Skocz do zawartości

Rdza pomocy


wolf25ss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie z tyłu zauważyłem że pojawiła mi się rdza albo mi się wydaje na razie jest tego mało ale muszę to szybko ogarnąć  bo zacznie gnić całe nadkole  z prawej jak i lewej strony z tyłu auto opel astra H 2005 i pytanie czy ktoś wie czy były z tyłu plastikowe osłony ?  proszę o szybką pomoc z góry dzięki 

IMG_20200625_183649.jpg

IMG_20200625_183640.jpg

IMG_20200625_183620.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to ogarnąć  puki tego dużo nie ma a na to co mówisz reguły chyba nie ma szwagier ma nowego pasat i też mu zaczął gnić chciał bym konkrety usłyszeć to dziwne bo te asty gniły ino przy tej listwie bagażnika a tak to miały dobry ocynk 

a tak ogólnie to każde auto chyba gnije jak się nie ma garażu ja nie posiadam  mieszkam w bloku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, wolf25ss napisał:

To jak to ogarnąć  puki tego dużo nie ma a na to co mówisz reguły chyba nie ma szwagier ma nowego pasat i też mu zaczął gnić chciał bym konkrety usłyszeć to dziwne bo te asty gniły ino przy tej listwie bagażnika a tak to miały dobry ocynk 

a tak ogólnie to każde auto chyba gnije jak się nie ma garażu ja nie posiadam  mieszkam w bloku

Wiesz co to interpunkcja?

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem tu z rdzą a ty mi tu o interpunkcji 
Gdybyś miał z rdzą taki problem jak z interpunkcją to by nadkola nie było ;-)

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wolf25ss ale czego oczekujesz od forum detailingowego? Przecież to rdza a nie rysa. Jedź do blacharza niech zrobi, zabezpieczy i po temacie. Im szybciej tym lepiej (taniej).

A czy były plastikowe nadkola? Zajedź do np inter cars i zapytaj czy są dostępne lub na allegro poszukaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wolf25ss chłopie, przecież ty od chyba dwóch tygodni tu ślęczysz i męczysz temat tych nadkoli. Przecież to jest forum o tematyce kosmetyki aut a nie klub miłośników blacharstwa i mechaniki. Są dziesiątki filmików na YT jak można sobie z czymś takim poradzić, są nawet gotowe zestawy na allegro. Chcesz, to zrób sobie sam, ale na bank przyjdziesz tu potem z pytaniem co zrobić z innym odcieniem po wysprayowaniu bazą nadkola. Najlepiej byłoby oddać do blacharza/lakiernika i niech to zrobi porządnie. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

 

8 godzin temu, MMCzysci napisał:
W dniu 26.06.2020 o 12:35, wolf25ss napisał:

każde auto chyba gnije jak się nie ma garażu

Nie, nie każde.

Moje gnije stojąc w garażu pod kocem.... Focusy MK1 to dramat jeśli chodzi o korozję 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wrażenie, że trochę za bardzo popadasz w panikę. Auto nie zgnije ot tak sobie w ciągu miesiąca a te ogniska trzeba po prostu usunąć, oczyścić blachę i zabezpieczyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wolf25ss napisał:

opel oplem te 1 wersje gniły na potęgę bo kolega miał a 3 gniły  w okolicy listwy przy ba golu  i jakie auta nie gniją te nowe to chyba jeszcze bardziej niż te stare 

A mógłbyś pisać bardziej zrozumiale dla przeciętnego człowieka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Domel napisał:

 

Moje gnije stojąc w garażu pod kocem.... Focusy MK1 to dramat jeśli chodzi o korozję 😞

Każdy ford prędzej czy później zacznie gnić... na pewno sposobem na "odłożenie tego w czasie" jest konserwacja zarówno podwozia jak i profili zamkniętych.

Nasza chemia, nomen omen w wielu przypadkach nie posiadająca tzw. inhibitorów korozji sprzyja procederowi korozji... coś w stylu "częste mycie - skraca życie"

 

W temacie: Szukałem swego czasu w roczniku 2009/2010 - i słyszałem opinię, że: "jeżeli progi i nadkola jeszcze nie gniją to albo już był tam lakiernik albo zaraz będzie" - im szybciej oddasz do fachowca tym mniej za to zapłacisz - po drugie: zabezpieczenie antykorozyjne nawet bitexem + plastikowe nadkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wolf25ss profile zamknięte możesz zabezpieczyć we własnym zakresie jakimkolwiek woskiem do profili zamkniętych i elementów zawieszenia typu Innotec hitemp wax, K2, wurth, czy inne takie. Zobacz sobie film mxnowicki o myciu nadkoli. Podwozia nie zabezpieczysz bez podnośnika, kompresora, pistoletu i innych takich cudów, więc musisz szukać kogoś kto Ci to zrobi - a za porządną konserwację licz ok 1400zł i więcej w zależności od miejsca Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.