Skocz do zawartości

CleanTech - Cover - Quick Coat


Cleantle

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Cover - Quick Coat czyli kolejny premierowy produkt 🙂

Cover to wielozadaniowy produkt. Użyteczny jako szybka i prosta w użyciu powłoka hydrofobowa o długiej trwałości, jako wspomagacz do osuszania lakieru lub jako quick detailer aplikowany na suchy/mokry lakier. Nadaje śliskość, szklistość lakieru oraz podbija jego kolor. Ma świetne właściwości kryjące co pozwala na błyskawiczne odświeżenie (kryje częściowo mikrozarysowania) i zabezpieczenie lakieru. Dzięki wysokiej hydrofobowości utrzymanie pojazdu w czystości staje się banalnie proste. Produkt może być używany na lakier, felgi, szyby, elementy plastikowe. Może być także aplikowany na powłoki ceramiczne. Trwałość produktu do 9 miesięcy w zależności od sposobu użytkowania.

Cena - 89zł za 200 ml

https://cleantechco.pl/produkt/cover-quick-coat/

 

 

 

Rozcieńczanie:

Gotowy do użycia

 

Sposób użycia

I – trwała powłoka

1.       Rozpyl produkt na wyczyszczoną, suchą powierzchnię oraz mikrofibrę.

2.       Rozprowadź produkt mikrofibrą

3.       Drugą suchą mikrofibrą przetrzyj do sucha. W przypadku trudności w dotarciu zwilż lekko mikrofibrę wodą.

4.       Dla najtrwalszego efektu zaleca się pozostawić auto w garażu na 6godz (po tym czasie następuje pełne wiązanie)

II – quick detailer/niewidzalna wycieraczka/ booster do powłoki ceramicznej

1.       Rozpyl produkt na wyczyszczoną, suchą lub mokrą powierzchnię.

2.       Przetrzyj mikrofibrą do sucha

 

III – osuszacz

1.       Rozpyl produkt na mokry pojazd

2.       Następnie spłucz auto wodą

3.       Dotrzyj/osusz mikrofibrą do sucha

 

 

Dodatkowe zalecenia:

·         Nie używaj na słońcu oraz na rozgrzanej powierzchni

·         Dla uzyskania lepszego i trwalszego efektu zalecane jak najlepsze przygotowanie powierzchni  oraz odtłuszczenie

 

 

 

CT_COVER_02L_3_1000.jpg

  • Lubię to 5
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nakładanie jako powłoka ochronna wygląda podobnie do QD, tylko na bogatości z materiałem? Zapowiada się ciekawie. Ciekawy jestem rzeczywistej trwałości. Trzeba będzie przetestować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Godzinę temu, Mateczek napisał:

Czyli nakładanie jako powłoka ochronna wygląda podobnie do QD, tylko na bogatości z materiałem? Zapowiada się ciekawie. Ciekawy jestem rzeczywistej trwałości. Trzeba będzie przetestować emoji6.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie na bogatosci bo Ci sie bedzie mazac. Produkt jest bardzo wydajny i wystarczy nie wiele,  nie ma co przesadzać  😉

2 godziny temu, Strus napisał:

Wygląda mi to bardzo podobnie do Wowo's Crystal Sealant, który wychodzi sporo taniej (95zł za 500ml Vs 90zł 200ml)

Nie znam ale najlepszym sposobem jest jednak przetestowanie niż wyciąganie wniosków bez testów. Powłok hydro mamy parę na rynku, zarówno tańszych jak i droższych 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
8 godzin temu, menior napisał:

Podbije pytanie @Mateczek  to czym sie wlasciwie różni aplikacja jako trwala powloka od aplikacji jako QD ? 

Jako trwała powłoka - na sucho i dac związać się chociaż 6 godz (w garazu)

Jako qd - na sucho, na mokro, bez tego czasu oczekiwania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z warstwowaniem ? 1 warstwa - jest szansa że przetrwa cały sezon  tj październik -> marzec katowania raz na 2 tygodnie opryskiem / pianą typu CT Citrus Foam / SG CO / BH Auto Foam + co 4 tygodnie klasyczne mycie / ONR ? Przebieg ok. 5-6k km w tym okresie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
33 minuty temu, FilipO napisał:

A co z warstwowaniem ? 1 warstwa - jest szansa że przetrwa cały sezon  tj październik -> marzec katowania raz na 2 tygodnie opryskiem / pianą typu CT Citrus Foam / SG CO / BH Auto Foam + co 4 tygodnie klasyczne mycie / ONR ? Przebieg ok. 5-6k km w tym okresie. 

Nie ma sensu warstwować, lepszym pomysłem jest ewentualnie na bezdotyku użyć go jako osuszacz. Pryskasz na auto i bez docierania spłukujesz. Jeśli mycie ręczne to na czyste, mokre auto pryskasz i fibra przecierasz do sucha.
Co do przeżycia - trudno powiedzieć jaka będzie zima. Czasem jej nie ma i mniej solą, czasem solą jak głupi (chociaż zimy nie ma 😉 ) Dużo od tego zależy. Za to powyżej napisałem Ci jak go można łatwo i szybko odswieżyć. Jeśli nie chcesz w ogóle na sucho aplikować i czekać 6godz do wyjazdu to używaj go na mokro co jakiś czas. Produkt jest na tyle elastyczny, że można go na wiele sposobów używać i dopasować go do własnych potrzeb, najważniejsze że są też opcje dla leniwych lub tych co mają wiecznie mało czasu 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, menior napisał:

A czy ten garaz jest niezbedny 🤔 ja ten produkt bym chcial polecic tym co chca na myjni umyc auto ze sztuka i czyms na szybko potem przeleciec (na sucho) wiec opcja garazu moze byc czasem  nieco problematyczna 

Ja raczej myślę że te 6 godzin to kwestia deszczu itp. Pewnie chodzi o to by powłoka w pełni związała się z lakierem.

A co z temperaturą aplikacji? Idzie jesień. Załóżmy że umyję auto zgodnie ze sztuką na bezdotyku, na koniec po spłukaniu demiralka rozumiem że mogę zaaplikować powłokę a następnie zebrać resztki wody ręcznikiem typu twisted pile? Czy bardziej WS Gentleman Basic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Godzinę temu, FilipO napisał:

Ja raczej myślę że te 6 godzin to kwestia deszczu itp. Pewnie chodzi o to by powłoka w pełni związała się z lakierem.

A co z temperaturą aplikacji? Idzie jesień. Załóżmy że umyję auto zgodnie ze sztuką na bezdotyku, na koniec po spłukaniu demiralka rozumiem że mogę zaaplikować powłokę a następnie zebrać resztki wody ręcznikiem typu twisted pile? Czy bardziej WS Gentleman Basic? 

Tak kwestia deszczu i nie brudzenia lakieru  😉

Temperatura aplikacji nie ma tu wielkiego wpływu oczywiście póki nie robimy tego na pełnym słońcu lub w mrozie.

Co do aplikacji na mokro są dwa sposoby:

1. Mokre auto pryskasz produktem i ponownie je splukujesz demi. Pamiętaj tylko że w tych programach z demi jest też jakaś chemia typu osuszacz.

2. Mokre auto opryskujesz I wcierasz fibra,  zostanie już bardzo mało wody lub w ogole to mozna poprawic jeszcze jakims recznikiem. Jak masz wytrzeć do sucha to w mojej opinii lepiej użyć czystej wody niż demi z dodatkiem osuszacza (co myjnia to różnej jakości ten ostatnio program).

Do końca tyg na Youtube i naszej stronie znajdziecie tutorial do tego produktu gdzie będzie pokazany każdy typ aplikacji  🙂

1 godzinę temu, menior napisał:

A czy ten garaz jest niezbedny 🤔 ja ten produkt bym chcial polecic tym co chca na myjni umyc auto ze sztuka i czyms na szybko potem przeleciec (na sucho) wiec opcja garazu moze byc czasem  nieco problematyczna 

Tu tak jak kolega wyżej pisał, chodzi o pełną trwałość i pełne wiązanie. Produkt jest tak skonstruowany żebyście mogli to używać na różne sposoby I żebyście go mogli dopasować do swoich potrzeb. Prawda jest taka że większość I tak czymś pryska co jakiś czas więc jeśli nie masz możliwość I aplikacji z pozostawieniem na 6h auta w garazu to nie musisz się martwić ,  wystarczy że co jakis czas przy okazji mycia zaappikujesz go na mokro lub nim osuszysz auto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cleantechco  ale wiecie w czym problem 😉 produktow ktorych po kazdym myciu moge podbic i miec efekt jak dipiero nalozony jest cala masa na rynku,i takich argumentow nie moge uzywac mowiac o trwalosci! Podam przyklad na produkcie konkurencji bardzo podobnego do Covera,Dodo Juice Future Armour polozony byle jak,bez przygotowania,garazowania itp.lezy spokojnie 2/3 miesiace...a kosztuje polowe tego co Cover,wasz Cover jesli ma byc hitem musi byc po prostu lepszy bez argumentow o podbijaniu przy kazdym myciu 😉 piszac o 9 miesiacach poprzeczke postawiliscie wysoko 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
3 godziny temu, menior napisał:

@cleantechco  ale wiecie w czym problem 😉 produktow ktorych po kazdym myciu moge podbic i miec efekt jak dipiero nalozony jest cala masa na rynku,i takich argumentow nie moge uzywac mowiac o trwalosci! Podam przyklad na produkcie konkurencji bardzo podobnego do Covera,Dodo Juice Future Armour polozony byle jak,bez przygotowania,garazowania itp.lezy spokojnie 2/3 miesiace...a kosztuje polowe tego co Cover,wasz Cover jesli ma byc hitem musi byc po prostu lepszy bez argumentow o podbijaniu przy kazdym myciu 😉 piszac o 9 miesiacach poprzeczke postawiliscie wysoko 😉

Nie pisze że trzeba podbijać. Po prostu wiem jak wygląda że często użytkownik nie może się powstrzymać I tak czymś przeleci całe auto  😉 9 miesięcy jest przewidziane na sezon wiosenno jesienny czyli od około marca jak nie sola do końca roku. W przypadku najgorszego okresu to grudzień -  marzec jak najbardziej możliwe  (4 miesiace) 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
12 minut temu, Kamsyyo napisał:

Ktoś już rozpoczął testy na forum? MI się takie nowości podobają. A jak wypada z zabezpieczeniem porównując do wosków?

To produkt który ma zastąpić wosk 😉 szybka aplikacja ,  trwałość,  zabezpieczenie, bardzo mocne hydro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, cleantechco napisał:

To produkt który ma zastąpić wosk 😉 szybka aplikacja ,  trwałość,  zabezpieczenie, bardzo mocne hydro.

Można go używać jako podbicie jakiegoś wosku? Czy może sie nie przyjąć lub naruszyć wosk?

I jak wypadnie na plastikach nielakierowanych? Czy może lepiej dedykowanych dressingów używać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
58 minut temu, Kamsyyo napisał:

 

Można go używać jako podbicie jakiegoś wosku? Czy może sie nie przyjąć lub naruszyć wosk?

I jak wypadnie na plastikach nielakierowanych? Czy może lepiej dedykowanych dressingów 

Ogólnie można na wszystko z tym ze na wosku ciężko przewidzieć trwałość  🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wpadł COVER 😁 aplikacja calkiem przyjemna i ten zapach (cos jakby jablko i cynamon 🤔) sliskosc miazga,reszte bedziemy testowac.Aplikacja jako trwala powloka,poprzedzona dekontaminacja,szybkim one stepem i tak jak zalecane auto w garazu do rana 

20201013_175827.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.