Skocz do zawartości

Mycie auta bez wody


Gordo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 229
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

adaje się jedynie do przecierania lekkiego kurzu na samochodach na salonach ;)
do tych celów praktycznie wszystkie firmy używają już QD znanych nam wszystim firm, wycofują się sukcesywnie z środków typu eco...głównie z powodu stosunek cena/jakość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaje się jedynie do przecierania lekkiego kurzu na samochodach na salonach ;)
do tych celów praktycznie wszystkie firmy używają już QD znanych nam wszystim firm, wycofują się sukcesywnie z środków typu eco...głównie z powodu stosunek cena/jakość...

 

Kolego ze sklepu trochę jesteś w tyle z informacjami, bo bezwodne mycie rozwija się z w coraz większym tempie.

Oto film z tak popularnej firmy, która dostępna jest we wszystkich sklepach internetowych Chemical Guys, sprawdź datę kiedy dodany - czy to nazywasz wycofywaniem się ? :)

 

Oto drugi link: i myślę, że temat będzie skończony: http://www.autogeek.net/dp-waterless-wa ... trate.html

 

http://www.autogeek.net/dp-waterless-wash-combo.html

 

Około miesiąc temu te produkty były reklamowane na stronie głównej autogeek.net, która wyznacza również trendy w detailingu samochodowym i tu WAŻNE NASZE PRODUKTY TEŻ ZNAJDZIESZ NA TEJ STRONIE.

 

Gdyby produkty byłe szkodliwe myślisz, że firmy inwestowały by tak duże pieniądze w rozwój tej metody i takich środków, już nie wspomnę o tym, że niektóre z wielkich firm ...... stosują te same środki, składy produktów od klikunastu lat lub kilkudziesięciu nie zmieniając formuły a klienci kupują np. 10 szamponów (jak kolega jeden wspomniał na forum). Problem w tym, że produkty nie różnią się zbyt wiele od siebie a są w nowych opakowaniach :) ale marketing robi swoje.

 

I użyję na koniec stwierdzenia, które już wcześniej zastosowaliśmy źródłem ignorancji jest niewiedza.

 

To tyle w tym temacie.

 

Serdecznie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test tak lubianej firmy

 

OK, ale ja sądzę, że fakt zaangażowania firm detailingowych, nie jest spowodowany odkryciem nowej jakości detailingu, tylko "ogólnym" pi......olcem na punkcie ekologi i Matki Ziemi.Analogicznie - koncerny moto muszą, ale niekoniecznie chcą tworzyć elektyczne auta i obniżać normy emisji itp.

Tak, jestem nieco zacofany... :-];)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=dyzp1lL4 ... re=related

 

A to też jest wasz ulubiony film :o:o

 

Od 2:21 ściereczka z podłogi użyta do lakieru :good::D

 

Ja też uważam że jest to QD. Ktoś tylko nie właściwe go używa i zarabia na tym marketingu.

I tacy producenci opisujący produkt do mycia bez wody chyba nie wiedzą że lakier można bardzo łatwo porysować a wypolerować już nie :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się śmiać chcę z tej "ekologicznej" papki bo przestaje to być ekologiczne jak się człowiek bardziej nad tym zastanowi. Przykład też bezwodnego mycia, ale przy użyciu pary. No dobra fajnie 2L wody na całe auto, ale coś tą parę musi wytworzyć, a maszyna parowa wciąga raczej trochę więcej prądu niż suszarka do włosów, a prąd skąd się bierze? głównie z elektrowni węglowych z których przecież wylatuje górskie powietrze i motylki...

Potem ten stos brudnych fibr zużytych do "umycia" trzeba wyprać,a to już raczej nie odbywa się bezwodnie i znowu przy użyciu prądu i dodatkowo chemii (też przecież nieekologicznej)

No ekologia jak ch... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej podchodzę do tego sceptycznie, może tak jak kuflik napisał, jako QD może i się sprawdzić na czystym samochodzie, ale wtedy to jest sens używać tego. :dontknow:

 

 

 

Eco Touch posiadają certyfikat jakości wydany przez Bureau Veritas.

 

chyba certyfikat jakości dotyczącym ochrony środowiska itp. to dla nas nic nie znaczy.

 

95% samochodów jesteśmy w stanie umyć bez pomocy dodatkowej wody nie rysując auta ( dodatkowo posiadamy certyfikat jakości i bezpieczeństwa dla lakieru wystawiony przez Bureau Veritas) pozostałe 5% aut mocno zabrudzonych/ zaklejonych błotem samochodów można umyć po wcześniejszym spłukaniu np. karcherem. takie sytuacje zdarzają się naprawdę rzadko i dotyczy to okresu zimowego.

 

próbowaliśmy w serwisie car detailingu i nie stwierdzono żadnych rys, aczkolwiek jak kolega napisał wcześniej, żę rysy to pojęcie względne.. ( nie ma takiej metody, która nie stworzyłaby mikro rys, nawet preferowana metoda lania wody jest niebezpieczna (tutaj nawet specjaliści z car detailingu wiedzą o tym, że po przgotowania auta na błysk, odświeżeniu lakieru, wystarczy przejechać mikrofibrą/irchą/gąbką i powstaną mikro rysy.

 

Raz piszesz że nie rysuje a drugi raz że niema takiej metody która nie stwarzałaby mikro rys, to mnie utwierdza że ta metoda może jest dla przeciętnego zjadacza chleba który nie zauważy czy ma na swoim aucie więcej rys po myciu, a nie dla mnie. Można to porównać to sprzedaży Ma...go, tam też serwują niezły bajer i interes się kreci.

Jeśli chodzi o mikro rysy to na tym forum rysa to rysa, ale z mikroskopem jeszcze nikt nie biegał w trakcie inspekcji bo by się załamał :-] .

Czekam na testy i życzę powodzenia.

 

blade nie czytasz uważnie, ponieważ brak "polimerów" które wiążą się z brudem.

Czytałem uważnie i powiem tylko tyle: na mnie nie działają te wszystkie chwyty marketingowe ;)

blade to był sarkazm ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie borek, tu nie ma ekologii, to bzdura, bądźmy inteligentni, hasła hasłami

 

nie ma czegoś takiego jak ekologiczne mycie auta, nawet te 2l do mycia parą to mit i chwyt reklamowy, prawda jest taka że tam się zużywa ponad 10l i nawet dużo więcej na auto, a potem wiadomo trzeba czymś jeszcze przetrzeć, a to spadnie z auta prędzej czy później i mamy to w środowisku. Żeby parownica działała to trzeba spalić ropę lub zużyć kilowaty energii. Ekologia? Gdzie?

 

tu chodzi raczej o obejście przepisów, na takie waterless mycie czy mycie parą nie potrzeba żadnych zezwoleń, można działać w terenie i nikt się nie doczepi, daje możliwość otwarcia nowych firm.

 

to jest tak jak ze starymi autami, nakłada się opłaty ekologiczne na stare sprowadzane auta a tak naprawdę są one dużo bardziej ekologiczne. Nonsens więc, tylko dla stworzenia ruchu w salonach.

 

Szkoda że się patrzy maluśkim na ręce a wielcy truciciele środowiska robią to legalnie w imię rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blade gruuuubo :song: Ktoś z Forum? :D

 

Jestem z Bydgoszczy ale SLK jeszcze się nie dorobiłem :D Masakra co ten koleś wyprawia ... pewnie nakupił się w pobliskim Auchanie i świrował na parkingu :D

 

Miałem kiedyś taki środek do mycia bez wody jak jeszcze miałem stare Polo i nie znałem pojęcia detailing, ale używałem tego tylko lekko przykurzone auto i z tego co pamiętam długo trzeba było machać MF żeby nie było żadnych smug :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem nieco zacofany...

Nie Paweł, nie jesteś, po prostu nie należysz do pedzio-frakcji zielonych cudaków, którzy najchętniej biegaliby z maczugami i wskrzeszali ogień krzemieniem w XXI wieku a spali w gniazdach traszek i żab bagiennych uciekając od globalizacji :)

 

Ad rem, fakt, ze Chemical Guys, Zymol, czy SV wprowadza taką metodę zapewne dla osób podążających jedynie za znaczkiem marki będzie to znak że produkt musi być Suuuper... dla świadomego użytkowanika w zasadzie to nic nie znaczy. Każda marka, firma jest nastawiona na zysk co wcale nie oznacza, że będzie oferować produkty user-friendly. Jako, że amerykanie do zbyt pracowitych i umysłowo rozgarniętych nie należą, ten produkt doskonale wpisuje się w ich styl życia. A że rynek czegoś takiego oczekuje a dodatkowo można zebrać kilka certyfikatów świadczącyh o tym, ze dbamy o matkę ziemię. Marketingowa Bomba!

 

Kto che, kupi, sprawdzi, wyciagnie wnioski i albo będzie z tego korzystal albo będzie rzecznikiem czarnego PR-u.

 

Osobiście jestem bardzo rozwojową osobą w sensie korzystania z dobrodziejstw i innowacyjności ale z Telezakupów Mango nic jeszcze nie kupiłem. Nawet od Zygmunta Chajzera :)...i nic nie kupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu podklepywania tego tematu do czasu testów przeprowadzonych przez Eco Touch, z minetoo,dzinkinsem i przedstawienia twardych dowód będących za lub przeciw. Każdy na tym forum jest sceptycznie nastawiony do takich metod jak proponuje Eco Touch, więc jeżeli nie udowodnisz, myślę że wśród "naszych" partnerów nie masz co szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=dyzp1lL4wKo&feature=related

 

A to też jest wasz ulubiony film :o:o

 

Od 2:21 ściereczka z podłogi użyta do lakieru :good::D

 

Ja też uważam że jest to QD. Ktoś tylko nie właściwe go używa i zarabia na tym marketingu.

I tacy producenci opisujący produkt do mycia bez wody chyba nie wiedzą że lakier można bardzo łatwo porysować a wypolerować już nie :idea:

 

A czy ktoś powiedział, że to nasz film ? :) takich filmów jest mnóstwo w necie.

Jesteś w stanie stwierdzić, że ten samochód na filmie został porysowany ? bo jak tak to ciekawe na jakiej podstawie i jakie masz ku temu argumenty ? Osobiście możemy mieć zastrzeżenia do sposobu zbierania brudu, w tej czy innej metodzie zbiera się go w liniach prostych najlepiej poziomych.

Myślę, że dyskusja dalsza nie bardzo ma sens na ten temat, będzie test, koniec kropka :)

 

Każdy może mieć swoje zdanie i nie ma z tym problemu :) ale jeśli ktoś nie próbował takiego środka to czemu tak się na ten temat wypowiada ?

 

Pozdrawiamy

 

[ Dodano: 26 Styczeń 2012, 12:59 ]

Mi się śmiać chcę z tej "ekologicznej" papki bo przestaje to być ekologiczne jak się człowiek bardziej nad tym zastanowi. Przykład też bezwodnego mycia, ale przy użyciu pary. No dobra fajnie 2L wody na całe auto, ale coś tą parę musi wytworzyć, a maszyna parowa wciąga raczej trochę więcej prądu niż suszarka do włosów, a prąd skąd się bierze? głównie z elektrowni węglowych z których przecież wylatuje górskie powietrze i motylki...

Potem ten stos brudnych fibr zużytych do "umycia" trzeba wyprać,a to już raczej nie odbywa się bezwodnie i znowu przy użyciu prądu i dodatkowo chemii (też przecież nieekologicznej)

No ekologia jak ch... :lol:

 

Już jak w takie szczegóły się wdajemy to myjki parowe więcej zużywają wody bo nawet do 5 L na auto, a po myjni ręcznej nie pierze się ręczników bądź gąbek ? Pralki zużywają około 5L wody to chyba mało w stosunku do wszystkich innych rodzajów mycia samochody gdzie zużycie wody jest na poziomie od co najmniej 20-30L do nawet 300L wody na jedno auto. Czy może się mylę ? :)

 

Pozdrawiamy

 

[ Dodano: 26 Styczeń 2012, 13:00 ]

Ja dalej podchodzę do tego sceptycznie, może tak jak kuflik napisał, jako QD może i się sprawdzić na czystym samochodzie, ale wtedy to jest sens używać tego. :dontknow:

 

 

 

Eco Touch posiadają certyfikat jakości wydany przez Bureau Veritas.

 

chyba certyfikat jakości dotyczącym ochrony środowiska itp. to dla nas nic nie znaczy.

 

95% samochodów jesteśmy w stanie umyć bez pomocy dodatkowej wody nie rysując auta ( dodatkowo posiadamy certyfikat jakości i bezpieczeństwa dla lakieru wystawiony przez Bureau Veritas) pozostałe 5% aut mocno zabrudzonych/ zaklejonych błotem samochodów można umyć po wcześniejszym spłukaniu np. karcherem. takie sytuacje zdarzają się naprawdę rzadko i dotyczy to okresu zimowego.

 

próbowaliśmy w serwisie car detailingu i nie stwierdzono żadnych rys, aczkolwiek jak kolega napisał wcześniej, żę rysy to pojęcie względne.. ( nie ma takiej metody, która nie stworzyłaby mikro rys, nawet preferowana metoda lania wody jest niebezpieczna (tutaj nawet specjaliści z car detailingu wiedzą o tym, że po przgotowania auta na błysk, odświeżeniu lakieru, wystarczy przejechać mikrofibrą/irchą/gąbką i powstaną mikro rysy.

 

Raz piszesz że nie rysuje a drugi raz że niema takiej metody która nie stwarzałaby mikro rys, to mnie utwierdza że ta metoda może jest dla przeciętnego zjadacza chleba który nie zauważy czy ma na swoim aucie więcej rys po myciu, a nie dla mnie. Można to porównać to sprzedaży Ma...go, tam też serwują niezły bajer i interes się kreci.

Jeśli chodzi o mikro rysy to na tym forum rysa to rysa, ale z mikroskopem jeszcze nikt nie biegał w trakcie inspekcji bo by się załamał :-] .

Czekam na testy i życzę powodzenia.

 

blade nie czytasz uważnie, ponieważ brak "polimerów" które wiążą się z brudem.

Czytałem uważnie i powiem tylko tyle: na mnie nie działają te wszystkie chwyty marketingowe ;)

blade to był sarkazm ;) .

 

Próbowałeś takiej metody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy może mieć swoje zdanie i nie ma z tym problemu ale jeśli ktoś nie próbował takiego środka to czemu tak się na ten temat wypowiada ?

To taki casus Kopernika, z niego też się śmiali, że idiota głupoty opowiada. Okazało się, że cała gawiedź nie miała racji. Wchodząc z taką bombą na jakiekowliek forum, ktore wywala o 180 stopni cały dotychczasowy światopogląd zawsze spotkamy się z reakcją negatyną, prześmiewczą.

 

Życzę Ci/Wam żebyście ze swoim produktem okazali się casusowym Kopernikiem a cala forumowa brać zacofaną gawiedzią...Test zweryfikuje kto kim jest :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy może mieć swoje zdanie i nie ma z tym problemu ale jeśli ktoś nie próbował takiego środka to czemu tak się na ten temat wypowiada ?

To taki casus Kopernika, z niego też się śmiali, że idiota głupoty opowiada. Okazało się, że cała gawiedź nie miała racji. Wchodząc z taką bombą na jakiekowliek forum, ktore wywala o 180 stopni cały dotychczasowy światopogląd zawsze spotkamy się z reakcją negatyną, prześmiewczą.

 

Życzę Ci/Wam żebyście ze swoim produktem okazali się casusowym Kopernikiem a cala forumowa brać zacofaną gawiedzią...Test zweryfikuje kto kim jest :);)

 

Ok, dziękujemy, test na pewno się odbędzie.

 

Pozdrawiamy wszystkich forumowiczów, szczególnie tych którzy brali udział w tej dyskusji.

 

[ Dodano: 26 Styczeń 2012, 13:12 ]

Tak, jestem nieco zacofany...

Nie Paweł, nie jesteś, po prostu nie należysz do pedzio-frakcji zielonych cudaków, którzy najchętniej biegaliby z maczugami i wskrzeszali ogień krzemieniem w XXI wieku a spali w gniazdach traszek i żab bagiennych uciekając od globalizacji :)

 

Ad rem, fakt, ze Chemical Guys, Zymol, czy SV wprowadza taką metodę zapewne dla osób podążających jedynie za znaczkiem marki będzie to znak że produkt musi być Suuuper... dla świadomego użytkowanika w zasadzie to nic nie znaczy. Każda marka, firma jest nastawiona na zysk co wcale nie oznacza, że będzie oferować produkty user-friendly. Jako, że amerykanie do zbyt pracowitych i umysłowo rozgarniętych nie należą, ten produkt doskonale wpisuje się w ich styl życia. A że rynek czegoś takiego oczekuje a dodatkowo można zebrać kilka certyfikatów świadczącyh o tym, ze dbamy o matkę ziemię. Marketingowa Bomba!

 

Kto che, kupi, sprawdzi, wyciagnie wnioski i albo będzie z tego korzystal albo będzie rzecznikiem czarnego PR-u.

 

Osobiście jestem bardzo rozwojową osobą w sensie korzystania z dobrodziejstw i innowacyjności ale z Telezakupów Mango nic jeszcze nie kupiłem. Nawet od Zygmunta Chajzera :)...i nic nie kupię

 

Produkt nasz nigdy tam nie trafi. Jeszcze w woli sprostowania jednej kwestii ekologii, ten produkt nie jest tylko ekologiczny jest wysokiej jakości i pozwala oszczędzić czas na dojazdy na myjnię lub czekanie w kolejce w około 10 min dla sprawnej osoby można umyc całą karoserię.

Oprucz jednego produktu do bezwodnego mycia posiadamy 8 innych, które są również we wszystkich innych markach. np. do deski rozdzielczej i plastików, do dywaników i tapicerki bardzo dobry produkt, płyn do szyb, mleczko do opon i mleczko do skóry, do cięższych zabrudzeń odtłuszczający, szybki wosk w płynie, oraz płyn do połysku elementów aluminiowych, chromowanych.

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie stwierdzić, że ten samochód na filmie został porysowany ? bo jak tak to ciekawe na jakiej podstawie i jakie masz ku temu argumenty

 

Mimo że staram się być w tym temacie "obojętny" to jednak coś na pisze. Odniosłem wrażenie po wycince z posta że są rysy i rysy i co niektórzy sie troszkie nie rozumieją :idea: Dla Eco Touch,( według mojego osobistego wydumania) rysy oznaczają cienkie lub grube pręgi przypominjące zabawe z gwoździem. Owszem takich rys może ta metoda nie powoduje bo wtedy raczej by nie miała racji bytu na rynku motoryzacyjnym. Dla innych takie rysy to juz są sznyty a nie tylko rysy.

 

Całość mojej wypowiedzi podprałem również tym stwierdzeniem:

 

nie ma takiej metody, która nie stworzyłaby mikro rys, nawet preferowana metoda lania wody jest niebezpieczna...

 

I tutaj według mnie wszytsko sie wyjaśnia. Bo dla Nas albo ogólnie dla detailerów czy jak tam kto siebie nazywa, nawet mikroryski czyt. "swirle" nie mają racji bytu ( stad 3 stopniowe korekty lakieru, "pri łosze" itp) aby jak najbardziej je zniwelować i zapobiegać ich powstawaniu. A dla innych uzytkowników takie właśnie swirle sa rysami na porządku dziennym i nikt nawet nie myśli mając te swirle na aucie że ma porysowany lakier bo przeciez ich powstawanie sa naturalna koleją rzeczy po każdorazowym umyciu autka.

 

Więc radzę albo chociaz sugeruje przed ustawionym testem wyjaśnić sobie co i dla kogo oznacza pojęcie rysy. Bo dla teamu WWL rysami są juz te właśnie swirle / mikroryski a dla kolegi Eco Touch uważam że nie.

Jeżeli źle zrozumiałem to przepraszam, ale takie odniosłem wrażenie.

 

Pozdrawiam i życze udanego testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprucz jednego produktu do bezwodnego mycia posiadamy 8 innych, które są również we wszystkich innych markach. np. do deski rozdzielczej i plastików, do dywaników i tapicerki bardzo dobry produkt, płyn do szyb, mleczko do opon i mleczko do skóry, do cięższych zabrudzeń odtłuszczający, szybki wosk w płynie, oraz płyn do połysku elementów aluminiowych, chromowanych.

mozesz cos wiecej o nich napisac/? tez takie rewelacyjne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.