Skocz do zawartości

Volkswagen Golf MK2 - włoskie marzenie


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@AreK dzięki za tipa. Odniosę się jeszcze do tego co napisałeś. Faktycznie w definicji jest o renowacji, jednak w żadnej relacji nie widziałem po prostu szycia elementów tapicerki. Skojarzyło mi się z odbudową auta - jestem na bieżąco z Polskim Porsche 😄 
 

Co do lakieru to nie chce zabrzmieć ignorancko, jednak kto by się podjął? Ja bym spróbował. Oczywiście by nie wyszło jak Tobie, bo nie mam takiego doświadczenia i wiedzy. Jednak widząc jak auto wygląda i widząc desperację właściciela, który nie chce oddawać do malowania to co by zaszkodziło - tylko mógłbym pomóc. 
 

Poruszyłeś też kwestię detailingu nowych aut. Zauważyłem ten trend już dawno temu. Zwłaszcza w studiach, które swój fejm robią na nowych furach, które tylko odtłuszczają, dają powłokę, robią milion zdjęć i kasują 5k. Pracując w studiu uwielbiałem robić szczury, bo na nich efekt był powalający. Nic mi tak nie sprawiło radości jak zamiana matowego lakieru VW T4 na błyszczący. Szkoda tylko, że tak mało właścicieli starych aut chce w nie inwestować. Z drugiej strony  trzeba szanować, że ludzie chcą dawki detailingu w swoich nowych i ładnych autach - tutaj my tez mamy pole do popisu robiąc efekty lepsze niż fabryka dała i podkreślając lakier do granic możliwości. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@lukeu edytuj post ;-)
Wiesz, kto by się podjął......  Napisałem trochę przewrotnie mając na myśli wszystkich, którzy robili coś przy tym aucie. Wiesz jak jest jeśli robisz to na co dzień.
Najłatwiej polakierować bez szacunku do oryginalnego stanu.

Oczywiście, szanuję też detailing nowych samochodów. Robiłem to sporo czasu ;-) 
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

co tu dużo pisać  😛 Robota odj... perfekcyjnie

@AreK znasz mnie dobrze i wiesz co sadze o VW i tym modelu. Bardzo sie cieszyłem jak sie dowiedziałem ze trafił on w twoje ręce bo wiedziałem ze odmienisz go diametralnie i sie nie myliłem. Wyszedł bardzo fajnie i ciesze sie ze tafił na niego wosk a nie powłoka. Co do zderzaków to w mk2 opalarka robi z nich bardzo ładne odnowione zderzaki (sam nie raz odnawiałem)

Jak dla mnie 10/10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super relacja, świetnie się ją czyta. 🙂 Co do ogromu pracy nad tym autem, jestem pod ogromnym wrażeniem, to cała kwintesencja detailingu na mistrzowskim poziomie.  Waham się nad zakupem XCE/HDX, ale po obejrzeniu tej relacji po prostu nie mam już innego wyjscia- muszę zamówić i dążyć do takich efektów jakie uzyskałeś. 😉 Na miejscu właściciela, bałbym się jeździć tym samochodem po takiej robocie. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Hawk XCE-cichsza, mniejsze wibracje, ergonomia, nowa technologia. VGR-kultowa, może wygodniejsza na poziomych płaszczyznach, można tanio kupić używkę.
Ja wymieniłem VRG na XCE i nie żałuję decyzji. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja - top of the top!!! Robota - absolutnie top, jak dla mnie 🙂 

Tytuł relacji kojarzy mi się tylko z jednym - taki gofer to mokry sen każdego alfisty 😄 

I mówię to jako świadomy alfista 🙂

 

Gratuluję i pozdrawiam!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AreK wielkie uznanie za ten lakier.

Bravo Applause GIF by The Voice Kids Poland

Pracując nad swoim A6 myślałem, że dostanę szewskiej pasji, bo ciąłem na 2x + finisz. Tak się zastanawiałem podczas relacji czy na 3x cięcie ci wyrobiło 😄? A Ty piszesz nawet o 4x cięciu. WOW.

Projekt super. Uwielbiam niektóre stare auta, w tym Golfa2. Sam dorastam powoli do zakupu Audi 80 w cabrio - jest to moje marzenie.

Jeszcze raz moje gratulacje za całe autko.

Pytanie: szyb, zwłaszcza przedniej i tylnej nie polerowałeś?

 

PS. DM - idealnie dobrana do długości relacji. Hehe skończyła się na ostatnim zdjęciu. Też ich lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Cześć Arku,

uczę się pracy na rotacji. Tak się składa, że mamy w pracy taki sam zestaw, czyli - duży flex, Koch h09 i h08 oraz kilka futer.

czy mógłbyś krótko opisać pracę taką kombinacją? Docisk, jakie obroty lubi ta pasta i jakieś wskazówki. Może kilka słów również o M3?
 

pozdrawiam i życzę samych wspaniałych doświadczeń zawodowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.