Skocz do zawartości

Mycie auta bez wody


Gordo

Rekomendowane odpowiedzi

Na lekko zabrudzony samochód mówicie da rade... OK, ale co jak przyjedzie klient bardziej ubłoconym ? wtedy papa i zmykaj na zwykłą myjnię ?

 

czekasz na deszcz albo aż brud sam odpadnie :lol:

 

a na serio to mam nadzieje, że teścik się odbędzie, jest już mnóstwo takich firm i w sumie cieszą się nawet zainteresowaniem.

Spójrzmy z punktu widzenia kowalskiego. Małe swirle? co tam zarobisz na kowalskim w cleanerem w reku i gąbką :) co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 229
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

 

To i ja się wtrącę :D:D:D:D

 

BMW M5 nie podstawię :mrgreen: ale.................... jestem z Warszawy(dokładnie Kobyłka) - na dniach będę przygotowywał pewne autko :-] korektę zrobimy max jak potrafimy (mówię o WWL Team) potem pojeździmy i testa możemy robić z kamerą w ręku i bringmanem :-]:-]

 

Co to może dać:

- pierwszy niezależny test na tak dużym forum detailingu w Polsce

- zakończenie mitu - w jedną lub drugą stronę :-]

- nowi klienci jak będzie na waszą korzyść, koniec miejsca na forum jak na naszą :evil:

- fajne spotkano w gronie maniaków czystości autek :D:D

- i duże innych pozytywnych lub negatywnych

 

jak?? :-]:-]:-]:-]

 

Z miłą chęcią przyjmujemy propozycje :) Wierzymy, że może to być przełomowy test :) Dzinkins skontaktujemy się na priva, a Wszystkich Forumowiczów będziemy informować na bieżąco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę informował na bieżąco - info na PW poszło ;)

 

Samochód standardowy , bez przegięć - test będzie na średniej twardości lakierze aby łatwo bylo się do tego ustosunkować ;)

 

Podrzuciłem pomysł że autko przygotujemy 50/50 z woskiem i bez - będzie bardziej miarodajny i odpowie na pytanie które zawsze stawiałem takim firmom tzn. Czy ich metoda mycia nie usuwa wosków ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nawet mycie na dwa wiadra nie zawsze uchroni przed mniejszymi ryskami a co dopiero mycie "bez wody" :D

 

Mi się coś zdaje, że w takim środku do mycia bez wody jest pełno wypełniaczy w zestawie - ścierasz i zacierasz powstałe ryski :)

IPA prawdę powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie jakis 2 dniowy kurz tylko bardziej uwalone auto. Nie mowie to o aucie po off road ale chociaz tygodniowy brud jezdzonego auta po miescie. Bo raczej co dwa dni normalny kowalski nie myje auta, i raczej nikt z nas tez co drugi dzien w taka pogode nie myje fury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetargałem się po wszystkich światowych wystawach samochodowych na których zajmowaliśmy się czystością i utrzymaniem aut, wypróbowaliśmy pierdylion środków eco...do mycia bezwodnego w tym wspomnianą wcześniej markę i muszę was zmartwić test z góry skazany jest na porażkę, zawsze konczyło się to tym samym scenariuszem- jak miałem wyczyścić lambo to nagle woda i miejsce do umycia było ( sprzęt zawsze mieliśmy swój), a jak to był opel albo saab to był zakaz mycia i środki eco....Nigdy ale to nigdy nie pozwolono nawet nam się zbliżyć do auta luksusowego z tego typu środkami bo pare razy firmy się już przejechały co widziałem na własne oczy...jak Tomek będzie miał chwilę to napisze jak latał z flexem po nocy do camaro które tak właśnie zostało umyte...był lekko mówiąc mały zonk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak ciężkiego orzecha jaskółka norweska może podnieść"

No jak? Dwie jaskółki biorą kawałek sznurka, między nóżkami "koszyk" i jazda. Potrafią tak nawet kokosy nosić :lol: .

 

Obalcie to, będzie fajna relacja do wchłonięcia. A biznes i tak jest, bo jak ktoś ma lakier aż matowy od swirli to wielkiej różnicy mu to nie zrobi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniejszym spłukaniu np. karcherem. takie sytuacje zdarzają się naprawdę rzadko i dotyczy to okresu zimowego.

 

Jak dla mnie to ktoś kto kupuje ten produkt nazwijmy go" przeciętny kowalski" nie będzie się zastanawiał jak bardzo ma brudne auto bo przecież kupił środek do "mycia bezwodnego" więc weźmie szmatkę.. pisk pisk na lakier i tyle. :?

Środki nadające blask w tym specyfiku będą tylko nabłyszczać nie domyty brud i trochę maskować rysy które powstaną. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze śmieszy pomysł mycia bezdownego , zupełnie jakby woda się miałą skonczyć :D

Tym bardziej ze jak na razie woda nie kosztuje po 6zł za litr.

W każdym bądź razie sumując koszty mycia bezwodnego + koszty polerowania auta wyjdzie ze jednak na wodzie nie warto oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby ta metoda nie porysowała lakieru, to jest minimalne prawdopodobieństwo aby ktoś z forum ją stosował. Nie po to ktoś kupuje 10 rodzajów szamponów aby myć jakimś psikadłem i nawet nie powąchać pięknie pachnących szamponów, czy nie nałożyć sobie piany :kox:

 

Tu nie chodzi tylko o głupie mycie samochodu, ale o samą przyjemność. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.