Skocz do zawartości

Soft 99 Qjutsu, Body Coat, Body Coat Matte, Body Coat Pro


Bare Shine

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w tym temacie chciałbym Wam przedstawić powłoki Sofft 99 Qjutsu.

Na początku chciałbym podziękować ekipie Soft 99 za genialny dzień, mnóstwo wrażeń i miłą atmosferę. Bardzo się również cieszę z certyfikatu i niesamowitego prezentu.

_DSC0214.JPG.91496fe6e63da5b3fa72a8634a8aed20.JPG

W ofercie Qjutsu znajdą się trzy powłoki:

- Body Coat - "podstawowa" powłoka tej serii. Jednoskładnikowa powłoka, która po otwarciu może zostać zużywa w przeciagu jednego roku od odkręcenia butelki. Zapewnia ochronę na rok. Pojemność 100 ml. SAMA POWŁOKA (CIECZ) NIE JEST PRZEŹROCZYSTA! 

- Body Coat Matte - powłoka do matowych i oklejonych foliami samochodów. Także może stać rok otwarta i zapewnia ochrone na rok. Pojemność 100 ml

- Body Coat Pro - dwuskładnikowa powłoka, w zestawie znajdują sie dwie buteleczki o łącznej pojemności 100ml. Po otwarciu ich wlewa się zawartość małej butelki, gdzie znajduje się aktywator, do duzej i mamy gotowy produkt. Według testów ekipy Soft 99 z pl powłoka musi być zużywa w ciagu 30 dni od otwarcia, jednak zaleca się zużyć w tym samym dniu.

Producent podaje, że pojemność butelki w każdym przypadku wystarcza do zabezpieczenia trzech pojazdów!

W każdym zestawie znajduje się:

- Butelka z powłoką (w wersji Pro butelka z aktywatorem)

- dziubek do mierzenia kropli 

- dwie pary rękawiczek nitrylowych

- dwie maski ochronne

- dwie wysokiej jakości mikrofibry o niskiej gramaturze

- trzy male fibry do aplikacji 

- kostka z średnio twardej pianki 

Mały unboxing zestwau Matte:

Elegancki i przejrzysty design.

_DSC0215.JPG.2203aff3d850dbb0754a490a19547e2a.JPG

_DSC0217.JPG.55f434699ed7cec695cd033b7b06bdd5.JPG

Tak prezentuje się po otwarciu. 

_DSC0218.JPG.441be58ab087dba8b8664c8bd7d6c05d.JPG

pod butelką znajdziemy kolejne dwa kartoniki 

_DSC0219.JPG.71aa326ed276d61296788daa54447297.JPG

zawartość dużego opakowania

_DSC0221.JPG.53364a7479e7a25a666f9eb59ba5862a.JPG

a tak prezentuja się fibry do docierania

_DSC0222.JPG.4fc8bb44dfc6160b0453f4083b203870.JPG

_DSC0224.JPG.39db6730230fb18f95f454c8cad35852.JPG

w małym znajduje się tylko wygodnych rozmiarów kostka

_DSC0225.JPG.07dcddc51200d249583716431aba75a1.JPG

i macie jeszcze ulotke jak chcecie poczytać 🙂 

_DSC0229.JPG.a26fe6f5c2f25bdcf5f06cffc087f254.JPG

 

Jeżeli chodzi o aplikację powłoki, jest ona banalnie prosta. 

Wiadomo, że na sucha fibre dajemy na początek troche wiecej kropel aby ją nasączyć, powłokę nakładamy metodą "na krzyż", czekamy 5 minut i docieramy.

Na panelach, na któych testowaliśmy powłoki nie było problemu z niczym. Nakladało sie bardzo przyjemnie, fibry z produktem nie stawiały oporu na lakierze, docieranie - bajka. 

Powłoki Body Coat i Matte potrzebują odpowiednia temperaturę oraz wilgotność powietrza, dlatego w ciepłe dni albo przy użyciu promienników zaleca się dbanie o nawilżenie powietrza np. przez rozstawienie wiader z wodą przy samochodzie.

Powłoki odparowuja około 12-24 godzin, lecz pełne utwardzenie nastepuje po około miesiącu. 

Przez pierwsze  7 dni po aplikacji, powłoka nie powinna mieć styczności z agresywną chemią.

Ogólnie nie zaleca się używania na tej powłoki produktów typu T&G, deiron lub glinki. 

 

Powstanie marki Soft 99 jak dla mnie jest mega ciekaw, faza testowania produktów zanim się je wprowadzi na rynek jest bardzo mnie zdziwił przez to jak bardzo państwo Japońskie ingeruje w procesy tworzenia produktu. 

 

Tyle co mi teraz przychodzi na myśl 🙂 

Jeszcze raz wileki dzięki @Soft99 🙂 

Na koniec chciałbym się z Wami podzielić trochę. Jeżeli ktoś ma matowy lub obklejony samochód, mieszka w województwie Opolskim lub chciałby dojechać chętnie z tą osobą zaaplikuje tą powłokę na jego autko. 

Z mojej strony zapewniam chemię, powłokę i miejsce/halę w której auto może bezpiecznie przenocować do momentu utwardzenia powłoki. Jeżeli ktoś jest chętny, będę cieszył się jeżeli się ze mną skontakutje. 

 

pozdrawiam 

Tobiasz

_DSC0216.JPG

_DSC0226.JPG

_DSC0227.JPG

_DSC0228.JPG

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bare Shine  wszystko fajnie pięknie, ty masz na imię Tobiasz? Powiedz mi kontaktował się ktoś z tobą? Z softa bo że mną nikt odnośnie wygranej i możliwości spotkania się, jestem strasznie zawiedziony zaistniałą sytuacją. Było tam również dwóch moim znajomych z Super Shine i jak mi podesłał fotki w tych maseczkach czarnych a w tle widzę nazwę powłok i automatycznie przypomniałem sobie o tej zabawie ze była na forum 😐 tak więc zostałem pominięty nie wiem jak i dlaczego eh. 

Dawj znać na czasie z efektów i trwałości 👊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boT tak, Tobiasz 🙂

sprawa była troche skomplikowana. napisałem do nich wiadomosc, tak jak było napisane w poście, że własnie ty i ja mamy sie zgłosić,  na co mi odpowiedzieli że mam wysłać maila w którym mi prześla wszystkie informacje i tak tez zrobiłem. Długo nie dostawałem odpowiedzi dlatego zadzwoniłem i tego samego dnia dostałem maila z informacjami, powiedzieli mi że wysłali maila wczesniej ale nic nie dostałem. Właśnie chłopaki z Super Shine byli w tym samym dniu co ja. 

Napisz do Soft może bedzie jeszcze jakiś traning lab i cie tam wcisną 🙂 maja bardzo miłe podejscie do ludzi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bare Shine dostałem kontak bo Paweł mi to ogarnął, i Radek ten z softa kazał dzwonić pod tamten numer, tak też zrobiłem ale nie odbierał nikt, smsa dostałem zwrotnego że nie może rozmawiać dana osoba, więc napisałem smsa i w SMS objasnilem sprawę oraz skąd kontakt ale brak odzewu od tamtego dnia jak byliście, bez mojej osoby 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powłoki mogą zaskoczyć.U ojca na vw Tiguan od kilku miesięcy mam BodyCoat.

Fajny produkt ten body coat pro ale ma jedna wadę która ująłeś w opisie produktu. Zaznaczam że producent zakazuje jakiś innych rozcieńczenie produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof to bedzie cala linia produktowa gdzie bedzie miedzy innymi jeszcze szampon i mycie nim ma ponoc starczyc 

Wlasnie ma powstac jeszcze z tej serii powloka do felg, szmpon, QD, gabka do mycia.

Powloka do szyb juz jest ale nie trafi do sprzedazy w europie ze wzgledu na nowa ustawe ktora wejdzie w czerwcu i regulowac ma stezenie metanolu w produktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Dzięki Tobiasz za obecnośc i opis 🙂 Spieszymy też z doprecyzowaniem kilku wątków:

21 godzin temu, Bare Shine napisał:

Powłoki odparowuja około 12-24 godzin, lecz pełne utwardzenie nastepuje po około miesiącu. 

Przez pierwsze  7 dni po aplikacji, powłoka nie powinna mieć styczności z agresywną chemią.

Ogólnie nie zaleca się używania na tej powłoki produktów typu T&G, deiron lub glinki. 

12-24h to pierwszy etap, podczas którego powłoka wiąże z lakierem i wytwarza "swoje" wiązania, pomiędzy własnymi warstwami. To etap absolutnie kluczowy i w tym czasie należy powłoce zapewnić dobre warunki (odpowiednia temperatura i wilgotność). Nie ma konieczności wygrzewania. Powłoka do wiązania używa wilgoci z powietrza i to w zupełności wystarcza. Jeśli jednka uprzecie się na wygrzewanie, wówczas należy też zwiększyć wilgotność, by proces miał sens i został faktycznie przyspieszony.

QJUTSU mogą się utwardzać do 30 dni zależnie od warunków użytkowania auta. To właśnie w  tym czasie nie zalecamy używania chemii do mycia, ani żadnej innej (jak wskazane tu T&G, Deiron itp.). Może to negatywnie wpłynąć na proces tzw. utwardzania. 

Po upływie miesiąca powłokę można już traktować zupełnie normalnie - używać dobrej chemii, włącznie z deironami i podobnymi.  

2 godziny temu, Birkhof napisał:

jak serwis sie robi takiej powloki?

Przy QJUTSU nie przewidujemy żadnego szczegółowego procesu serwisowego. Przy projektowaniu tej linii przyświecał nam jeden cel - powłoki mają być proste w aplikacji i niewymagające w użytkowaniu. To powłoka jest dla Was, a nie Wy dla powłoki 😉 Regularne ręczne mycie z użyciem pH neutralnej chemii powinno w zupełności wystarczyć. Przewidujemy włączenie do linii QJUTSU produktów i akcesoriów do "utrzymania" (m.in. szampon, gąbka, QD) jednak proces ten może pochłonąć jeszcze trochę czasu ze względu na surowe japońskie regulacje, które nakazują bardzo szczegółowe testy każdego nowego produktu, ale także współpracy produktu z danym opakowaniem! Chcemy by, cała linia była spójna wizualnie, ale musimy uzbroić się (i uzbroić Was) w odrobinę cierpliwości 🙂

 

2 godziny temu, Bare Shine napisał:

Powloka do szyb juz jest ale nie trafi do sprzedazy w europie ze wzgledu na nowa ustawe ktora wejdzie w czerwcu i regulowac ma stezenie metanolu w produktach.

Zgadza się. To kwestia odpowiedzialności w prowadzonym przez nas biznesie. Produkt jest gotowy i to naprawdę mocny zawodnik, ale zmieniające się w czerwcu regulacje w UE spowodują, że od czerwca nie spełniałby norm w naszym regionie. Wprowadzanie produktu na kilka miesięcy byłoby więc zwyczajnie nie fair wobec naszych partnerów.  Pracujemy już nad alternatywnym rozwiązaniem i mamy nadzieję niebawem wrócić do Was z dobrą informacją, tymczasem proponujemy, byście skierowali wzrok na Ultra Glaco, bo to godny konkurent niejednej powłoki 😉 

20 godzin temu, boT napisał:

już mam sprawę prawie wyjaśniona, wlsnie jestem po rozmowie tel 👊😁 tak więc wszystko na dobrej drodze

Dzięki Marcin za dobre słowo i miłą rozmowę. Szkoda, że forumowe zamieszanie pokrzyżowało plany, ale zaległości na pewno nadrobimy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bare Shine  odgrzewam kotleta 🙃

 

Jednak za szybko się cieszyłem z rozwiązania sytuacji 😁😁 

Wszystko ladnie pięknie ale chłopaki po kontakcie ponownym w celu o potwierdzenia szczegółów, już nie odbierają tel. Smsy pisałem trzy razy, w odstępie co drugi dzień , za trzecim napisałem że w sumie to trzecia i ostatnia wiadomość, i nie będę się juz narzuć, jest mi zwyczajnie głupio  upominać się, wiedząc jaka jest sytuacja 😃 tak więc u mnie basta, nie dostane nic haha, ja odpuszczam 😁😁  dawaj znać jak testy. 

 

@Strus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.