Jump to content

Rdza pomocy

Recommended Posts

Witam jak w temacie z tyłu zauważyłem że pojawiła mi się rdza albo mi się wydaje na razie jest tego mało ale muszę to szybko ogarnąć  bo zacznie gnić całe nadkole  z prawej jak i lewej strony z tyłu auto opel astra H 2005 i pytanie czy ktoś wie czy były z tyłu plastikowe osłony ?  proszę o szybką pomoc z góry dzięki 

IMG_20200625_183649.jpg

IMG_20200625_183640.jpg

IMG_20200625_183620.jpg

• Moderator
55 minut temu, wolf25ss napisał:

opel astra H 2005

Astra, Focus, (...) znam to zaczyna się od tego skończy na blacharce.

To jak to ogarnąć  puki tego dużo nie ma a na to co mówisz reguły chyba nie ma szwagier ma nowego pasat i też mu zaczął gnić chciał bym konkrety usłyszeć to dziwne bo te asty gniły ino przy tej listwie bagażnika a tak to miały dobry ocynk 

a tak ogólnie to każde auto chyba gnije jak się nie ma garażu ja nie posiadam  mieszkam w bloku

46 minut temu, wolf25ss napisał:

To jak to ogarnąć  puki tego dużo nie ma a na to co mówisz reguły chyba nie ma szwagier ma nowego pasat i też mu zaczął gnić chciał bym konkrety usłyszeć to dziwne bo te asty gniły ino przy tej listwie bagażnika a tak to miały dobry ocynk 

a tak ogólnie to każde auto chyba gnije jak się nie ma garażu ja nie posiadam  mieszkam w bloku

Wiesz co to interpunkcja?

• Lubię to 8

Ja mam problem tu z rdzą a ty mi tu o interpunkcji 
Gdybyś miał z rdzą taki problem jak z interpunkcją to by nadkola nie było ;-)

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

• Lubię to 1
  • Haha 1

@wolf25ss ale czego oczekujesz od forum detailingowego? Przecież to rdza a nie rysa. Jedź do blacharza niech zrobi, zabezpieczy i po temacie. Im szybciej tym lepiej (taniej).

A czy były plastikowe nadkola? Zajedź do np inter cars i zapytaj czy są dostępne lub na allegro poszukaj.

W dniu 26.06.2020 o 10:57, wolf25ss napisał:

czy ktoś wie czy były z tyłu plastikowe osłony ?

Panie. To jest Opel. A Opel z tyłu musi gnić. Jak nie gnije znaczy, że w fabryce coś popsuli 😉

• Lubię to 2
  • Super 1
  • Haha 1

@wolf25ss chłopie, przecież ty od chyba dwóch tygodni tu ślęczysz i męczysz temat tych nadkoli. Przecież to jest forum o tematyce kosmetyki aut a nie klub miłośników blacharstwa i mechaniki. Są dziesiątki filmików na YT jak można sobie z czymś takim poradzić, są nawet gotowe zestawy na allegro. Chcesz, to zrób sobie sam, ale na bank przyjdziesz tu potem z pytaniem co zrobić z innym odcieniem po wysprayowaniu bazą nadkola. Najlepiej byłoby oddać do blacharza/lakiernika i niech to zrobi porządnie. 

• Lubię to 2

• Moderator

8 godzin temu, MMCzysci napisał:
W dniu 26.06.2020 o 12:35, wolf25ss napisał:

każde auto chyba gnije jak się nie ma garażu

Nie, nie każde.

Moje gnije stojąc w garażu pod kocem.... Focusy MK1 to dramat jeśli chodzi o korozję 😞

Mam takie wrażenie, że trochę za bardzo popadasz w panikę. Auto nie zgnije ot tak sobie w ciągu miesiąca a te ogniska trzeba po prostu usunąć, oczyścić blachę i zabezpieczyć.

Godzinę temu, wolf25ss napisał:

opel oplem te 1 wersje gniły na potęgę bo kolega miał a 3 gniły  w okolicy listwy przy ba golu  i jakie auta nie gniją te nowe to chyba jeszcze bardziej niż te stare 

A mógłbyś pisać bardziej zrozumiale dla przeciętnego człowieka?

8 godzin temu, Domel napisał:

Moje gnije stojąc w garażu pod kocem.... Focusy MK1 to dramat jeśli chodzi o korozję 😞

Każdy ford prędzej czy później zacznie gnić... na pewno sposobem na "odłożenie tego w czasie" jest konserwacja zarówno podwozia jak i profili zamkniętych.

Nasza chemia, nomen omen w wielu przypadkach nie posiadająca tzw. inhibitorów korozji sprzyja procederowi korozji... coś w stylu "częste mycie - skraca życie"

W temacie: Szukałem swego czasu w roczniku 2009/2010 - i słyszałem opinię, że: "jeżeli progi i nadkola jeszcze nie gniją to albo już był tam lakiernik albo zaraz będzie" - im szybciej oddasz do fachowca tym mniej za to zapłacisz - po drugie: zabezpieczenie antykorozyjne nawet bitexem + plastikowe nadkola.

Jutro jadę do lakiernika ale do porządnego ma z 2 komory daje na to jakiś paragon zobaczy wyceni dużo tego nie ma ale lepiej to teraz zrobić  a powiedzcie jak zabezpieczyć własnie podwozie nadkola ranty drzwi żeby to nie gniło.

• Zły 1

@wolf25ss profile zamknięte możesz zabezpieczyć we własnym zakresie jakimkolwiek woskiem do profili zamkniętych i elementów zawieszenia typu Innotec hitemp wax, K2, wurth, czy inne takie. Zobacz sobie film mxnowicki o myciu nadkoli. Podwozia nie zabezpieczysz bez podnośnika, kompresora, pistoletu i innych takich cudów, więc musisz szukać kogoś kto Ci to zrobi - a za porządną konserwację licz ok 1400zł i więcej w zależności od miejsca Polski.