Skocz do zawartości

Problem z myjką Nilfisk - dobijanie ciśnienia


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jeśli ten temat już się przewijał, to proszę o przeniesienie, ale nie mogłem nic znaleźć.

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem ciągłego dobijania ciśnienia w mojej myjce Nilfisk z serii E. Gdy się nią pracuje, problem znika i nie ma żadnego przerywania, dobijania itp. W momencie gdy zaprzesta się pracy i nie wyłączy urządzenia, co 2-3 sekundy myjka zachowuje się, jakby brakowało jej wody i zaczyna dobijać ciśnienie. Od czego zacząć poszukiwania? Czy może być to kwestia uszczelnień? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mumins Mialem podobnie z myjka Parkside. Zaczalem od pistoletu - popuszczal wode wiec cisnienie spadalo no i myjka musiala dobijac. Rozebralem pistolet i zwiekszylem sile sprezyny dociskajacej kulke, ktora zamyka przeplyw. Od tego czasu jest spokoj. Tylko mocniej trzeba naciskac na spust 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też być uszkodzony zawór start-stop, ja u siebie go wymieniałem, koszt 40-50zł w zależności od źródła, lub któryś oring w pistolecie delikatnie puszcza. Zacznij od najtańszej opcji, czyli wymiany oringow w pistolecie, bo takie częste dobijanie może uszkodzić silnik i wtedy naprawa średnio opłacalna (info od serwsianta, który mi rozwiązał problem po objawach i kazał wymienić start/stop)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Problem rozwiązany, faktycznie jest to zaworek od Start Stop. Wystarczy dokładnie wyczyścić całość z osadu wapiennego, szczególnie należy zwrócić uwagę na drożność dwóch otworów w nakrętce.  Przesmarować oring i poskładać. Do odkręcenia zaworu jest potrzebny klucz 25 mm. Zawór należy dokręcić z siłą 6 Nm.  

Start-stop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Zakupiłem kilka tygodni temu Nilfiska E150 i zaczęło się dziać dokładnie to samo. Przy drugim aucie niestety poszedł dym z silnika. Myjka poszła na serwis i wróciła sprawna, jednak co jakiś czas jak jej nie używam dobija ciśnienie, takie dwu sekundowe pompowanie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ale u mnie zaczyna się tak że dobija ciśnienie co jakiś czas a potem sama od siebie wystartuje i silnik idzie bez przerwy. Jak nie usłyszę to po chwili idzie dym i myjka już nie działa. Za pierwszym razem naprawili i odesłali. Za drugim razem powiedzieli że myjka jest sprawna i ja coś kombinuje potem zaczęli wymyślać że mam wodę zgazowaną. Ogólnie nie polecam. Serwis masakra.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 7.08.2021 o 00:21, bigsmith21 napisał:

wymyślać że mam wodę zgazowaną. Ogólnie nie polecam. Serwis masakra.

ahh te serwisy w polsce, czego to oni nei wymyslą aby klienta zbyc i wcisnac mu uszkodzony sprzet... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

no co ty para? 
na 100% zawór start/stop. Zdemontuj dokładnie cały zawór wyczyść, nasmaruj smarem silikonowym lub białym i poskładaj.
Pamiętaj, że zawór składa się z dwóch części, druga jest głębiej w głowicy i również posiada oring, który także trzeba nasmarować.
Koniecznie odłącz wąż od głowicy, wyciągnij sprężynkę i plastikowy zaworek. Zaworek także trzeba wyczyścić a oring nasmarować smarem.

W razie problemów z demontażem drugiej części zaworu start/stop pisz śmiało.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.