Skocz do zawartości

Mycie auta bez wody


Gordo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 229
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

UP :P

 

Autko do testów dziś zostanie podstawione do korekty :P:P

 

Będzie to Toyota Yaris :mrgreen: kolor czerwony :-]

 

Czyli autko zwyczajne bez jakiś udziwnień - zwyczajne "kowalskiego"

 

Dam znać (parę fotek z korekty) w jakim stanie jest, po korekcie też może jakiś filmik w słoneczku nakręcę.

 

 

Procedura będzie teraz taka:

- autko będzie przygotowane najlepiej jak się da :-]

- polowa auta zabezpieczona woskiem / połowa czysty lakier

- przedstawienie autka po korekcie firmie i oglądnięcie stanu lakierniczego ;)

- autko ruszy na ok 1-2 tyg w trasy/miasto

- następnie komisyjne mycie

- WYNIK I PODSUMOWANIE ;)

 

 

pozdrawiam - przepraszam za opóźnienie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą dwa porównania po każdej stronie samochodu?

 

Dokładne:

- symulacja bez wosku tzn. zwykły "kowalski"

- z woskiem tzn. wariaci jak my itp. + sprawdzenie czy para usuwa wosk ;)

 

[ Dodano: 19 Marzec 2012, 23:43 ]

Yaris już pod domem :P

 

Jutro postaram się zacząć ją ogarniać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie napoczątku napiszę że nie jestem przedstawicielem żadnej z tych firm bezwodnych i ostatnio również użyłem na swoim aucie produkt do bezwodnego mycia, nie chcę pisać nazwy bo nie chodzi tu o reklamę, w każdym bądz razie jest to produkt coraz bardziej popularny i z tego co wiem działa już w Polsce sporo mobilnych myjni bezwodnych na produktach tej firmy.

Auto miałem nie myte przez około 10dni także ubrudzone było średnio, byłem sceptycznie nastawiony do tego produktu bo też myslałem że pewnie powstaną rysy, swirle bo przecież to nie możliwe żeby umyć bez wody... Bardzo się myliłem ponieważ za pomocą tego produktu i 3mikrofibr umyłem całe auto średniej wielkości w 25minut, produkt sprawdził się ŚWIETNIE nic nie rysuje, nic się nie maże, auto wygląda super! Wczoraj powtórzyłem mycie i znowu banan na twarzy :) Interesuje się detailingiem także dokładnie sprawdzałem auto i nie ma żadnych swirli itp. szkodników. Także najpierw warto przetestować taki środek a potem dopiero warto wyrażać opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie napoczątku napiszę że nie jestem przedstawicielem żadnej z tych firm bezwodnych i ostatnio również użyłem na swoim aucie produkt do bezwodnego mycia, nie chcę pisać nazwy bo nie chodzi tu o reklamę, w każdym bądz razie jest to produkt coraz bardziej popularny i z tego co wiem działa już w Polsce sporo mobilnych myjni bezwodnych na produktach tej firmy.

Auto miałem nie myte przez około 10dni także ubrudzone było średnio, byłem sceptycznie nastawiony do tego produktu bo też myslałem że pewnie powstaną rysy, swirle bo przecież to nie możliwe żeby umyć bez wody... Bardzo się myliłem ponieważ za pomocą tego produktu i 3mikrofibr umyłem całe auto średniej wielkości w 25minut, produkt sprawdził się ŚWIETNIE nic nie rysuje, nic się nie maże, auto wygląda super! Wczoraj powtórzyłem mycie i znowu banan na twarzy :) Interesuje się detailingiem także dokładnie sprawdzałem auto i nie ma żadnych swirli itp. szkodników. Także najpierw warto przetestować taki środek a potem dopiero warto wyrażać opinie...

 

 

No tak ale jak sprawdziłeś że nie ma swirli nowych? Miałeś auto po korekcie i nie masz ani jednego swirla żeby powiedzieć że nic nowego nie przybyło?

 

P.S. Nie neguje tych środków ale, jedynym sensownym tesetm dla tego typu środków jest dla mnie test zaproponowany przez Dzinikinsa (na który bardzo czekam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak moje auto ma lakier w bardzo dobrym stanie, ale oczywiście korektę ręczną będe przeprowadzał za jakieś dwa tygodnie, oczywiście delikatne swirle mam, ale są one niewielkie i przed użyciem tego środka (żeby sprawdzić czy to nie ściema) bardzo dokładnie oglądnełem dwa elementy auta maskę i drzwi no i przed użyciem tego środka i po użyciu maska i drzwi były w takim samym stanie to znaczy żadne dodatkowe rysy czy swirle się nie pojawiły, dodam że drzwi były na dole dość mocno usyfione, myłem już dwa razy i jest jak najbardziej OK, wiem że taka metoda przeczy troche prawom detailingu ale nie warto snuć dywagacji tylko wypróbować, bo niektórzy z Was obrzucili błotem tą metodę a tak naprawdę nie wiedzą jak ona działa w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie metoda ta przeczy wszelkim prawom detalingu, oczywiście jej nie próbowałem więc na 100% się nie wypowiem... Poczekamy na rzetelny test i zobaczymy co z tego wyjdzie. Może 90% forum się zdziwi że nie ma racji a może tylko potwierdzi nasze przypuszczenia...Nie ma coś dyskutować chyba dalej bo kolejne 15 stron by powstało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - nie bijta... Ja myłem bezwodnie i... nie porysowałem auta. Lecz... mycie to kosztowało mnie 200ml środka, który kosztuje ponad 100zł. 4 mikrofibry każda za 40zł. autko czyste, ale... Szczeliny się nie domyły, bo i jak...

 

Takie WATERLESS-y są ok, jak chcemy przelecieć furę po jeździe na okurzonym odcinku, w pylącym garażu lub przy nawoskowanej furze po jednej przejażdżce w deszczu. Działa inaczej niżeli Detail Spray, ale żeby tym myć regularnie... nie ma uja na Mariole. Jedno ziarenko piasku i koniec :!::!::!: Lepiej wydać 4 zł na wszędobylski bezdotyk i umyć furę jak należy za jakiś czas. Waterlessy fajnie spisują sie jako Detail Spreye po myciu właściwym, radząc sobie z water spotami. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM.MM kolor auta grafitowy, ale żeby nie było że na srebrno-szarych nic nie widać to dziś rano zrobiłem test na czarnym VW GOLFIE, efekt taki sam żadne dodatkowe rysy czy swirle nie powstały, Ja wiem że część z Was jest niereformowalna i co by się nie napisało to i tak napiszecie że bezwodne mycie jest do bani, nawet nie sprawdzając tej metody w praktyce, ale należy spojrzeć prawdzie w oczy wiele firm detailingowych ma takie produkty w swojej ofercie i szeroko je reklamuje. Oczywiście że jakbym miał auto w błocie po jakimś cross country to bym tym produktem auta nie umył, ale jeśli są normalne i średnie zabrudzenia od normalnego użytkowania w warunkach miejskich to takie produkty sprawdzają się bardzo dobrze

 

SJake co do cen to nie wiem za co tyle Ty zapłaciłeś, ja kupiłem produkt do bezwodnego mycia znanej i cenionej na rynku firmy za cenę 110zł dostałem 1L koncentratu a przecież rozcieńcza się go w stosunku 1:5 także otzymujemy około 5L środka do mycia, na jedno takie średnie auto ja użyłem 400ml. także starczy mi na około 10-12myć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110 zł na 10-12 myć to i tak spory koszt jednorazowego mycia przy użyciu tego środka

Ale pomyśl ile robisz dla Matki Ziemi dobrego a nie tylko by wszyscy psiukali Iron-Xami, pianami aktywnymi, odsmalaczami i to wszystko w ziemię, Matkę Ziemię :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.