Skocz do zawartości

Jaki WSR ?


Strus

Rekomendowane odpowiedzi

[mention]Strus [/mention] A czy dałbyś rade spróbować chociaż kawałeczek jakimś kwasem do felg w rozcieńczeniu albo Aqua sour w jakimś stężeniu 1:10-1:15? Ciekawy jestem czy to wina słabych środków czy może te osady jakieś niespecyficzne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strus napisał:

No to zrobiłem eksperyment. 
Nie mam zupełnie doświadczenia w zwalczaniu WS. 4 dni temu zrobiłem farmę WS na swojej masce. Kranówka z atomizera. I tak to sobie zostało. Po 2 dniach był test pre-wash bez mycia wiadrowego. Dzisiaj mycie i zabawa 

FX Protect WSR

i

Grass Detail Ksilen

 

Kazdy dostał swoje pół maski. 
Aplikacja, odczekanie 3-5 min, rozprowadzenie fibrą, odczekanie 2 minut, spłukanie, przemycie szamponem, suszenie, sprawdzanie jak tam WS’y. 
I wszystko fajnie gdyby nie to że operację powtarzałem 3 razy...... i mi się odechciało walczyć dalej. 
Water spoty jak były tak są. Oczywiście dużo mniej widoczne ale niestety żaden z preparatów nie poradził sobie z 4 dniową kranówką, która ponoć w Łodzi jest najlepsza albo jest w czołówce najlepszych wód kranowych w PL. 
 

Pokuszę się o tezę że dobry szampon kwasowy w nieco większym stężeniu zrobiłby dokładnie to samo. 
Teza druga to wątpliwość co do sensu korzystania z produktów tego typu. 
Ale zaznaczam, ja nie mam w tej kwestii doświadczenia. 

Może zostanę skazany na banicję i zbanowany ale ...  weź kwaśny szampon od RRC, tak od RRC i zrób sobie 1:10 i zaatakuj WS. I daj znać jaki rezultat. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Strus napisał:

@V1RU$  Skończył mi się. Mam 4Detailera. Spróbuję w piątek. 

@Bapko  mogę kwasem od @DETAILiNK albo mam jeszcze kwas z Silco na testy. 

Nie wiem co potrafi 4 detailer w tym temacie. Ale RRC robi robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus Mi nigdy żaden szampon nie odetkał NW tak jak FX Protec WSR 🙂 roczna NW od SG, myślałem że już jej nie ma, a po użyciu WSR'a od FX, to wycieraczka się "obudziłą". Może nie spektakularnie, ale zadziałała.

Według mnie produkty WSR służą głównie do serwisu powłok. Do ich odtykania i tam działa świetnie 🙂 

Typowe Water Spoty to ciężki temat 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, david2888 napisał:

@Strus Mi nigdy żaden szampon nie odetkał NW tak jak FX Protec WSR 🙂 roczna NW od SG, myślałem że już jej nie ma, a po użyciu WSR'a od FX, to wycieraczka się "obudziłą". Może nie spektakularnie, ale zadziałała.

Według mnie produkty WSR służą głównie do serwisu powłok. Do ich odtykania i tam działa świetnie 🙂 

Typowe Water Spoty to ciężki temat 🙂 

Może jeszcze nie używałeś wszystkich kwaśnych szamponów. Haha wiem, że Ci podpadnę ale sprawdź kiedyś kwaśny od RRC. Myślę, że na tą chwilę to najlepszy ze wszystkich kwaśnych szamponów na rynku. A kwaśnym APC od Aqa sprawdzałeś? Wiem wiem RRC :-)

Popieram że WSR to typowo na powłoki. Sprawdzałem ostatnio SG i Grass Detail i słaby wosk i QD zabierały ze sobą. Więc tu zdecydowanie lepsza opcja szampon kwaśny zrobi swoje a nie zje LSP. Powłoki inny temat i inna trwałość im WSRy nie straszne.

Miałem też WSR od Elite Detailer - o neutralnym PH on woskowi czy QD nic nie robił ale ze starszymi WS sobie nie radził. A świeże bez problemu. Ale takie świeże to QD nawet usuwa.

Ja jakiś czas sprawdzam opcję @rygryssz kwaśnym RRC 1:10 - i daje to całkiem fajnie radę bez szkody dla lsp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2020 o 12:35, Grzechu23 napisał:

No powiem Ci, że coś mi się nie chce wierzyć 🙂 

Pic or didn't happen więc poniżej poniżej fotka z ws, które wyciekły po myciu i druga po następnym myciu około tydzień później.

A teraz komentarz: mam filtr zmiękczający wodę, ale nie jest ustawiony na filtrowanie 100% kamienia. U mnie w gminie woda jest mega twarda - do tego stopnia, że baterie czy spłuczki po pół roku były bardzo mocno zakamienione. Filtrowanie jest ustawione na mniej więcej poziom innych gmin gdzie woda jest dobrej jakości. Także woda ma kamień

Oczywiście to nie to samo co popsikanie maski z atomizera, ale kamień to kamień. Koniec OT z mojej strony, cieszę się, że mam nieco ułatwione osuszanie 😄

IMG_20200723_145151.jpg

IMG_20200717_161255.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 15.07.2020 o 19:51, D@ViD napisał:

Mi nigdy żaden szampon nie odetkał NW tak jak FX Protec WSR

Sorry że odgrzewam, ale jesteś pewny że to NW była? Bo u mnie szyba zaczęła kropelkować po samym WSR FX. I to szyba na której na pewno nigdy nie było NW. I tak się zastanawiam czy on po sobie czegoś nie zostawia. Bo jednak po cleanerach do szyb jest tafla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kamsyyo napisał:

Sorry że odgrzewam, ale jesteś pewny że to NW była? Bo u mnie szyba zaczęła kropelkować po samym WSR FX. I to szyba na której na pewno nigdy nie było NW. I tak się zastanawiam czy on po sobie czegoś nie zostawia. Bo jednak po cleanerach do szyb jest tafla.

Szyba czysta, bez kamienia i osadów potrafi być sama w sobie hydrofobowa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.