Skocz do zawartości

Etykiety


peciu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
19 godzin temu, yas napisał:

Czes, radzilbym dobrze ukryc Ten temat ! spodziewajcie sie odzewu firm,  o ochrone praw autorskich (wizerunku)

przecież w środku beda ich produkty to o co maja sie czepiać? Ja rozumiem jakby ktos sobie zaczął produkować taki deiron i zrobił etykiety adbl'a, ale w mojej ocenie to nie ma nic do praw autorskich bo fiormy nie sprzedaja takich etykiet na butelki a jakos radzić sobie trzeba

  • Okay 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi @Streat w pełni się zgadzam.

Gdybym sprzedawał "chemię" z etykietami albo same etykiety to oczywiście muszę mieć licencję na używanie loga (znaku towarowego) dalej firmy.

W tym przypadku o obrocie gospodarczym nie ma mowy.

No chyba, że naruszenie wynika z innych przepisów ale odpowiedzi nie uzyskałem.

Podmieniłem etykiety w pierwszym poście, poprawiłem delikatnie jakość.

@Tomas-sg wpadło kilka pozycji z listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie trochę o prawach autorskich 🙂 W teorii nie macie prawa wykorzystywać wizerunku firmy bez ich zgody. 

Cytat

Art. 78 ust. 1 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Twórca, którego autorskie prawa osobiste zostały zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania. W razie dokonanego naruszenia, może także żądać, aby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności, aby złożyła publiczne oświadczenie o odpowiedniej treści i formie. Jeżeli naruszenie było zawinione, sąd może przyznać twórcy odpowiednią sumę pieniężną tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę lub - na żądanie twórcy - zobowiązać sprawcę, aby uiścił odpowiednią sumę pieniężną na wskazany przez twórcę cel społeczny.

albo

Cytat

Art. 24 Kodeksu cywilnego

§ 1. Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności, ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie, może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.

§ 2. Jeżeli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrządzona szkoda majątkowa, poszkodowany może żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych.

§ 3. Przepisy powyższe nie uchybiają uprawnieniom przewidzianym w innych przepisach, w szczególności w prawie autorskim oraz w prawie wynalazczym.

Poczytajcie sobie o tym głębiej, bo jest tego mnóstwo w sieci i nie tylko 🙂 

Ja bym miał bulwersik, gdybym zrobił sobie ganc logo, a chłopaki z photoshopem przerobiliby mi to na etykiety bez mojej wiedzy, ładu, składu.

To jakbyście kupili buty NIKE, włożyli do kartonu od Trampków z giełdy i sprzedawali oklejony karton znaczkami NIKE, bo przecież but ten sam. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, Karbo napisał:

To jakbyście kupili buty NIKE, włożyli do kartonu od Trampków z giełdy i sprzedawali oklejony karton znaczkami NIKE, bo przecież but ten sam.

Problem pojawi sie jak ludzie zaczną sprzedawać takie rozlewki na szeroką skale. Ale jeżeli kupujesz 5L takiego vampira i sobie zrobisz etykiete po to aby wiedziec co jest w butelce dla własnego użytku to co w tym złego? Taki ADBL nie sprzedaje pustych butelek z etykietami odpowiadajacymi dany produkt, a kupowanie 1L czy 500ml mija sie z celem skoro masz juz 5L. Ja osobiscie tak robie że kupuje mniejsze opakowanie co nie jest ekonomiczne bo takie APC Adbl'a 5L kosztuje 50 zł a 1L 25zł i gdzie tu logika i sens? 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment, moment. W tym momencie zaczynam się troszkę niepokoić i zastanawiać nad udostępnieniem etykiet. Są one niemal 1:1 z etykietą producenta. Mam ich ze 40 sztuk i czekają już w chmurze tylko na wklejenie linka. Zastanawia mnie, dlaczego udostępniając coś, co stworzyłem sam, na wzór czyjejś pracy, całkiem za darmo, nie czerpiąc żadnych korzyści, mam mieć problemy? Szkoda jakby z chęci pomocy, mogło wyniknąć coś nieprzyjemnego...

Zrzut ekranu 2020-09-17 o 18.09.06.png

  • Lubię to 2
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Mateczek Mega ❤️ naprawde kawał dobrej roboty 😄 a co do samych etykiet, to po pierwsze Ty na tym nie zarabiasz, po drugie producenci na tym nie tracą ponieważ takowych etykiet nie sprzedają wiec szkoda materialna tutaj nie występuje. Nie ma gotowych butelek z etykietami wiec nie narazasz na strate danego producenta. Po za tym nie sadzę żeby firma chciało sie takie cos robić. 

Ewentualnie schowac ten temat dla producentów 😉 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateczek rozpowszechniasz pracę z użytym znakiem towarowym na którego użycie nie masz zgody właściciela. A teraz ciekawa luka prawna, jeśli umieścisz je na swoim dysku google i podasz komuś link bezpośrednio, nie na publicznym forum to jest to już legalne (a przynajmniej papuga cię za to wybroni). Poza tym żaden producent na forum się do tego nie przyczepi bo skończy jak RRC z opinią wśród użytkowników - akurat firmy autodetailingowe, w dobie dzisiejszej konkurencji, muszą dbać o marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, vlodek2532 napisał:

rozpowszechniasz pracę z użytym znakiem towarowym

ale czy czasem nie dotyczy to obrotu gospodarczego

Spoiler

2. Uprawniony z prawa ochronnego na znak towarowy, na który udzielono
prawa ochronnego z wcześniejszym pierwszeństwem, może zakazać innej osobie
bezprawnego używania w obrocie gospodarczym znaku identycznego:
1) ze znakiem towarowym, na który udzielono prawa ochronnego
z wcześniejszym pierwszeństwem na rzecz tego uprawnionego w odniesieniu
do identycznych towarów;
2) lub podobnego do znaku towarowego, na który udzielono prawa ochronnego
z wcześniejszym pierwszeństwem na rzecz tego uprawnionego w odniesieniu
do towarów identycznych lub podobnych, jeżeli zachodzi ryzyko
wprowadzenia odbiorców w błąd, które obejmuje w szczególności ryzyko
skojarzenia znaku ze znakiem towarowym, na który udzielono prawa
ochronnego z wcześniejszym pierwszeństwem na rzecz tego uprawnionego;
3) lub podobnego do renomowanego znaku towarowego, na który udzielono
prawa ochronnego z wcześniejszym pierwszeństwem na rzecz tego
uprawnionego w odniesieniu do jakichkolwiek towarów, jeżeli używanie tego
znaku bez uzasadnionej przyczyny przynosi nienależną korzyść lub jest
szkodliwe dla odróżniającego charakteru lub renomy znaku wcześniejszego.
©Kancelaria Sejmu s. 138/145
21.07.2020
21. Naruszenie prawa ochronnego na znak towarowy, o którym mowa
w ust. 2, polega także na używaniu znaku towarowego:
1) jako nazwy handlowej lub nazwy przedsiębiorstwa albo jako części tych
nazw, chyba że pozostaje ono bez wpływu na możliwość odróżnienia towarów
w obrocie;
2) w reklamie stanowiącej czyn nieuczciwej konkurencji zgodnie z art. 16 ust. 3
i 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji
(Dz. U. z 2019 r. poz. 1010 i 1649).

 

Godzinę temu, vlodek2532 napisał:

jeśli umieścisz je na swoim dysku google i podasz komuś link bezpośrednio, nie na publicznym forum to jest to już legalne

@BiałyGTi w takim razie pytanie czy jest możliwość aby temat był widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.