Skocz do zawartości

Mycie auta bez wody


Gordo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 229
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Jak zobaczyłem filmik z 1 posta to pomyślałem sobie że szczotka której kiedyś urzywałem nie rysowała wogule powierzchnie koło tego. zamiast to coś kupować to taki sam efekt dało by spsikać powierzchnię płynem do mycia szyb. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety nie każdy ma możliwość umycia samochodu pod domem, na działce czy w pracy. A w myjniach ręcznych wiadomo jak myją i czym myją :shock:

 

Mycie bezwodne jest to jakaś alternatywa...wiadomo, że zawsze głównym wrogiem jest piach i on stanowi największe zagrożenie. Tak podczas mycia bezwodnego czy klasycznego.

 

Najważniejsze aby o wszystkim wypowiadali się praktycy czyli ci którzy stosowali/używali danego produktu, metody.

Często o produktach wypowiadają/chwalą/prześmiewają ludzie którzy tego wcale nie stosowali.

 

I tak najważniejsza jest ludza praca bo z wosku za 100 zł nic nie będzie jeśli go ręką i szmatką nie wetrzemy.

 

Ja za jakiś czas będę testował Nowet. Auto oczywiście najpierw będzie spłukane/wstępnie umyte, gdyż trochę się obawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety też mam podobny problem, a mianowicie, garaż z samochodami mam na firmie, gdzie teoretycznie mogę je umyć, jednakże w samym garażu nie posiadam wody, więc mycie wodą na zewnątrz garażu. Wode mam u siebie w domu, gdzie w garażu mogę przeprowadzić całkowity auto detailing z glinkowaniem i wogóle.

Stąd też muszę zakupić szczotkę do kurzy (SwissVax Duster), gdyż auto zabieram do domu, myję, glinkuję, woskuję, potem na zakład i tam szczotką sciągnę kurz i niech sobie stoi do wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol::lol::lol::kox::lol::lol::lol: Spadłem z fotela i się turlałem ze śmiechu po przeczytaniu opisu z aukcji. Zupełnie jak TV Market. Jakoś ja bym nie zaryzykował urzycia tegoż super ekologicznego środka bo zaraz trzeba by się z lakiernikiem umawiać na reanimacjię powloki lakierniczej zwłaszcza wiosną przy roztopach, wszech obecnych kałurzach oraz ton piachu który się przykleja do karoserii. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zaryzykował umycie tym szamponem dla przekonania się - mam w miare zadbane auto więc po jednym myciu i tak go nie doprowadzę do stanu gorszego jak 3/4 aut w polsce a jak sie okaże ,że bardzo porysował to będe miał w końcu motywację żeby posiąść umiejętność polerowania maszynowego.

no-rinse-32ozll.jpg

 

Dużo się już naczytałem dobrego na DW o nim. Może będzie kiedyś jakiś zakup grupowy organizowany w którymś z angielskich sklepów w których go mają to za nabędę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
pod 4 punktem sa zalecenia co do mycia szyb

Zastanawiam sie czy ten co pisał te zalecenia był tylko narąbany czy również naćpany, bo takiej głupoty na trzeźwo nie da rady wymyśleć :lol:

Jeszce powinni napisać, że szyby szyści się piaskiem, najlepiej z dodatkiem drobnych kamyczków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W najbliższym czasie w wolnej chwili mam zamiar wybrać się do firmy oferującej mycie bezwodne.

Mam możliwość odwiedzenia tych "magików" jednym z dwóch samochodów - jeden czarny, miękki lakier świeżo po korekcie, drugi samochód srebrny, ale jest nowy, tylko raz myty więc nie ma żadnej skazy. Wszelkie nowo powstałe rysy na pewno mi nie umkną.

Zdam oczywiście relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie w wolnej chwili mam zamiar wybrać się do firmy oferującej mycie bezwodne.

Mam możliwość odwiedzenia tych "magików" jednym z dwóch samochodów - jeden czarny, miękki lakier świeżo po korekcie, drugi samochód srebrny, ale jest nowy, tylko raz myty więc nie ma żadnej skazy. Wszelkie nowo powstałe rysy na pewno mi nie umkną.

 

Odważna decyzja :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał niezbity dowód na to, że nie jest tak jak zapewniają - czyli ich mycie powoduje wady powłoki lakierniczej.

Wszyscy tu gdybamy na temat takich usług, a nikt nie ma konkretnych doświadczeń.

Zależy mi na tym, aby to firma specjalizująca się w myciu bezwodnym wykonała owe mycie, wtedy nie będzie niedomówień, że np ja zrobiłem coś źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyjdzie, ze rysuja to co? jaki jest cel tej akcji? kazdy myje gdzie chce, dla mnie ludzie sobie nawet moga myc piaskiem jak znajda na to klientow. kazdy normalnie myslacy czlowiek musi zdawac sobie sprawe ze umyc bez wody sie nie da, wiec decyduje sie swiadomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.vulcanet.pl/

 

pod 4 punktem w "sposób uzycia" sa zalecenia co do mycia szyb :lol:

 

Witam.

W związku z informacjami podanymi na forum dotyczącymi naszego produktu postanowiłem zaryzykować uczestnictwo w dyskusji na ten temat, choć jest to dość ryzykowne.

Napewno zaraz znajdą się forumowicze którzy dadzą mi psztyczka w nos ,no ale i na krytykę trzeba być przygotowanym.

Najpierw skomentuje w/w cytat: Możliwe że wyobraznia kogoś poniosła ,aczkolwiek jest w tym trochę logiki ponieważ z praktyki wiem iż środek Vulcanet z zabrudzeniami na szybie radzi sobie świetnie , a mycie ich zabrudzną chusteczką daje również super efekt /do umycia auta potrzebujemy ok .10 chusteczek i to wcale nie musi być ta którą myliśmy nadkola lub inne elementy ekstremalnie ubrudzone/

Co do samego produktu nie jest to złoty środek i rozwiązanie które auta nie porysuje .Oczywiście że tak ,porysuje ale nie więcej niż myjnia automatyczna,myjnia ręczna z aktywną pianą rościeraną szczotkami /zbierającą się w trakcie spływania w okolicach listw bocznych / lub nawet nieumiejętne mycie tradycyjną wodą oraz gąbką pod blokiem .

Uważam iż mycie bez wody jest rozwiązaniem dla grupy klientów którzy samochód lub swój pojazd traktują jak zwykłą rzecz /powyższy przykład z myjniami to potwierdza ponieważ myjnie stacjonarne nie zawsze wykonują dobrą robotę a mają kolejki przed drzwiami/

Sama nazwa mycie bez wody jest dziwna ale trzeba pamiętać że nie jest to mycie na sucho .Wodę zastępują nam inne substancje chemiczne i naturalne.

Co do przyszłości tej usługi w Polsce ,tendencje światowe docierają do Polski z pewnym opóznieniem tak jest w tym przypadku.W Europie zachodniej i na świecie jest to standard.

W naszym kraju też tak będzie i broń Boże nie jest tak że te myjnie wyprą dotychczasowe, pozwolą świadczyć usługę tam gdzie do tej pory nie było to możliwe/np.myjnie mobilne/

Ciekawostka:Firma ecowash.com firma z Australii najszybciej rozwijająca się franczyza na świecie planuje wejście do Polski ,Firma autobella z Francjii 70 myjni we Francjii właśnie wchodzi do Polski/suma planowanych myjni w Polsce do 2012r to około 300szt/

I nie było by tych planów gdyby nie było na ten produkt i usługę popytu!

 

Bardzo ważne: w przypadku Forumowiczów Kosmetykaaut świadomość problemu mycia samochodów jest bardzo duża i nie dziwi mnie fakt że osoby biorące udział w dyskusji na temat mycia bez wody mają takie opinie ,ale trzeba zauważyć różnicę !

Panowie wy autami zajmujecie się jak kobietami /czas,uwaga itd./ a środki do mycia aut bez wody w tym Vulcanet są dla ludzi którzy auta traktują przedmiotowo/trzy lata leasingu i następna fura/

 

PS-uważam że autodetaling to super rozwojowa sprawa napewno tematem w przyszłości się zajmę i z góry mówię że nie będe uzywał do tego w/w środków no chyba że do czyszczenia trudnych zabrudzeń takich jak :żywice,insekty itp.

 

Pozdrawiam Michał :) /Pewnie po tej wypowiedzi będe miał niełatwo :cry: /

 

___________________________________________________________________________

www.vulcanet.pl www.vulcavite.com

dose_3.jpg.cbcbca974c9d312b58b478ff3ac8ec62.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź bardzo rzeczowa, i żałuje, że w podobny sposób nie potrafił odpowiedzieć nam geniusz od mycia parą:)

i owszem, uważam, że taka myjnia ma sens, bo nadal w Polsce 7/10 osób ma głęboko gdzieś samochód(patrz mój ojciec). Dla nich samochód ma jechać i nie być oblepiony błotem, i w takiej sytuacji to się faktycznie sprawdzi. Bo takie mycie prawdopodobnie jest równie szkodliwe jak szczotki, więc dla nich to bez znaczenia:)

A dla ludzi z forum, dyskusja na ten temat jest bez celowa, bo i tak każdy będzie mył przy użyciu wody i drogich zabawek;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.