PressionLife Posted August 22, 2020 Report Posted August 22, 2020 Cześć Potrzebuje Waszej rady, w zaopatrzeniu się w produkty które są potrzebne do pielęgnacji auta. Wnętrze ogarniam, chodzi mi o mycie samochodu w warunkach blokowych, miejskich ? Mieszkam w bloku, jedyny dostęp do mycia to myjnia samoobsługowa. Chciałem zaopatrzyć się we wszystko co mi potrzebne by umyć auto np na myjni samoobsługowej np na dwa wiadra. Mieszkam w bloku nie mam możliwości nigdzie umyć auta po za myjnia samoobsługowa. Budżet ruchomy jest ale ze względu na ilość rzeczy do zrobienia wstępnie ustalam 100-150 zł. Co mam: FLUFFY DRYER 90x60 Ręcznik do Osuszania Lakieru 2 sztuki K2 Rotton Marketowe mikrofibry Zwracam się z pomocą do Was bo zawsze dobrze mi doradzacie. Myśle ze dużo potrzebne, nie mam wiader, szamponu, Pianownica ale to duży koszy mi się wydaje a chciałbym porządnie zacząć myć samochód jakoś spróbować w tych warunkach miejskich - będę wdzięczny za każda radę
Marcin1992 Posted August 22, 2020 Report Posted August 22, 2020 @PressionLife mycie na 2 wiadra w myjni bezobslugowej trochę ciężkie do wykonania. Chyba że jak będzie kolejka to postawisz znak NIECZYNNE A tak serio ja tak myje na myjni na końcu miasta gdzie mało kto tam jeździ. Też mieszkam w bloku i z tym właśnie jest lipa ze niema takiego miejsca DZIKIEGO.
Moderator Domel Posted August 22, 2020 Moderator Report Posted August 22, 2020 29 minut temu, PressionLife napisał: FLUFFY DRYER 90x60 Ręcznik do Osuszania Lakieru 2 sztuki Daruj sobie. Ta technologia to przeszłość. Raz na kwartał suszę nimi auto i pluję sobie w brodę. Potrzebuje 3 żeby dosuszyć porządnie pojazd. Wybierz ręczniki Twisted Pile, np WorkStuff King i Prince, Fireball, Shiny Garage Extreme, albo EliteDetailer Fluffy Frog 31 minut temu, PressionLife napisał: Marketowe mikrofibry Byle gramatura +360 A do kół, felg, wnęk polecam legendarne Janki
PawelRDM Posted August 26, 2020 Report Posted August 26, 2020 Ja jako blokers odnalazłem swojego świetego grala. Mianowicie ADBL TFR z opryskiwacza ciśnieniowego oraz No Rinse z gąbka BRS. Dwa wiadra tylko weekendowo u teściów. Jednak koszty sprzętu o którym tu mówię są znacząco wyższe niż 150 zł. Niestety . Pewnie ktoś powie ze TFR jest za silny na częste mycie, ale jego moc można przecież regulować rozcieńczeniem. Jeśli samochód jest tylko poryty kurzem wybieram pianę aktywna na myjni zamiast TFR.
FilipO Posted August 26, 2020 Report Posted August 26, 2020 5 godzin temu, PawelRDM napisał: Ja jako blokers odnalazłem swojego świetego grala. Mianowicie ADBL TFR z opryskiwacza ciśnieniowego oraz No Rinse z gąbka BRS. Dwa wiadra tylko weekendowo u teściów. Jednak koszty sprzętu o którym tu mówię są znacząco wyższe niż 150 zł. Niestety . Pewnie ktoś powie ze TFR jest za silny na częste mycie, ale jego moc można przecież regulować rozcieńczeniem. Jeśli samochód jest tylko poryty kurzem wybieram pianę aktywna na myjni zamiast TFR. Idealny zestaw Nie jest tani ale .. sprawdza się w 95% przypadków. Spróbuj sobie też w oprysku Auto Foam od Bilt Hamber. 1
lodowa Posted August 26, 2020 Report Posted August 26, 2020 ja zasugerowałbym tylko gąbke od @Soft99 jest bardzo delikatna i ksoztuje 39 zł około a nie jak BRS okolo 200 ...
PawelRDM Posted August 26, 2020 Report Posted August 26, 2020 Mam obie. Jakoś BRS daje mi większy komfort psychiczny
maciek25 Posted August 28, 2020 Report Posted August 28, 2020 Tak na prawdę dwa wiadra to nie jest konieczność. Jedno wiadro z separatorem w większości przypadków w zupełności wystarczy. Kup sobie wiadro z przykrywką, żeby nic Ci się w samochodzie nie rozlało np.: https://www.detailing-house.pl/good-stuff-wiadro-mycie +separator np.: https://www.detailing-house.pl/work-stuff-separator-brudu-czarny-nowy Do tego jakaś rękawica z mikrofibry np.: https://www.detailing-house.pl/produkt/work-stuff-storm-wash-mitt/ Szampon np. taki neutral: https://www.detailing-house.pl/fx-protect-car-shampoo-500ml Po umyciu i spłukaniu ostatnim programem osuszasz sobie samochód nawet tym ręcznikiem, który już masz i fajnie byłoby położyć jakiegoś QD np.: https://www.detailing-house.pl/funky-witch-botox-quick-detailer-500ml Wiadomo możesz sobie to rozbudować o jakiś deironizer do felg, środek na owady itd. Wszystko zależy czego potrzebujesz i śmiało można sobie ogarnąć samochód w bezpieczny sposób na bezdotyku Jak będziesz chciał złożyć zamówienie na detailing-house.pl to napisz, że jesteś z kosmetykaaut.pl to dostaniesz rabacik.
PressionLife Posted August 29, 2020 Author Report Posted August 29, 2020 @Marcin1992 Ja mieszkam też na końcu miasta, jedyna opcja to wieczorową porą gdy nikogo nie ma, innego rozwiązania niestety nie widzę, będę próbować wkurza mnie ciągle spłukane auto @Domel Dzięki, rozglądam się w sklepach za tym "Janem" będę testować @PawelRDM Mega ! Ja niestety ani u Teściów, ani Rodziców, Ani u Siostry nie mam możliwości, każdy mieszka w bloku @Maciek25 Tobie najbardziej dziękuje, podoba mi się taki zestaw, będę zapewne pisać do nich chyba, że coś u siebie stacjonarnie uda się kupić ale raczej nie będę szukać na sile tylko gdzie korzystniej. Wielkie dzięki. Co do wiadra, kojarzę, że gdzieś chyba miałem takie około 5 L także zakup mi odpadnie tego produktu, bo to jest zwykłe wiadro seperator raczej powinien pasować, nie ?
maciek25 Posted August 30, 2020 Report Posted August 30, 2020 Musiałbyś poszukać w internecie średnicę separatora. Jeżeli będzie pasować do Twojego wiadra to śmiało możesz go używać Fajnie jakby wiadro miało pokrywkę żeby nic Ci się w samochodzie nie wylało.
PawelRDM Posted August 30, 2020 Report Posted August 30, 2020 W dniu 26.08.2020 o 15:07, FilipO napisał: Idealny zestaw Nie jest tani ale .. sprawdza się w 95% przypadków. Spróbuj sobie też w oprysku Auto Foam od Bilt Hamber. Lepiej domywa nic CT citrus foam ? Jej z oprysku nie próbowałem co prawda ale z pianownicy i byłem średnio zadowolony z efektów. Jest mocniejsza ?
analyzator Posted August 30, 2020 Report Posted August 30, 2020 @PressionLife wiadro 5l to trochę mało. W Castoramie nasz wiadra za chyba 4zl. Grit jest z plastiku można dociąć.
PressionLife Posted November 11, 2021 Author Report Posted November 11, 2021 W dniu 28.08.2020 o 09:59, maciek25 napisał: Tak na prawdę dwa wiadra to nie jest konieczność. Jedno wiadro z separatorem w większości przypadków w zupełności wystarczy. Kup sobie wiadro z przykrywką, żeby nic Ci się w samochodzie nie rozlało np.: https://www.detailing-house.pl/good-stuff-wiadro-mycie +separator np.: https://www.detailing-house.pl/work-stuff-separator-brudu-czarny-nowy Do tego jakaś rękawica z mikrofibry np.: https://www.detailing-house.pl/produkt/work-stuff-storm-wash-mitt/ Szampon np. taki neutral: https://www.detailing-house.pl/fx-protect-car-shampoo-500ml Po umyciu i spłukaniu ostatnim programem osuszasz sobie samochód nawet tym ręcznikiem, który już masz i fajnie byłoby położyć jakiegoś QD np.: https://www.detailing-house.pl/funky-witch-botox-quick-detailer-500ml Wiadomo możesz sobie to rozbudować o jakiś deironizer do felg, środek na owady itd. Wszystko zależy czego potrzebujesz i śmiało można sobie ogarnąć samochód w bezpieczny sposób na bezdotyku Jak będziesz chciał złożyć zamówienie na detailing-house.pl to napisz, że jesteś z kosmetykaaut.pl to dostaniesz rabacik. Cześć Wróciłem po długiej przerwie. Dziękuje wszystkim którzy udzielali się w temacie, Tobie za wytłumaczenie mi, jest to teraz dla mnie klarowne.
therioon Posted December 29, 2021 Report Posted December 29, 2021 mam powlokę - myje na bezdotykowo i osuszam ręcznikiem po spryskaniu np prostaffem płukam samochód z brudu raz na tydzień , czasami dwa jak jest ciężka pogoda Na dwa wiadra myje czasami ale w lecie
Syrio Posted December 29, 2021 Report Posted December 29, 2021 Godzinę temu, therioon napisał: mam powlokę - myje na bezdotykowo i osuszam ręcznikiem po spryskaniu np prostaffem płukam samochód z brudu raz na tydzień , czasami dwa jak jest ciężka pogoda Na dwa wiadra myje czasami ale w lecie
therioon Posted December 29, 2021 Report Posted December 29, 2021 Może a u mnie się sprawdza , i jakoś rys nie ma Stosuje się do tego że mając nałożona powłokę przynajmniej raz w tygodniu spłukać auto obficie woda robię to już 3 lata , czasami nawet 2 razy w tygodniu
analyzator Posted December 29, 2021 Report Posted December 29, 2021 @therioon Mamusie oszukasz, tatusia oszukasz ale lampy inspekcyjnej nie oszukasz 2
MMCzysci Posted December 29, 2021 Report Posted December 29, 2021 @analyzator, miszcz Wyryte w skale z S20 FE 5G
Syrio Posted December 29, 2021 Report Posted December 29, 2021 @therioon no widocznie oszukujesz fizykę i logikę. Nie mam nic do poglądów czy wierzeń, jakichkolwiek. Ale to jest forum o detailingu i takie stwierdzenia przeczą doświadczeniom wielu osób, więc sorry ale mogą wzbudzić tu jedynie wspólczucie i sugestie edukowania się.
therioon Posted December 29, 2021 Report Posted December 29, 2021 @therioon no widocznie oszukujesz fizykę i logikę. Nie mam nic do poglądów czy wierzeń, jakichkolwiek. Ale to jest forum o detailingu i takie stwierdzenia przeczą doświadczeniom wielu osób, więc sorry ale mogą wzbudzić tu jedynie wspólczucie i sugestie edukowania się.Wiem ze wam się to nie podoba , ja trochę inaczej podchodzę do tych spraw Ma mi się podobać , sam sobie kładę na samochód powłokę , sam przygotowuje lakier Oczywiście pod lampa coś się znajdzie , ale jest tego mnie niż myślicie Ostatnio byłem autem w studiu , bo kupiłem nowe auto i chce żeby mi założono powłokę lepsza niż ta która ja kładę I moje auto oglądał przy okazji fachowiec z waszej dziedziny i stwierdził że jest naprawdę fajnie utrzymany lakier Był delikatnie zdziwiony jak mu powiedziałem co robię , tak jak wy Żeby nie było nie polecam jak ktoś ma ciężka rękę do lakieru Pozdrowienia 1
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now