Skocz do zawartości

Odpryski,nadkola


wolf25ss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z odpryskami na nadkolach opel astra h 2005 są małe na razie nie widać tam żeby łapała rdza chciał bym się dowiedzieć jak to zabezpieczyć żeby to nie pogniło prawko mam od nie dawna to mój 1 samochód dopiero się uczę dla tego każda porada mi się przyda chciałbym też się dowiedzieć czy w tych nadkolach po u uzupełnienie ubytków da się te miejsca zabezpieczyć gumą w spray.Z góry dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę to jeszcze zabezpieczyć żeby korozja nie wyszła mam coś takiego który  będzie lepszy ? w tym whurth pisze że chroni przed korozją rozpuszcza brud i osad  i czy to dobry pomysł żeby zabezpieczyć ranty nadkoli gumą ?  i jeszcze jedno ktoś mi mówił żeby przejechać te ubytki papierem wodnym 2000 i zaprawkę 

IMG_20200618_101742.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o przezroczystą gumę w spray takie foliowanie mi się nie opłaca tato jest warte może 12 000 wiec robię takimi środkami co się opłaca ale teraz mi chodzi o to jak takie opryski naprawić żeby nie korodowały bo to kwesta czasu jak to zacznie gnić jak coś  z tym nie zrobię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wolf25ss zeszlifować lakier w tym miejscu do gołej balchy, na to nałożyć jakis konwerter rdzy np od APP R-stop, podkład epoksydowy i lakier z pędzelka. Ładnie nie będzie ale dalej rdza nie pójdzie z tego miejsca. Zdejmij plastikowe nadkole tam też mogą czekać niespodzianki, zwłaszcza na dole pewnie na dzien dobry wyciągniesz 2 szufelki mokrej błotnistej papki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nawet pogody żeby to porobić boje się że korozja się zrobić i będzie wyglądać  jak  w pasacie mojego brata 😛 wiem że wróżycie z fusów ale czy z takiego małego odprysku może to całe nadkole całkowicie pognić ? czy to co mam na zdjęciu te odrdzewiacze mogą się nadać ? i 2 sprawa  podkład epoksydowy  jakaś konkretna firma ? dzięki za odpowiedzi pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrdzewiacz czy konwerter rdzy? Ja zawsze zastosowałem cortanin z organiki i byłem zadowolony jak to mówią osoby które nigdy niclepszego nie miały " stosuje i nie narzekam" . Ale ostatnio kupiłem sobie środek forch korroplex nie jest tani ale jest extra porównując z cortaninem to jak porównując audi z bugatti lub fiata z mercedesem kto co woli . Jest dużo bardziej skuteczniejszy i dużo bardziej zabezpiecza przed dalszą korozją.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem i myślę zrobić to tym https://www.noxan.pl/antykorozja/podklad-antykorozyjny-alkidowy-ftalowy-769.html i na to po kilku dniach baza lub podkład epoxydowy lub akryl w sprayu z novola baza i klar 2k. Zrobiłem test tego podkładu na skorodowanej rurce, rurka jest na dworze już 5 tydzień, w kilku miejscach ją naciołem żeby zobaczyć co się będzie działo . malowane było pędzlem w 2 cienkich warstwach.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

e50351646bc2accf6414c70fb4ccc9bf.jpgccf8a1f34f85e29c0cfb92d19c5f8981.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jak swiezy odprysk bez rdzy to odtluscic i zaprawke tak jak kolega wyzej pisze. Chociaz epoksyd ma wlasciwosci antykorozyjne i jak jest gdzies w szpargalach puszka to mozna na gazete psiknac a potem jakas wykalaczka czy wacikiem pobrac material i nalozyc z 2 warstwy jesli zalezy nam na jakims dodatkowym zabezpieczeniu, a potem na to zaprawke jak wyschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin1992 a masz fotke moze jakas pogladowa jak wyglada takie sciecie? 

generalnie na malej zaprawce to pewnie bym nie zauwazyl czy cos z tym nie tak, ale jak bym probowal malowac wieksza powierzchnie to warto to wiedziec, a doswiadczenie moje to typowo amatorskie jak dotad 😄 a sztuka lakierowania tak zeby nie bylo widac roboty to juz level hard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.