Skocz do zawartości

Wydajniejsze i szybsze rozprowadzanie QD itd.


mefONE

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Jakiś czas temu Detailingowy dziadzia lub jak ktos nie kojarzy Rygrys SS testował dla nas produkt Herrenfahrt Spruhglanz.
Sam miałem okazję już ogarnąć tym produktem kilka samochodów i fakt jest to topowy środek do którego zbytnio nie można się czepiać, chyba że ktoś spodziewa się np przy lakierowaniu na ostro bez przejścia ''wyrównania odcieni'' między oryginalnym a powtórnie lakierowanym elementem to się troche zdziwi. Zero przyciemki czy na jasnym czy na ciemnym lakierze. Ja uważam to akurat za plus.

Wracając do meritum sam środek jest jaki jest nie ma co się dalej tu nim podniecać, ale chciałbym tu wyłuszczyć pewną rzecz, ktora w dużym stopniu przyczynia sie do takiej wydajności. 
Jest nią niewątpliwie atomizer używany przez producenta tego specyfiku, a jest to nic innego jak zaczerpnięty z branży fryzjerskiej atomizer to wody i innych niezbyt silnych środków.
Poniżej podaje przykladowe gotowe butelki z atomizerem dające dokładnie ten sam efekt wydajności. 
https://www.enzopolska.pl/wyposazenie-fryzjerskie/akcesoria-fryzjerskie/rozpylacze-do-wody/3589,rozpylacz-spryskiwacz-do-wody-fryzjerski-300ml-fbl
https://allegro.pl/oferta/fox-rozpylacz-spryskiwacz-plastikowy-300ml-7949040451

Pojemność mała bo 300ml ale myśle że to żadna przeszkoda.
Produktu powinno starczyć Wam na prawie 2 razy tyle niż dotychczas przy równomiernym rozprowadzaniu tym spreyerem.
Jego dodatkową cechą jest możliwość oprysku 360st czyli mając go ''do góry nogami'' spokojnie można te 2 psiknięcia bez przechylania dać.
Ponadto można nim zachować ciągłość oprysku przy tej samej wydajności wciskając go przed zakończeniem poprzedniego shota - co jest dla mnie najbardziej przydatne. 
Świeżak tutaj jestem i liczę na to, że moje pomysły nie będą potraktowane z góry i sprzedam Wam jeszcze kilka przydatnych detail hacków, które może już sie tu pod innymi hasłami przewinęły lub nie.
Poniżej uchyle rąbka tajemnicy jakie auto miedzy innymi potraktowalem owym Speuhglanz'em.
To jakie auto robisz nie świadczy o Twoim doświadczeniu, nie ten kto jeździ lepszym jest mądrzejszy i nie najmądrzejszy jest najbogatszy.
Mam nadzieje ze tą swoją filozofią dałem do zrozumienia, że nie mam się tu za jakiegoś guru. 
Obserwuję kogo trzeba i uczę się całe życie.
Pozdrawiam

IMG_9A294ECC3128-1.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku producentów posiada w swojej ofercie podobne atomizery jednak materialy z jakich są zrobione to już inna historia.
Jak narazie nie mogę się wypowiedzieć w kwestii trwałości, za mało używam.
Myśle ze raczej do kwasów czy wosków sie nie nadaje 🙂
Choć z tymi woskami to też róznie bo np paste finishową lubie czasem nanosic z atomizera od plynu do szyb, ale jakos wątpie aby ten taką gęstość ogarnął.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku producentów posiada w swojej ofercie podobne atomizery jednak materialy z jakich są zrobione to już inna historia.
Jak narazie nie mogę się wypowiedzieć w kwestii trwałości, za mało używam.
Myśle ze raczej do kwasów czy wosków sie nie nadaje
Choć z tymi woskami to też róznie bo np paste finishową lubie czasem nanosic z atomizera od plynu do szyb, ale jakos wątpie aby ten taką gęstość ogarnął.
Pozdrawiam
O jakiej paście mowisz? Że da się ją z atomizera rozpylać?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne każdą, która jest bardziej płynna czyli jedynie finishowa.
Sprawdzalem odkąd opti wypuscil swoją serie na jakimś turtle koloryzującym ktory znalazlem u starszego i mial isc na smietnik a później mothers. Pierwszy  ułatwiał aplikacje ale za to finish mothersa przyznam szczerze fajnie aplikował.
Za to nie mam porównania jak to robi OPTi więć linczujcie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Arkadio_Gdansk said:

O jakiej paście mowisz? Że da się ją z atomizera rozpylać?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

i co ważne nigdzie nie napisalem o rozpylaniu tylko nanoszeniu żeby nie było 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator
Teraz, david2888 napisał:

Do mnie lecą 2 sztuki (zobaczymy) oraz jeden ten czarny co kolega@mefONE  opisywał 🙂 coś ala Harrenfaht

Nie dziwie sie, że ten produkt kosztuje 130+ jak sam atomizer kosztuje ponad 30pln 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, david2888 napisał:

gdziee??? Gloss kosztuje 99zł - %rabat

https://mrcleaner.pl/quick-detailery/herrenfahrt-schnellversiegelung-szybki-wosk-w-sprayu-300ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropling z wspomnianego przeze mjie atomizera. Pierwszy to CC Water Gold a drugi to S99 12month. Robione 2 godz po aplikacji woskow. 


U mnie smiga on jako QD, QW aplikator ale rowniez no rinse z calym szerokim wachlarzem swoich mozliwosci znajdzie tu najoszczędniejsze wsparcie. 
Co do ceny samego aplikatora to nie szukalem jeszcze ale ponoc na ali mozna za 2$ dostac. Zrobie za jakis czas research i podrzuce źrodło. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dajcie znać jak to u was wygląda i z jakiej aukcji bierzecie: bo te moje (7696836015) wytwarzają duże ciśnienie i atomizer psika jeszcze sekundę lub dwie wypuszczając produkt 😄 Trochę to śmieszne 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

EDIT:

Dobra chyba kwestia wyczucia. Rzeczywiście robią mega mgiełkę. Nie wiem czy widać na filmiku ale lekki wiatr porywa cały urobek. Wylatuje fajna mgiełka. Będę się bawił 🙂

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.