Skocz do zawartości

Zestaw do VAG'a


monterro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szykuje się do  dokładniejszego wyczyszczenia swojego 4 letniego auta, które dotychczas było myte prawdopodobnie tylko na myjniach,  zestaw jaki skompletowałem: 

Z SG:

Wash Mitt - Duża Rękawica;

Green Tar&Glue 1L;

D-TOX - Krwawiąca Felga 1L;

FLUFFY DRYER 90x60 - Ręcznik do Osuszania Lakieru; 

Glinka do Lakieru Clay Bar Fine 100g; 

Sleek Premium Shampoo Szampon 500ml

Pure Paint Cleaner

I na koniec

COLLINITE 476S WOSK plus później po myciach Quick Detailer Morning Dew.

Dodatkowo:

SG Interior Cleaner + Apple Plastic Dressing + pranie tapicerki. 

Chciałem użyć ich w następujący sposób Umyć auto rękawicą z szamponem na dwa wiadra ( z pewnego sklepu budowlanego 😄 ) , użyć Green Tar&Glue, D-TOX, wyglinkować ( z szamponem chyba, że Clay Lube konieczne?), Pure Paint Cleaner, IPA i na to collnite.

Czy taki zestaw i proces ma sens? Dodatkowo przy tym wosku ma sens stosowanie QD z woskiem? a może wybrać ten z ceramiką(ICY Ceramic Detailer)?

Myślałem też nad skompletowaniem zestawu z ADBL, jak ocenacie ich produkty vs SG? a może zrobić mix marek 😄

Na chwilę obecną mam jakieś 460zł w tym zamówieniu z dodatkową fibrą i szczotką do felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, monterro napisał:

Myślałem też nad skompletowaniem zestawu z ADBL, jak ocenacie ich produkty vs SG? a może zrobić mix marek 😄

Nie ograniczaj się do jednej marki. Tym bardziej do SG. Mają dobre produkty ale są lepsze 🙂

Na Twoim miejscu wziąłbym pod uwagę  np. @Good Stuff

3 godziny temu, monterro napisał:

Apple Plastic Dressing

Tego nie polecam. To jeden z moich pierwszych "lepszych" kosmetyków do auta i żeby nie wyrzucać prawie całą butelkę oddałem koledze by używał zamiast Plaka. Efekt na chwilę. Jak polejesz po palcach to lepią się. Odpuść 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem trochę listę: 

ADBL CARMITT + ADBL SNOWBALL; (będzie bezpieczny dla wosku?);

Mac Serien Prickbort MAC + Shiny Garage D-Tox ; (będzie ok dla lakieru 😄 ?)

SOFT99 Smooth Egg(tu po

Dodo Juice Lime Prime + COLLINITE 476S WOSK;

ADBL Interior Cleaner +Polytop Kunststoffpflege.

Co myślicie o takim zestawie 😄 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kolejny update: 

ADBL ProMitt + ADBL SNOWBALL; (będzie bezpieczny dla wosku?);

Mac Serien Prickbort MAC + Shiny Garage D-Tox ; (będzie ok dla lakieru  ?)

SOFT99 Smooth Egg(tu potrzebne jest coś do poślizgu? może wystarczy snowball z wodą?)

Dodo Juice Lime Prime + COLLINITE 476S WOSK;

ADBL Interior Cleaner +Polytop Kunststoffpflege.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, monterro napisał:

ADBL ProMitt + ADBL SNOWBALL; (będzie bezpieczny dla wosku?);

bedzie ok 🙂 

6 minut temu, monterro napisał:

Mac Serien Prickbort MAC + Shiny Garage D-Tox ; (będzie ok dla lakieru  ?)

bardzo dobry zestaw

6 minut temu, monterro napisał:

SOFT99 Smooth Egg(tu potrzebne jest coś do poślizgu? może wystarczy snowball z wodą?)

wystarczy snowball z wodą

7 minut temu, monterro napisał:

Dodo Juice Lime Prime + COLLINITE 476S WOSK;

fajny klasyk wiec moze byc, ewentualnie popatrz na woski od soft99 kazdy jest wart swojej ceny i tez robia fajna robote

7 minut temu, monterro napisał:

ADBL Interior Cleaner +Polytop Kunststoffpflege.

Clenaer ok a polytop nie uzywałem wiec nie wypowiem sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@monterro  qd jak najbardziej. Może nie od razu po woskowaniu a co któreś mycie użyj. A jakie to już wolność wyboru. Poczytaj na forum i sobie wybierz co Ci przypasuje. 

A dlaczego taki wybór? 

25 minut temu, monterro napisał:

Polytop Kunststoffpflege

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci dlaczego 

7 godzin temu, MMCzysci napisał:

2. Raczej fusso.

 

Colli to stara dobra klasyka, zwłaszcza na zimę, od której większość z nas zaczynała przygodę z woskami. 

Pytanie czego @monterro potrzebujesz. Chcesz letni wosk i smarować co 1-3mce czy ważniejsza  jest długotrwała ochrona. 

Zresztą czy Colli czy fusso to i tak będzie dobry wybór 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fusso teoretycznie jest trwalsze (choć colli przy dobrze przygotowanej powierzchni przeżył u mnie ponad 9 miesięcy, po czym sam go zrzuciłem...). Niezależnie od wyboru, jeżeli prawidłowo przygotujesz karoserię i właściwie zaaplikujesz wosk, to będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o clay Towel albo clay sponge jaki alternatywie dla glinki? 

Dodatkowo jako że na codzien mam możliwość mycia auta głównie na bezdotykowych myjniach myślałem żeby dobrać jeszcze pianownice I pianę o neutralnym ph. A na myjni korzystać tylko z ich wody demineralizowanej żeby nie atakowania powłoki silna zasadą.

Axel 3000+ yeti berry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Axela od niedawna i trochę trzeba się napompować by porządnie oblecieć całe auto, zwłaszcza w moim przypadku hehe.

Co do piany to ponoć ADBL nie są mistrzami w jakimkolwiek domywaniu a jedynie służą zmiękczeniu brudu (wiedza z forum bo sam nie korzystałem). Co do piany niedawno kupiłem pianę od GS i Elite i korzystałem z tej pierwszej jak na razie. Według mnie jest ok a resztę możesz zobaczyć w dziale z testami. 

Na częste szybkie akcje pianownica ręczna to fajna sprawa ale nie oczekuj, że umyje to brudne auto. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@monterro Przy zabezpieczonym lakierze akcje z pianownicą ręczną na bezdotyku dają radę. Sam między myciem właściwym ograniczam się właśnie do piany aktywnej + spłukiwania wodą zdemineralizowaną. Osobiście polecam pianę z bilthambera - całkiem fajnie domywa. Od czasu do czasu używam również kwaśnej piany z manufaktury wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, monterro napisał:

To jeszcze clay Towel vs clay sponge vs glinka. 😄

Ręcznik jest najdelikatniejszy i najszybciej się nim pracuje dodatkowo nie martwisz się aż tak że może spaść bo zawsze możesz wypłukać.

Gąbek nie używałem.

Glinka zawsze się przydaje (używam na progi).

Jeśli nie robisz korekty to można odpuścić ten krok, różne są schematy. 

Osobiście polecam ten:

Przygotowanie.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2020 o 21:41, monterro napisał:

ADBL SNOWBALL

No szału nie ma. Uważam że w relacji jakość/ilość/cena RRC bije go na łopatki. Szampony akurat RRC wyszły bdb i złego słowa powiedzieć się o nich po prostu nie da. Do tego śmiesznie tanie.

 

W dniu 28.02.2020 o 21:41, monterro napisał:

Mac Serien Prickbort MAC

Potrafi zostawić zacieki na niektórych plastikach.

 

W dniu 27.02.2020 o 20:37, monterro napisał:

Quick Detailer Morning Dew

No taki sobie jest. QD ma być (jak dla mnie) błyskawiczny w aplikacji. Dlatego zdecydowanie Prostaff Water Gold jeśli budżet wytrzyma. A jak nie to SSW. Niby wosk a jednak QD.

 

W dniu 1.03.2020 o 12:53, monterro napisał:

yeti berry

Piana która robi tyle co nic. Zdecydowanie nie warto. Nawet za darmo bym jej nie brał. Dla mnie piana ma naprawdę ściągać syf z auta a nie leżeć na tym syfie i ładnie wyglądać. Dlatego proponuję inwestycję w Bilt Hamber, CleanTech Citrus albo (jak lubisz mega pianę i budżet wytrzyma) to Autobrite Magi. Inne są że tak powiem o ligę niżej

 

W dniu 1.03.2020 o 16:02, monterro napisał:

clay Towel vs clay sponge vs glinka.

Jak nie będziesz robił korekty to........ nic z powyższych. Jak będziesz to glinka tradycyjna zbierze Ci prawdopodobnie najwięcej. Ale ja polecę rękawicę. Mam Fareclę i robi swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2020 o 18:09, Strus napisał:

Potrafi zostawić zacieki na niektórych plastikach.

Jaką bezpieczniejszą alternatywę polecisz?

W dniu 3.03.2020 o 18:09, Strus napisał:

Jak nie będziesz robił korekty to........ nic z powyższych. Jak będziesz to glinka tradycyjna zbierze Ci prawdopodobnie najwięcej. Ale ja polecę rękawicę. Mam Fareclę i robi swoje

 

Czyli do oczszczenia lakieru wystarczy, 

deironizacja, usuwanie smoły i cleaner?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, monterro napisał:

deironizacja

jak sama nazwa wskazuje de-usuwanie iron żelazo "usuwanie żelaza" 

Deiron usuwa żelazo, do asfaltu masz dedykowane środki T&G. Ja osobiście uzywam Prickborta i nie mialem z nim nigdy problemu, pamietaj tylko zeby nie psikać na plastikach nielakierowanych i nie pozwól mu wyschnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.