Skocz do zawartości

Good Stuff SiO2 Wax


FilipO

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze wrażenie, oraz porównanie nowości od @Good Stuff - SiO2 do Good Stuff Show Wax. 

20200720_143605.jpg.3eccb3acd9628f1e07866c13f57eeadb.jpg

20200720_143611.jpg.cd934e02e6c0d5c57a77b4c6f15d22e6.jpg

 

Opis ze strony Good Stuff:

SiO2 Wax - to wosk stworzony z myślą o zabezpieczaniu lakieru. Nadaje niesamowitej szklistości na lakierze. Chroni lakier przed brudem i innymi szkodliwymi czynnikami. 

Główne cechy:

Łatwość aplikacji i docierania 

Przyjemny zapach

Silny efekt hydrofobowy

Wysoki połysk

Zawiera SiO2 w składzie

Trwałość na poziomie 4 miesięcy

Sposób użycia:

Aplikuj na czyste i suchy lakier

Rozprowadź cienką warstwę wosku na powierzchni za pomocą aplikatora

W zależności od warunków dotrzyj wosk mikrofibrą po około 5-10 minutach

 

A w praktyce:

Lakier nie był specjalnie przygotowywany. W marcu otrzymał One Stepa, a przed samym nałożeniem wosku użyłem jedynie CP Erasera (na lakierze leżał dogorywający P&S Bead Maker).

Zapach? Pomarańcza, bardzo przyjemny. Aplikacja? Prosta, aczkolwiek muszę wspomnieć iż, Show Wax-a wystarczy dosłownie odrobina, łatwo się rozsmarowuje oraz dociera, natomiast SiO2 jest troszkę bardziej tępy przy aplikacji oraz docieraniu, a także trzeba go nabrać znacznie więcej ze słoiczka. Sam słoiczek jest moim zdaniem mega - dobry pomysł z matowym szkłem. Docierałem po kilku minutach -> coś koło 5-6 minut, bez większego problemu, bez mazów, aczkolwiek fragment drzwi od którego zacząłem zdążył po 7 minutach już lekko przyschnąć, przez co czuć było opór pod fibrą. 

20200721_155105.jpg.c27a5366acf7db7531c2a0ca820cb7e5.jpg

20200721_154600.jpg.6a530f4688ccf1768198e57f426abe6a.jpg

SiO2 vs Show Wax 

SiO2 po lewej stronie, Show Wax po prawej. 

Różnice w wyglądzie ? Po zdjęciu taśmy i usunięciu resztek kleju - BRAK. Tak, gołym okiem nie widzę absolutnie żadnej różnicy pod względem wyglądu pomiędzy tymi woskami. Oba dodają przyjemnego blasku, głębi lakierowi, natomiast nie jestem w stanie powiedzieć na oko, co gdzie leży. 

20200731_192202.jpg.001c54d64b2ac5ca0777ce56eb2d8b48.jpg

Kropelki?

Tu z atomizera (z butelki 200ml ADBL)

20200723_190856.jpg.5aaed6d6631a9476c5727f2f419f6476.jpg

A tutaj po deszczu:

20200803_203302.jpg.41889f01e16a0d04ba519c9bfd6e63db.jpg20200803_203250.jpg.25aa6c24f4ab69cd9fd8a7e087401282.jpg

 

20200803_203215.jpg.8af867ef8b8591dbcd083ee661ca1dfa.jpg

Testu trwałości niestety nie przeprowadzę, ze względu na to iż najprawdopodobniej do połowy miesiąca wpadnie na auto powłoka od FX Protect. Z moich obserwacji (na innym lakierze) Show Wax wytrzymał już ponad 2 miesiące jazdy miejskiej (przebieg 400-500km). 

+ SiO2

+ Zapach

+ Słoiczek 

+ Docieranie 

+ Look 

- SiO2

- Cena ? 50 ml / 89 zł. 

- Aplikacja -> zmniejszona wydajność w stosunku do Show Wax-a

Podsumowując. Wosk posiada świetny zapach, przyjemną aplikację, docieranie, dobre kropelki. Pod względem wyglądu, na lakierze Soul Red jest bardzo, bardzo, bardzo podobny do tego co daje Show Wax. Gdybym miał wybrać któryś z tych dwóch ponownie ? Hmm, jak dla mnie Show Wax, ale wyłącznie ze względu na jego banalną aplikację, choć nie pasuje mi w nim do końca zapach. @Good Stuff może by tak zapakować Show Wax-a w słoiczek od SiO2 + dodać równie przyjemny zapach? Wtedy jak dla mnie ideał. Kwestia trwałości w tym wypadku, drugorzędna. 

 

  • Lubię to 4
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Aivars napisał:

Czyli wychodzi na to, ze jedyna widoczna roznica pomiedzy SiO2 a SW bylaby ewentualnie w trwalosci ? 🤔

 

czy ktos ma jeszcze jakies inne spostrzezenia ? 

Nasze Polskie SiO2 tak ma 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Aivars napisał:

Czyli wychodzi na to, ze jedyna widoczna roznica pomiedzy SiO2 a SW bylaby ewentualnie w trwalosci ? 🤔

 

czy ktos ma jeszcze jakies inne spostrzezenia ? 

Sprawdzę jeszcze hydro na bezdotyku, ale jak dla mnie - tak,  wyłącznie różnica w trwałości bedzie w przypadku jasnego lakieru,  który jest w dobrym stanie. Pytanie jak to będzie wyglądać przy innych kolorach. Różnica w stosunku do gołego lakieru będzie znaczna, ale gdy ju, będzie miał konkurenta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D@ViD A ze tak zapytam, po co testowac trwalosc, w woskach? Ktore w wiekszosci, jak sa prawdziwymi woskami, sluza do "show car" 😆
Od trwalosci, to szukajmy sealantow, lub powlok. Albo takich past, jak Fusso. Ale woski z gory, nie powinny byc mierzone trwaloscia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bielutomek to dlaczego producenci podawaja przybliżoną trwałość? Oraz wszyscy zawsze pytają ile "poleży" wosk. Tez sądzę że trwałość w woskach to drugorzędowa sprawa, ale jednak trzeba zwrócić uwagę. 

Dla mnie wosk to trzeba oceniać w takich kategoriach:

1. Aplikacja 

2. Docieranie

3. Wydajność

4. Look 

5. Hydro ( tutaj jescze zwrócić uwagę na zdolności samooczyszczenie lub bardziej samo osuszania się lakieru) 

6. Trwałość (przede wszystkim dystans a nie czas) 

 

Temat wyczerpany z mojej strony. Pozdrawiam ✌️

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zarzucony sio2 wax na całym aucie. Przygotowanie lakieru ? Mycie (GS Pure Shampoo), iron, glinka, Fireball Ultimate Paintwork Cleaner + kolejne mycie (CleanTech Tech Cleaner).

Tak na szybko, aplikacja bardzo przyjemna chociaż początkowo wyczuwalny lekki opór aplikatora. Docieranie w moim przypadku dość późno - zrobiłem połowę samochodu (kombi) i dopiero zaczynałem docierać. Myślę, że w miejscu gdzie zaczynałem wosk leżał dobre 20+ minut. Z docieraniem problemu nie było aczkolwiek warto wybrać cieńsza fibrę, włochate grubasy zostawiają niestety sporo włosia.

I właśnie to bym zaliczył do jednego z minusów. Kolejny to słabe kropelkowanie ale ja jestem przyzwyczajony do płynnych siuwaksów jak CCWG/SSW.

 

Będę robił update'y w tym temacie, zamierzam ten wosk wykończyć na maxa bez żadnego podbijania QD. Jutro jeśli pogoda dopisze przygotuję tylne drzwi, zarzucę od nowa sio2 + colliego i CCWG. Zobaczę przy okazji jak z przyciąganiem kurzu radzi sobie nowy wosk GS.

 

 

P1010070.JPG

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem wcześniej - przygotowałem lakier a dokładniej tył samochodu do ponownej aplikacji wosku. Na całość poleciała piana, tech cleaner w dość dużym stężeniu, fireball UPC i dodatkowo wymyte Surface Agentem.

Aplikowane woski to Collinite 476s, CC Water Gold oraz Good Stuff Sio2. Każdy dostał osobny aplikator i fibrę. Na temat aplikacji się nie wypowiadam, wcześniej coś już na jej temat wspominałem. Tym razem będąc przy aplikacji Sio2 nałożyłem bardzo małą ilość i docierałem po równej minucie. Niestety ale nadal wosk się bardzo klei do fibry i wyciąga włoski. Ten mini test był po to aby zobaczyć czy wyciąganie włosków z puszystych fibr było spowodowane zbyt długim czasem od nałożenia do dotarcia wosku czy jednak nie. Wychodzi na to, że klei tak czy siak.

Różnic między tymi trzema woskami oczywiście na moim detailingowym kolorze nie widać (widać za to na dokładce pod zderzakiem - CCWG najmocniej przyciemnil, Colli i GS na tym samym poziomie) ale też nie to jest celem tego testu. Jeśli chodzi o głębię i przyciemnienie to trzeba sprawdzić na innych kolorach lakieru.

 

Kurcze ciekawy jest ten wosk pomimo mankamentu z docieraniem - kropelki kilka godzin po aplikacji ma na prawdę spoko, kropelki po kilku dniach (zdjęcie na samym dole) i ~150km słabe ale zrzut wody jak dla mnie przebija kocura od Prostaff - CC Water Gold. Siedziałem dzisiaj kilkanaście minut lejąc wodę na wszystkie 3 woski, Colliego nawet nie biorę pod uwagę w tym aspekcie testu - starcie było między sio2 i CCWG. I jak dla mnie sio2 wygrywa.

We wcześniejszym poście wspominałem że na całym aucie leży  najnowszy wosk od GS - leży nadal, nie będę go niczym podbijał, sprawdzę trwałość. Podzielony tył ma na celu przetestowanie przyciągania kurzu.

 

1- Dzisiejsi zawodnicy20200806_155043.jpg.2f058ecf33a2c69be12e8f7d6d53b326.jpg

2- Kropelki kilka godzin po aplikacji

20200806_171327.jpg.a4b189e43314d1e12c4db542721e910e.jpg

Porównanie zrzutu wody (filmu nie mam ale widać, że sio2 zrzucił pierwszy)20200806_171631_HDR.jpg.7dd4cffffff2e273b5590e366cf0ef35.jpg

Kropelki po 5 dniach od aplikacji i przebiegu ~150km

P1010304.JPG.c96aca8c6296e5dc05e5ecb3cd73ae9e.JPG

 

Będę informował jak to sie dalej rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, devilsky napisał:

czy ktoś zauważył czy wosk się wypaca?

Nie musisz pytać, sam dobrze to wyłapałeś

 

na wypacanie ma wpływ wiele czynników:

cleaner - potrafi się wypacać w połączenu z woskiem

wosk sam w sobie - np dsw lubi

temperatura otoczenia/słońce/ wilgotność - przyspieszone parowanie rozpuszczalnków i olejków może owocować w taką mgiełkę

grubość warstwy - im grupsza tym większa szansa bo więcej do odparowania, ale ogólnie grubsza warstwa ochronna jest pożądana

 

na srebrnych lakierach wiele osób nawet nie zauważy zamglenia,

na czarnych od razu kłuje w oczy

 

pocenie może występować, ale nie musi, jeżeli nie nie ma uporczywych powtarzających się mazów, to jest do przebolenia,

gorzej jak codziennie pojawiają się od nowa 😉

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2020 o 21:44, KiziorDZN napisał:

Tym razem będąc przy aplikacji Sio2 nałożyłem bardzo małą ilość i docierałem po równej minucie. Niestety ale nadal wosk się bardzo klei do fibry i wyciąga włoski.

Za coś podobnego wosk RRC "hybrid" (nie pamiętam hybryda czego to jest.)  został oceniony przez jednego z użytkowników forum negatywnie. Jakby nie było jest to utrudniona aplikacja 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Tomas-sg wiem o kim mowa 😄 

Co do aplikacji to do kazdego wosku trzeba podejść indywidualnie, jeden wosk lubi mięsiste fibry a drugi z krótkim włosiem i nie ma co pochopnie wydawać oceny 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomas-sg napisał:

Za coś podobnego wosk RRC "hybrid" (nie pamiętam hybryda czego to jest.)  został oceniony przez jednego z użytkowników forum negatywnie. Jakby nie było jest to utrudniona aplikacja 😁

Wiem wiem, mało się udzielam ale czytam i oglądam 🙂 Dla mnie to nie jest problem aby zmienić fibrę na taką, która tych włosków zostawiać nie będzie, ale jak już oceniamy produkt to i o tym warto wspomnieć. To oczywiście na końcową ocenę jakiegoś większego wpływu nie ma, dla mnie przy woskach liczy się coś innego niż taka błahostka. W końcu jest tak jak wyżej napisał @Streat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie była to aplikacja od nowa i zgodnie ze złotym standardem. Pod spodem jest CCWG i Fukupika, więc pocenie może nie występować w innych przypadkach. Ciekaw jestem tylko, czy u innych wystąpiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie co tu zaszło ? Pierwsze zdjęcie - aplikacja 6 dni temu, drugie - 3 dni temu. Przez te 6 dni zrobiłem ~50km z czego 3 ostatnie dni auto stoi w tym samym miejscu. Wczoraj tylko umyte z użyciem magifoam i szamponu Pure Shampoo od Good Stuff.

Co najlepsze - Collinite kropelkuje bez problemu, nie wspominając już o CCWG, którego nic nie rusza.

P1020277.JPG

P1020281.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost No i wykrakałeś 😉 musiałem docierać fibrą jeszcze przez dwa dni, auto stało w pełnym słońcu. Na szczęście wziąłem na urlop CCWG i jest po krzyku. Wychodzi na to, że nie lubi się z innymi specyfikami pod spodem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście nr 2:

Maska umyta,  Elite Detailer Car Paint Cleaner, mycie ponowne, ipa. Od przodu auta: prawa strona maski Sio2, lewa strona Pete's 53. Środek czysty.

Aplikacja na plus GS, docieranie na plus Pete's. Zapach GS- rozpuszczalnikowa pomarańcza, Pete's kokosik :)

Zobaczymy czy wystąpi wypacanie wosku.

IMG_20200813_165610ka.jpg.450a1f85fd2b8f81e22eb1b5693f6a01.jpgIMG_20200813_170136ka.jpg.909cfa03de5145a8245ff9484a201971.jpgIMG_20200813_170515ka.jpg.ac532ac374ccb617043aa1d0c6be2c9d.jpgIMG_20200813_170752ka.jpg.7a417a7c7fa93825d433a1bb1474329d.jpgIMG_20200813_170948ka.jpg.69088ac552425b03f523cf7439e96cda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już tego dalej chyba nie testuję, miało leżeć na aucie do śmierci, bez podbijania qd a że już po 2 dniach nie ma żadnego hydro to olewam temat i wracam do sprawdzonych rozwiązań. A mój wosk jest już w odpowiednim dziale.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.