Skocz do zawartości

Manufaktura Wosku Sour Shower


Streat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Witam wszystkich. Jako że @Domel poprosił mnie o małe porównanie to chciałbym sie podzielić z wami moim spostrzeżeniami na temat szamponu @Manufaktura Wosku Sour Shower do porównania użyłem nowości od @Good Stuff Sour shampoo.

image.png.c9573cfc3a1cf62b3538f0aaf4cfa835.png

 

Cytat

Sour Shower to wysoko skoncentrowany szampon o kwaśnym odczynie pH idealny do mycia aut przed nałożeniem wosku lub powłoki ale także do bieżącej pielęgnacji wyżej wymienionych form zabezpieczenia lakieru. Wspomaganie usuwanie osadów wapiennych. Wspaniale współpracuje z piana aktywną
Acid Bubbles. 

Dozowanie: Zalecany roztwór 1:120-1:250. Odmierzoną ilość koncentratu wlać do wiadra, uzupełnić wodą.

 

Przygotowałem dwa takie same wiadra po 8L każde i w obu przypadkach dałem 40ml szamponu. 

Konsystencja: wodnista i bardzo fajnie wypłukuje sie z miarki

Zapach: świeży, owocowy prawdopodobnie melon nie nachalny podoba mi sie

Piana: Dość obfita jak się wzburzy myjką, jak na szampony kwaśny to bardzo fajna

IMG-20200622-153005019.jpgIMG-20200622-163816185.jpg

Poślizg: Poślizg bardzo dobry, rękawica płynnie sunie po lakierze, porównując z GS to jest znacząca różnica na korzyść MW

Domywanie: oba szampony bardzo dobrze domywają, nie zauważyłem większych różnic 

Wypłukiwanie: Oba szampony bardzo dobrze sie wypłukują 

Kolor: Żółty

IMG-20200622-151356352.jpg

PH: 40ml na 8L wody = pH 7,1

IMG-20200622-151548561.jpg

dla przykładu Good stuff 40ml na 8L wody =pH 6,1

IMG-20200622-151625346.jpg

Dodatkowo chciałbym zaznaczyć ze posiadam kanister 5L i w nim jest znormalizowany korek tak że pasuje kranik co bardzo mi sie podoba 😄 

 

Stron GS:

IMG-20200622-152400557.jpg

 

Strona MW:

IMG-20200622-153245884.jpg

 

 

Tak jak widać na filmikach, oba szampony ładnie odetkały doły drzwi które zaczynały taflować. Wypłukiwanie obu szamponów jest bezproblemowe. Zapach na korzyść GS jednak ten z MW tez mi sie podoba 😄 W mojej ocenia bardzo fajny szampon z fajną pianą i bardzo dobrym poślizgiem, mi osobiscie bardzo sie spodobał 😄 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 minut temu, Grzechu23 napisał:

A no właśnie..mnie też to ciekawi na ile poradziłby sobie 'zwykły'.

Może nie jestem mocno w temacie, ale na zagranicznym rynku detailingowym, nie widziałem tendencji do tworzenia kwaśnych szamponów.

Ja ostatnio miałem dziwną sytuację z testowym przed produkcyjnym szamponem kwaśnym. Podczas wymywania spłukiwania kwaśnego szamponu lakier był pięknie odetkany, hydro, krople przy spłukiwaniu bajka, czysty lakier. Odczekałem 10 minut. Spłukałem znowu czystą wodą i lakier wyglądał tak jak przed myciem, czyli zatkany mega taflujący... wtf.

Także, zacząłem sie zastanawiać czy to działa tylko na chwile i przy wypłukiwaniu ? Złudzenie odetkania? Nie wiem, badam temat, dziwie to wyglądało.

@Streat weż nagraj dziś jak wyglądają drzwi przy spłukiwaniu, no chyba ze jakieś QD wrzuciłeś po myciu to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Domel podejrzewam ze zwykłym szamponem na tak świeżej powłoce też bym odtekal te doły, bo one sukcesywnie są zatkane co mycie 🙂 qd żadnego nie kładłem więc mam aktualnie suchy lakier więc mogę zobaczyć jak to się teraz prezentuje 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

na życzenie @Domel 😄 

 

 

tak jak widać hydro jest bardzo dobre, tutaj lezy aqua położona w marcu wiec świeża powłoka 🙂 

 

Co do kwasnych szamponów to w moim odczuciu takie mycie raz na 1-2 miesiace nie zaszkodzi powłoce a ją dodatkowo "oczyści". Nawet FX protect zaleca co 5 mycie ich żółtym szamponem który z tego co pamietam jest zasadowy. Szampony w wiekszości przypadków zostawiają coś po sobie i jednak te własnie dodatki mogą powodowac zapychanie sie powłoki wiec myśle ze takie umycie kwaśnym może te dodatki usunąć i odżywić powłoke, ale to tylko takie moje myślenie nie poparte niczym konkretnym 😄 Takie testy to trwałyby ze 2 lata a nie wiem czy by mi sie chciało tyle testowac 😛 

13 godzin temu, david2888 napisał:

Teraz mnie ciekawi, czy "zwykły szampon" również by tak odetkał te dolne partie drzwi hmm  

przy nastepnym myciu zobacze jakie jest hydro i przetestuje czy zwykły szampon odetka w podoby sposob 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, david2888 napisał:

Teraz mnie ciekawi, czy "zwykły szampon" również by tak odetkał te dolne partie drzwi hmm  

Odtykanie to nic innego jak siła mycia. Wystarczy po zimie umyć nie zabezpieczone białe auto żeby zobaczyć różnice w sile mycia szamponu neutralnego, kwasowego/zasadowego 😉 z większym naciskiem na kwasowe bo takiego zawsze po zimie lub jej trakcie używam 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale powloki zatykaja sie chyba zazwyczaj osadami kamiennymi i tu szampony kwasowe radza sobie najlepiej 🤔 bawilem sie w ostanim roku roznymi szamponami kwasowymi ( RRC,Pure Chemie,Cleantech,Labocosmetica) i pozytywne efekty widze wlasciwie tylko na powlokach i NW,na woskach w dobrym stanie nie widze zadnego wpywu a co dziwne na wszelakich sealentach w spraju mam problemy ze splukiwaniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.