Skocz do zawartości

Ręczne polerowanie - kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem coś znaleźć, ale bez rezultatu. Kupiłem auto i chyba było ostro traktowane myjnią automatyczną bo ma mnóstwo swirlów... większe rysy też się trafiają, ale zależy mi na usunięciu tych małych, bo na czarnym kolorze bardzo je widać...

W grę wchodzi tylko praca ręczna, nie liczę na super efekt, ale żeby po prostu było lepiej - myślałem o paście mezerna 3in1, chyba, że coś innego polecicie? Przed polerowaniem użyję tar&glue od nielsena i po użyciu tego środka chyba dobrze jest umyć jeszcze raz auto? 

I może nie na temat, ale zgodne z dbaniem o auto, mam hyundai sonata i przy próbie odkręcania koła kluczem do zapasu automatycznie zdzieram lakier z felgi 😞 są może jakieś nakładki na śruby albo coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poorboys SSR-2 (testery są) , Meguiar's SwirlX albo Gtechniq P1 + tricolor albo ValetPro Ergo - coś tam usuniesz, sam tak zaczynałem, 2 popołudnia mi zeszły SSR-2 jak zaczynałem przygodę z Volvo. Potem AIO Tripple i na koniec jeszcze wosk od ClearKote i efekt był zacny w porównaniu do stanu sprzed procesu. Ale ręce miałem do ziemi - mimo wszystko warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tak ukryc te rysy... Robota bedzie przyjemniejsza. Jakies aio/glaze i wosk typu BH AB, ktory calkiem sprawnie ukryje niedoskonalosci. Moze od tego trzeba zaczac. Byc moze efekt bedzie Cie zadowalal.

Swoja droga przypomniałeś mi relacje chryslera 300c ktora kilka lat temu widzialem na forum. Korekta zrobiona recznie

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Megs UC będzie najlepszym środkiem do ręcznej pracy? Przypomnijcie mi jeszcze jak to rozegrać po usunięciu smoły muszę jeszcze raz umyć auto? Pamiętam, że ten mój środek Nielsena mocno daje rozpuszczalnikiem (albo czyms tego typu) czy glinkowanie wtedy też jest konieczne? Porobię zdjęcia jak odzyskam auto i sami ocenicie co na te ryski będzie najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Bialy_89 nielsen jest mocnym T&G wiec najlepiej porządnie go wymyj. Glinka usuwa wiekszość zabrudzeń które przyczepiły sie do lakieru, mozesz to sprawdzić jak założysz rekawiczke nitrylową i przejedz palcem po lakierze jak wyczujesz chropowata powierzchnie to najlepiej wyglinkowac 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, pozwolę również zapytać ponieważ mam taki sam problem, nie wiem czy dobrze zrozumiałem

Zaczynamy od standardowego mycia na dwa wiadra, po ususzeniu glinkujemy a następnie aplikujemy megs UC , czy po aplikacji megs'a coś jeszcze nakładamy lub przed ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na YT na kanale Mx Nowicki film instruktażowy "oczyszczanie lakieru". Po tym dopiero możesz myśleć o UC. Po wszystkim obowiązkowo jakies zabezpieczenie, wszystko zależy czy już coś posiadasz czy chcesz dopiero nabyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam forumowiczów.Jestem tu nowy  i mam pytanie. Chcę odświeżyć lakier w mojej mazdzie 5 2012 rok, kolor czarny (swirle i trochę hologramów). Będę to robił ręcznie 😦 słynnym zestawem UC i tricolor. Wcześniej dekontaminacja,deironizacja ,glinkowanie ,mycie. Po wypolerowaniu UC odtłuszczę K2 klient , na to położę UP i następnie soft 99.Czy takie środki w tej kolejności nadają się. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@JuniorTomasz jak chcesz kłaść wosk soft99 to zrób UC, wymycie jak efekt nei bedzie zadowalajacy to mozesz UP i to tez wymyć najlepiej i dopiero na jałowy lakier daj soft99. UP fajnie dogaduje sie z woskami megsa, kiedys połozyłem fusso na UP i szybko spłynęło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, JuniorTomasz napisał:

To jeszcze takie pytanie,co wogóle daje ten Ultimate polish skoro mam go zmyć? Niby ścieralność UC jest 6/10( to wymycie zrozumiałe )ale już UP ma ścieralność 2/10 i wypełniaczy 5/10 , to nie zmyję przypadkiem tego w całości?

To co napisał kol @Streat UP zawiera w sobie oleje polerskie, które są kompatybilne z woskami Megsa. Dlatego się lubią. Ja nie używałbym tego cleanera pod wosk innego producenta . Wymywanie UP w moim przekonaniu nie ma sensu. Jeżeli użyjesz UC nie musisz stosować UP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam kolegów,

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Zacząłem trochę od dupy strony, licząc, że uda się ukryć pewne niedoskonałości woskiem Fusso Coat 12m.

Niestety nie udało się, także wracam do punktu wyjścia. 

W grę wchodzi tylko i wyłącznie ręczna korekta. Samochód to Mazda 5 , także raczej delikatny lakier. Czy moglibyście mi polecić jakąś pastę polerską (taką na którąpoźniej pójdzie fusso coat)+ pady.

Zastanawiałem się nad pastą Zvizzer One Polish+ Zvizzer hadpuk (uchwyt do padów)+ Pukpad orange, ale czy ma sens polerowanie pastą 3w1, skoro i tak planuję położyć dodatkowo wosk ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



czy ma sens polerowanie pastą 3w1, skoro i tak planuję położyć dodatkowo wosk ?
 


Nie.

Co do ręcznego polerowania to odradzam, a jeśli już to może lepiej produkt typu Autoglym Super Resin Polish? Wypolerujesz tym co prawda tyle co nic ALE bardzo dobrze wypełnia i maskuje ryski. Moim zdaniem osiągniesz tym lepszy efekt niż po całym weekendzie z ręcznym polerowaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu odradzasz ręczne polerowanie ?

Właśnie najbardziej zależy mi na usunięciu rysek, tych co były i tych co dodatkowo powstały po glinkowaniu rękawicą 🙂

A na przykład taki schtmat; polerka ręczna np. menzerna 3w1 albo zvizzer one step , potem oczyszczenie lakieru IPA  dopiero wosk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Czemu odradzasz ręczne polerowanie ?
Właśnie najbardziej zależy mi na usunięciu rysek, tych co były i tych co dodatkowo powstały po glinkowaniu rękawicą


Bo jest to mozolna, długotrwała i mało efektywna metoda. Jakość twojej pracy będzie wprost proporcjonalna do zmęczenia mięśni i stawów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.