeszcze przez 4 lata (!). Miały wychodzić super extra nextgenowe gry na PS5 a tu jest hamulcowy w postaci ps4 i jakoś nikomu to nie przeszkadza 😉

 

8 minut temu, vlodek2532 napisał:

Prawda jest taka, że jedyna kartą przetargową dla M$ jest gamepass ale widać po ruchach Sony, że są tego świadomi i działają. PS5 w przypadku posiadaczy PS+ będzie miało udostępnione na start spory katalog gier z PS4 w tym większość exów z PS4.

Zgadza się - coś robią ale stare gry, które były już rozdawane w ps+ sięgające nawet ps3 (TLoU) vs. wszystkie gry od XBOX studios na premierę. 

 

Jestem bardzo ciekawy jak ta generacja się potoczy - z przewagą dla której konsoli 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dodam tylko ze Sony puściło swoich pare exow z ps4 na PC i z tego co czytalem sa bardzo zainteresowani robic tak dalej czyli np pol roku na konsole bedzie Exem a potem bedzie dostępne i na PC 😛 wiadomo większa kasa wpada do kieszeni jak gra jest na inne platformy 

aktualnie mając bardzo dobry PC. Sprzedałem konsole zarówno xboxa jak i ps4 

 

dodam ze istnieje tez PC NOW i tez mozna grać na PC w kazdy tytuł ps 

 

wracajac do gamepada to tym wygrali swiat. Wiadomo ze nie kazdy siedzi w elektronice i technologi ale większość to prości ludzie kupujący konsole dla dziecka   Zobaczą tańsza do tego ponad 200 gier za pare dolarów miesięcznie to decyzja bedzie na korzyść xboxa. Ale to tylko moje zdanie a co bedzie to zobaczymy. Ja na pewno zostaje przy PC 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest wlasnie prawo rynku, kazdy znajdzie cos dla siebie odpowiedniego. Ja np wole mala puszke pod tv ktora mi odpali wszystko bez pytan i nie wyobrazam sobie trzymac sprzetu PC ktory zajmuje tyle miejsca + dedykowane biurko (no chyba ze ktos ma PC pod tv podpiete to jeszcze spoko takie rozwiazanie). Na stare lata juz sie o wygodzie mysli hehe

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś xboxa 360 chyba? naprawiłem (rlod?), zrobiłem przeróbkę (sam) i za 50zł grałem w gta v.

Przeszedłem całe, sprzedałem.

Na święta dostałem PS4. Od żony, ale ja spłacałem raty.

Przeszedłem GTA V, grałem trochew online.

 

Sprzedałem za 700zł.

Dostałem od kolegi xone.

Kupilem gamepass za 4zł na 3 msc.

Grałem w Forza. "Przeszedłem" i... leży.

Kinnecta tez dostałem, ale jakoś nie ciągnie dziecka i żony.

 

PS5?

Kupiłbym jeśli by było z GTA VI.

 

Ale pewnie będzie na kolejnego x'a a tam będzie Forza.


Pad i reszta - da rade się przezwyczaić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzo tytulow kolega @lukasz_byd nie ogral.. w razie wolnego czasu to proponuje The Last of Us pierwsza i druga czesc. Duzo ludzi mowi ze tytul obowiazkowy i ja tez sie pod tym moge podpisac. Gra i fabula dostarcza wiecej emocji niz nie jeden hicior filmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, focus87 napisał:

proponuje The Last of Us pierwsza i druga czesc

oj tak - pierwsza część to arcydzieło. W drugą jeszcze nie grałem - czekam aż ceny spadną. Chociaż opinie są bardzo podzielone (czego bym się nigdy nie spodziewał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci krąży opinia, że najlepszą grą obecnej generacji jest God of War.

Rzeczywiście scenariusz i sama gra napisane są bdb i dostarczają dużo radości z rozgrywki.

 

Dla ambitnych i nieustraszonych trudny Bloodborne robi robotę.

 

Klasyków jest więcej The Last Of Us czy Uncharted seria.

 

Trzeba przyznać, że EXy mieli na prawdę rewelacyjne.

 

Poza exami polecam coś prostego w obsłudze z przyjemnymi elementami łamigłówki Inside (gra twórców Limbo).

 

Mam mieszane uczucia, czy kupować nową generację, bo stara się kurzy przez brak czasu, a dobrych produkcji było sporo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2020 o 14:25, focus87 napisał:

nie ogral..

No nie, bo mnie do gier jakoś nie ciągnie.

Może spróbuje The Last Of Us jednak.... jakoś tak kompletnie mnie nie ciągnie.

Z filmami u mnie też cieżko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.