Skocz do zawartości

Tar & Glue - czarny lakiet


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam, widziałem filmiki dotyczące usuwania smoły z auta, wszystkie oczywiście były na srebrnych autach, co logiczne. 
 

jak rozpoznajecie na czarnym aucie gdzie są te małe czarne kropeczki i gdzie pryskać? 🧐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nielakierowane plastiki i lampy lepiej nie psikaj - niektórymi produktami można im zrobić krzywdę - sorry, powinienem był dodać od razu. Ramki na tablicę także możesz zdjąć.
Po odczekaniu możesz dodatkowo czymś delikatnie rozprowadzić produkt (np. starą rękawicą, gąbką) albo po prostu spłukać wodą pod ciśnieniem.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dejnasm W większości przypadków nic się nie powinno stać, dużo też zależy od samego produktu (Tar Pro od ADBL zostawiał u mnie białe ślady gdzie "zwykły" t&g od tej firmy nie reagował). Nie stresuj się, nie zakrywaj lamp/plastików - po prostu spryskaj lakier, nie lejąc z premedytacją na plastiki. Najważniejsze to nie dopuścić do wyschnięcia produktu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, KiziorDZN said:

@dejnasm W większości przypadków nic się nie powinno stać, dużo też zależy od samego produktu (Tar Pro od ADBL zostawiał u mnie białe ślady gdzie "zwykły" t&g od tej firmy nie reagował). Nie stresuj się, nie zakrywaj lamp/plastików - po prostu spryskaj lakier, nie lejąc z premedytacją na plastiki. Najważniejsze to nie dopuścić do wyschnięcia produktu. 

Tar Pro jest do użytku punktowego tam gdzie zwykły tar and glue sobie nie radzi, dlatego mógł zostawić białe ślady. 

 

Co do tematu to zwykłym tar and glue od ADBLa spryskaj do wysokości klamek po całości auto i będzie ok 😉 nie spotkałem się, żeby ten produkt coś po sobie zostawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOCH to nie jest rrc ani shiny garage które testowali tutaj tara na forumowiczach pare lat temu. Zrob to z głowa nie pozwól środkowi zamachnąć a napewno nic się złego nie stanie. Nie jest to inny typ środka przynajmniej tak wynika z opisu w internecie

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@dejnasm Koch to normalny tar, z tym że jest naprawde skuteczny, adbl pro jest do uzytku punktowego, ja osobiscie stosuje Prickborta bo jest bezpieczny i lubie go 🙂 z tar'em zawsze trzeba uważać bo to jednak silna chemia i nie uzywamy ich w słońcu i nie pozwól wyschnąć 🙂 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat Mam obecnie RRC ale trzy razy musiałem pryskać żeby zdjąć klej z butelki po naklejce - wiec nie wyobrażam sobie używania tego do ściągania smoły. Używałem ich Apc i też jest totalnie badziewne, wylałem do zlewu resztę żeby butelka została - po przesiadce na GS kocha widać kolosalną różnicę. 

dlatego zanim podejdę do pełnego zrobienia auta chce mieć poważną chemię a nie zabawową, stąd pytania. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko qyeona używałem to nie powiem czy skuteczny bardziej niż inne tańsze. Ale jak koła nim myłem to nie szczypałem się lałem wszędzie, później karcher słaby ma ok 80barów i płukanie i połowę odważników zeszło mi musiałem drugi raz jechać wyważać koła. A smoła zeszła też.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.