Skocz do zawartości

Mycie auta bez wody


Gordo

Rekomendowane odpowiedzi

Eco Touch roześlij kilka próbek ludziom z forum obiecuję, że przeprowadzą wiarygodne testy w różnych warunkach i chętnie sprawdzą wasze inne środki np. wosk :

 

Szkoda tego mercedesa :( :( to się przed kamerką nie popisał chłopaczyna :lol:

 

p.s. Ostatnio stojąc w korku gdzie trwały prace budowlane z bocznej drogi podjechał Pan któremu ubrudziło się autko wszystkim najlepszym co może być z budowy a było mokrawo. Wysiadł by się nie nudzić w koreczku, ściera typu koszula w kratę i zaczął lecieć od dołu go góry aż było żal patrzeć efekt był kiepski bo budowlane brudy nie taki fajne, dla takiego Pana taki środek to by był hitem :kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 229
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

[ Dodano: 26 Styczeń 2012, 12:59 ]

Borek napisał/a:

Mi się śmiać chcę z tej "ekologicznej" papki bo przestaje to być ekologiczne jak się człowiek bardziej nad tym zastanowi. Przykład też bezwodnego mycia, ale przy użyciu pary. No dobra fajnie 2L wody na całe auto, ale coś tą parę musi wytworzyć, a maszyna parowa wciąga raczej trochę więcej prądu niż suszarka do włosów, a prąd skąd się bierze? głównie z elektrowni węglowych z których przecież wylatuje górskie powietrze i motylki...

Potem ten stos brudnych fibr zużytych do "umycia" trzeba wyprać,a to już raczej nie odbywa się bezwodnie i znowu przy użyciu prądu i dodatkowo chemii (też przecież nieekologicznej)

No ekologia jak ch... :lol:

 

 

Już jak w takie szczegóły się wdajemy to myjki parowe więcej zużywają wody bo nawet do 5 L na auto, a po myjni ręcznej nie pierze się ręczników bądź gąbek ? Pralki zużywają około 5L wody to chyba mało w stosunku do wszystkich innych rodzajów mycia samochody gdzie zużycie wody jest na poziomie od co najmniej 20-30L do nawet 300L wody na jedno auto. Czy może się mylę ?

 

 

Na myjni tradycyjnej do mycia używa się jednej gąbki/rękawicy która po wypłukaniu gotowa jest do kolejnego mycia, a ręcznikiem wyciera się czyste auto więc też może być wielokrotnie użyty zanim zajdzie potrzeba wyprania.

Gdzie są takie pralki co zużywają 5L?? kupuję w ciemno :D

Zużycie wody na myjni tradycyjnej trochę wyolbrzymiłeś :o . Woda w na bezdotykach jest w obiegu praktycznie zamkniętym z systemem osadników i filtrów więc zużycie "świeżej" też jest symboliczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtrów więc zużycie "świeżej" też jest symboliczne

 

z tym symbolizmem to uważaj, tam się zużywa grubo ponad 100litrów na auto a recykling nie przekracza raczej 80%, więc mamy około 30l na auto świeżej wody. Przynajmniej większość urządzeń z tego co studiowałem je swojego czasu.

 

 

ps. woda i tak trafia na końcu do oczyszczalni za którą płacisz, jest separator który zatrzymuje ropopochodne więc gdzie tu brak ekologii? Nie łapmy się na hasła bo to tylko marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też rozśmieszyły pralki zużywające 5l :D

 

Drugi temat to że nie chciałbym widzieć np białych koszul pranych w pralce po tych fibrach.

 

Jeszcze jedno ale, co do ekologiczności, co za różnica gdzie trafia ten brud z samochodu, na myjni w separator co wydaje się najlepszą opcją, pod domem w podjazd, a tu chyba najgorsza "eko" opcja bo trafia do ścieków.

 

A o rysach nie ma co w ogóle mówić, np na nowych japończykach gdzie od ptasiej kupy lakier się łuszczy :lol::lol::lol:

 

Z niecierpliwością oczekuję testu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update :P

 

Dziś skontaktował się ze mną kolega z Eco Touch - wstępne rozmowy odbyły się ;)

 

Postaramy się na początku tygodnia przedstawić i przygotować "zawodnika" do testów (lakier średniej twardości, można będzie sobie później pogdybać co by było jakby był miękki a co jak twardy :kox: oraz 50% zabezpieczony woskiem, którym :o jeszcze nie wiem :D ), który zostanie przedstawiony po korekcie komisyjnym oględzinom i ruszy na ok tydzień w trasy ok 500-1000 km. Następnie komisyjne mycie z fotoreporterami, TV itp w celu udokumentowania prac. Relacja i wnioski zostaną przedstawione w tym temacie na forum :-]:-]:-]

 

Na razie dyskusja nie ma sensu, 99,9% osób tego forum wiadomo jest na NIE - więc czekajmy na test :P

 

Będę informował na bieżąco 8-)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie stwierdzić, że ten samochód na filmie został porysowany ?

 

Nie wierze w to co napisałeś. :/ Czy jak położysz szmatę na ziemi i potem nią wycierasz auto to nie powstają rysy ?

 

Jestem w szoku że ktoś w ogóle się decyduje na takie mycie samochodów, lakier to nie tytan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś powiedział, że to nasz film ? :) takich filmów jest mnóstwo w necie.

Jesteś w stanie stwierdzić, że ten samochód na filmie został porysowany ? bo jak tak to ciekawe na jakiej podstawie i jakie masz ku temu argumenty ?

Kawałek widać w okolicach 1:30 - 1:43 jak robi felgę to obok tylnej lampy. Nawet w takiej jakości widać, że hologramów to narobił ostrych (ale to nie rysy ;) )

http://youtu.be/dyzp1lL4wKo?t=1m28s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich filmów jest mnóstwo w necie.

Jesteś w stanie stwierdzić, że ten samochód na filmie został porysowany ? bo jak tak to ciekawe na jakiej podstawie i jakie masz ku temu argumenty ?

 

W 1 min 32 sek widać hologramy. I to na podstawie takiego filmu to widać. Autor specjalnie nie pokazał lakieru z bliska wszystko przez ten marketing :idea:

 

Na jakiej podstawie wiem że został porysowany :o

Np szmatka nie wiadomego pochodzenia, która przed chwilą służyła za ochronę spodni przed pobrudzeniem była użyta do polerowania :good:

 

Uważam że nawet pozytywny wynik testu nie spowoduje większej sprzedaży tych produktów, zresztą wynik może być tylko jeden ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pLaYmAn napisał/a:

Myślisz, że właścicieli tych terenówek interesuje stan lakieru na ich autach ? ;)

 

 

tego nie wiem, zapytaj Maru 123 ;)

 

TO ZALEŻY OD PODEJŚCIA I $$ NA KONCIE. :oops:

 

jedni mają 2 auta-1 do jazdy na co dzień i 2 to właśnie jakiś taki parch którego im nie szkoda.

inni mają 1 auto "do wszystkiego" o które dbają jak mogą, ja np. ( i kilku moich kolegów) przed wyjazdem na poligon/do lasu czy gdziekolwiek oklejamy karoserię folią ;)

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z innego forum " Sprowadziłem autko do garażu i umyłem go własnoręcznie, bez kropli wody, wykorzystując do tego ściereczki nasączane do czyszczenia sprzętu campingowego oraz rolkę ręczniczków papierowych

autko wygląda jak nowy, ale obawiam się, że moja akcja nie była zachowaniem normalnym, bo do tej pory żadnego mojego auta tak nie traktowałem"

oj miałem zacząć dzień od kawy ale jak czytam to aż mi chce chce przepić czymś mocniejszym....

jak widać rynek czeka na towar tego typu :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.